Royal Panda

Age Limit
Royal Panda
Royal Panda is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

About

Royal Panda започна со работа во март 2014 година и е лиценцирана под Малта Лотарии и органи за игри на среќа. Набргу потоа, тие продолжија да бараат сертификација и од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство. И, исто така, соработуваше со сите големи оператори на сцената на коцкање преку Интернет, како што се Microgaming и NextGen за да се создаде врвно искуство за коцкање.

Games

По уплатата, играчите добиваат пристап до над 300 возбудливи казино игри и безгрижно коцкање. Но, бидејќи сите тие опции можат да ги збунат играчите, тие групираа слични игри во седум категории за да ги направат погодни за корисниците. Популарните типови вклучуваат видео слотови, класични слотови, рулет, блек џек, игри на маса, видео покер, казино во живо и спортско обложување.

Withdrawals

Идеалната опција за повлекување на Royal Panda е банкарски трансфер, но играчите можат да ги добијат своите пари и преку Skrill, Neteller и Visa. Колку и да изгледа како преценет продажен терен, казиното има импресивен рекорд за брзи повлекувања. Всушност, повеќето позитивни критики на казиното се однесуваат на нивните навремени исплати и големата поддршка.

Languages

Засега, Royal Panda поддржува кинески, португалски, германски, јапонски, норвешки, шпански, шведски и англиски јазик. Тоа сугерира дека казиното ја таргетира Европа како примарен пазар. И се чини дека идејата е валидна бидејќи овие области имаат добар БДП и население. До моментот на пишување, Royal Panda не покажа интерес за други области.

Live Casino

Играчите кои се заинтересирани за мобилни игри можат да ја преземат АПК на Royal Panda и да играат во движење. Другите кои претпочитаат инстант игра можат да се забавуваат во прелистувачот, а секако, тука е и опцијата за дилер во живо. Во секој случај, сите играчи добиваат пристап до истиот систем и можности.

Promotions & Offers

Исто како и секое друго угледно казино, Royal Panda нуди возбудливи бонуси за да ги задржи играчите да се враќаат за повеќе.

  • Бонус за пријавување - 100% бонус за добредојде со ограничување од 100 долари.
  • Бонус за бамбус - 150 долари неделен бонус секој петок помеѓу 00:00 и 23:59 часот по средноевропско време.
  • Среќа 21 - играчите на блек џек можат да добијат парична награда од 210 долари со можност за повлекување секој 21-ви во месецот.

Software

Royal Panda има за цел да го израмни полето за игра за сите играчи. И затоа тие соработуваа со најдобрите провајдери на софтвер за казино кои имаат тони искуство во индустријата за коцкање. Најзабележителни партнери на казиното се Microgaming кој започна со работа во 1994 година и NextGen - доверлив добавувач на софтвер за казино.

Support

Според прегледите на корисниците, Royal Panda нуди одлична поддршка за клиентите. И откако ќе кликнете на големото црвено копче за контакт на почетната страница, корисникот може да избере помеѓу пребарување на ЧПП, започнување разговор во живо, испраќање е-пошта или повикување поддршка. Сепак, разговорот во живо се чини дека е најпопуларната опција меѓу четирите.

Deposits

Ова онлајн казино прифаќа депозити од повеќето доверливи опции за плаќање достапни на интернет, а Visa и Master картичките се на врвот на таа листа. Овие две се најзгодните опции за играчот и казиното. Сепак, постојат алтернативни опции за депозит како Skrill, Neteller, Paysafe картичка, AstroPay, DineroMail, ecoPayz, ePro, Euteller, eWire и Giro Pay.

Total score7.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2014
ЈазициЈазици (8)
Јапонски
Англиски
Германски
Кинески
Норвешки
Португалски
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (6)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (10)
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Полски злоти
Чешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (6)
Бразил
Германија
Мексико
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
ИгриИгри (41)
CS:GO
Dota 2
League of Legends
MMA
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Roulette Double Wheel
UFC
Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
БингоБлек Џек
Бокс
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Сурфање
Телевизија
Тенис
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (2)
Malta Gaming Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (28)
AGMO
Apple Pay
AstroPay
AstroPay Card
Bank transfer
Boleto
Credit CardsDebit Card
DineroMail
Euteller
Fast Bank Transfer
FundSend
GiroPay
Google Pay
Instant Banking
Instant bank transfer
Lobanet
NetellerPaysafe Card
Przelewy24
SafetyPay
Skrill
Sofortuberwaisung
Todito Cash
Trustly
Ukash
eKonto
ewire
СофтверСофтвер (12)