Regent Play

Age Limit
Regent Play
Regent Play is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

За Regent Play

Овој Mobile Casino е основан во 2019 и е додаден на mobilecasinorank-mk.com во 4.02.2021 . Врз основа на севкупните искуства на играчот на мобилниот казино, Regent Play добива 7.73 од 10. Факторите што играат во оваа оцена вклучуваат броеви и видови на обезбедени игри, бонуси, опции за плаќање и друго .

Игри понудени на Regent Play

Regent Play нуди добро познати игри како што се Блек Џек, Гребки, Видео Покер, Рулет, Онлајн обложување , како и возбудливи бонуси. Овој Mobile Casino им служи на љубителите на Mobile Casino кои трагаат по популарни, возбудливи игри.

Софтвери достапни на Regent Play

Зад игрите што ги нуди Regent Play стојат некои од најомилените производители во индустријата. Regent Play обезбедува игри направени од производители како што се iSoftBet, Blueprint Gaming, Playson, Barcrest Games, WMS (Williams Interactive) , меѓу другите.

Прифатени методи на депонирање на Regent Play

Со оглед на тоа што овој провајдер е популарен во земји како што се Обединето Кралство , овој Mobile Casino им одговара на играчите кои сакаат да користат популарни начини на плаќање како што се Visa и PayPal. Меѓутоа, ако претпочитате да користите поинаков метод, Regent Play исто така ги поздравува играчите кои користат Paysafe Card, EcoPayz, Bank transfer, MasterCard, Credit Cards и повеќе.

Зошто да играте во Regent Play ?

Кога ќе го посетите CasinoRank, не мора да се грижите за безбедноста. Внимателно го оценуваме секој поединец, лиценциран Mobile Casino , за да можете лесно да уживате во вашата игра на мир. Regent Play е безбедна опција за секој што е во потрага по добро Mobile Casino -experience.

Доколку се појават какви било несигурности или прашања, играчите подолу ќе најдат некои информации кои добро се знаат.

Total score7.7
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Арапски
Германски
Норвешки
Фински
Француски
БонусиБонуси (4)
High Roller бонусБесплатни спиновиБонус за добредојдеДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (8)
Германија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Финска
ИгриИгри (6)
ЛиценциЛиценци (2)
Malta Gaming Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (27)
AstroPay
Bank transferCredit CardsDebit Card
EPS
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
GiroPay
Interac
Klarna
Maestro
MasterCard
MuchBetter
NetellerPayPalPaysafe Card
Rapid Transfer
Skrill
Sofort
Trustly
Visa
Wire Transfer
Zimpler
iDEAL
instaDebit
СофтверСофтвер (32)