River Belle Mobile Casino Преглед

Age Limit
River Belle
River Belle is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority
Total score9.2
Добрите
+ Целосно Microgaming казино
+ Дарежливи бонуси
+ Поддршка на корисници 24/7

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (14)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Норвешки
Португалски
Руски
Тајландски
Турски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (6)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (5)
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (5)
Бразил
Канада
Нов Зеланд
Тајланд
Чиле
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (1)
Malta Gaming Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (32)
Bank transfer
ClickandBuy
Credit CardsDebit Card
EPS
EZIPay
EcoCard
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
GiroPay
Interac
Maestro
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Postepay
Prepaid Cards
Skrill
Swedbank
Transferencia Bancaria Local
Trustly
Ukash
UseMyFunds
Visa
Visa Debit
Visa Electron
eChecks
instaDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (1)

About

За оние кои бараат воспоставено онлајн казино, тие ќе сакаат да го разгледаат онлајн казиното River Belle кое функционира од 1997 година. Ова казино е лиценцирано од Владата на Малта. Казиното е дел од казина-членки на Групацијата. Тие имаат лесна за употреба казино платформа базирана на темата на River Belle.

Games

Кога станува збор за избор на игри, казиното River Belle нуди голем избор на слотови. Има разновидни игри на маса и Блек Џек заедно со Рулет се меѓу изборот на играта. За оние кои уживаат во видео покер и ова може да се игра во казиното River Belle.

Withdrawals

Нема грижи за играчите кога се во прашање опциите за повлекување пари. Казиното River Belle нуди неколку избори како што се директен банкарски трансфер, e-Check, Instadebit, Eco Card, Moneybookers, Paysafe картичка, Neteller, Maestro, Mastercard и Visa. Повеќето од нив се исти што се користат за депонирање во казиното.

Languages

Играчите од многу различни земји можат да уживаат во она што го нуди казиното River Belle. За да се промовираат најдобрите искуства со играчите, страницата поддржува неколку различни јазици. Тие се состојат од англиски, холандски, шпански, суоми, хрватски, бугарски, грчки, француски, италијански и јапонски. Опаѓачкото мени на казиното овозможува транзиција на страницата.

Promotions & Offers

Покрај одличната програма за лојалност, казиното River Belle има одличен бонус за добредојде што може да одвои до 800 долари во бесплатни бонус пари. Бонусот за добредојде се применува на првите три депозити. Еден депозит може да додели до $200, депонира два и три до $300, за секој депозит.

Live Casino

За играчите кои сакаат да контактираат со претставниците на казиното River Belle, постојат неколку опции за да го направат тоа. Прашањата може да се направат преку е-пошта поддршка. Друга опција е услугата за разговор во живо. За оние кои бараат конкретни информации, постојат различни делови за ЧПП достапни во менито на страницата.

Software

Играчите на казино често имаат свои омилени кога се во прашање игрите. Многумина се импресионирани од големиот број игри што ги нуди провајдерот на софтверот Microgaming. Казиното River Belle го избра Microgaming да го напојува нивниот сајт поради неговите импресивни понуди и популарност меѓу играчите на онлајн казино.

Support

Играчите овде можат лесно да уживаат во она што го нуди казиното River Belle преку поврзување со казиното преку нивниот прелистувач за инстант игра. Друга опција е да го преземете казиното. Постои мобилна верзија која е компатибилна со повеќето уреди. Друга возбудлива опција е акцијата за казино со дилер во живо понудена од казиното River Belle.

Deposits

Едно од првите прашања што ги имаат новите играчи е какви депозити има во казиното River Belle. Одговорот е дека казиното поддржува Visa, Mastercard, Maestro, Neteller, Paysafe Card, Moneybookers, Eco Card, Instadebit, Echeck и директен банкарски трансфер. Овие опции за депозит се состојат од најпопуларните кредитни картички и евалети.