Red Stag Mobile Casino Преглед

Age Limit
Red Stag
Red Stag is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao
Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (1)
Англиски
БонусиБонуси (6)
High Roller бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (1)
Американски долари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (3)
Норвешка
Полска
Финска
ИгриИгри (6)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (16)
American ExpressBitcoin
Bitcoin Cash
Credit Cards
Crypto
Debit Card
Direct Money
EcoPayz
Eezie Pay
Litecoin
MasterCardNeteller
Prepaid Cards
Quick Cash
SkrillVisa
СофтверСофтвер (1)

About

Red Stag е релативно нов учесник во просторот за коцкање, лансиран во 2015 година од казината Deckmedia NV. Затоа, приклучувајќи се на престижните брендови на Deckmedia, како што се слотови капитал, Uptown Aces, меѓу другите. Red Stag е совршено прилагоден за обложувачите кои бараат свежа залиха на игри, благодарение на неговите понуди и професионалната услуга за клиентите.

Games

Red Stag ужива во големо портфолио за игри, а обложувачите овде се разгалени за избор. Се одликува со низа игри со автомати, меѓу другите стандардни казино игри, како што се бакара, блек џек, рулет, видео покер и други класични казино наслови. Вреди да се напомене дека мобилната платформа на Red Stag ги нуди речиси сите нивни казино игри.

Withdrawals

Барањето плаќање овде е прошетка во паркот, само со напомена дека можностите за повлекување се доста ограничени. Играчите можат да ги искажат добивките користејќи ги следните начини на плаќање: Neteller, Skrill, EcoPayz, чек и жичен трансфер. Секој режим има свои уникатни добрите и лошите страни, играчите треба да внимаваат на работите како што се времето на чекање и максималните износи.

Languages

Веб-страницата на Red Stag е достапна само на англиски јазик. Ова имплицира дека сите нивни игри може да се играат само на овој јазик. Се чини дека ова не е многу разновидност да им понудат на своите меѓународни играчи. Но, бидејќи ова казино се фокусира исклучиво на американскиот пазар, единствените корисници во моментов се навидум играчите од нациите што зборуваат англиски.

Promotions & Offers

Red Stag е прилично дарежлив во своите понуди. Во моментот на пишување на овој преглед, имаше 12 уникатни бонуси и промоции. Нивните награди за добредојде се еден од најконкурентните стимулации што им се нудат на новите играчи во оваа индустрија. Нивниот фонд на бонуси е на место. Red Stag постигнува добри резултати кога станува збор за бонуси и промоции.

Live Casino

Роден во време на огромен технолошки напредок, Red Stag ги подигна барањата за онлајн казино игри преку своите понуди. Неговата мобилна верзија е разумно добро, што се однесува до мобилните казино игри. Нивното преземање и инстант играње се клучни атракции, но игрите со дилер во живо се малку под индустриските стандарди.

Software

Red Stag нуди игри развиени од WSG технологијата. Игрите во казиното Red Stag може да се играат на три начини. Можете или да го преземете софтверот за казино на вашиот компјутер, користејќи ја верзијата базирана на Flash или верзијата на казиното оптимизирана за мобилни телефони. Што се однесува до играњето во движење, Red Stag работи совршено со повеќето мобилни платформи.

Support

Играчите на казиното Red Stag уживаат во поддршката за услуги на клиентите. Играчите се уверени за брзи повратни информации за нивните грижи, преку навремени одговори, за сите релевантни прашања што можеби ги имаат, преку разговор во живо, бесплатен број во САД и е-пошта. Делот ЧПП, исто така, се обидува да одговори на некои од заедничките грижи што ги покренуваат играчите.

Deposits

Опциите што ги искористија играчите на Red Stag бидејќи вчитувањето пари на нивните сметки не се најголеми таму. Не треба да има многу проблеми да се најде опција, без оглед на јурисдикцијата на играчот. Тие нудат осум уникатни методи за депонирање кои вклучуваат Visa, MasterCard, Skrill, Neteller, Ukash, EcoPayz, paysafecard и Quick Cash.