QueenVegas

Age Limit
QueenVegas
QueenVegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

За QueenVegas

Овој Mobile Casino е основан во 2011 и е додаден на mobilecasinorank-mk.com во 19.07.2021 . Врз основа на севкупните искуства на играчот на мобилниот казино, QueenVegas добива 7.7 од 10. Факторите што играат во оваа оцена вклучуваат броеви и видови на обезбедени игри, бонуси, опции за плаќање и друго .

Игри понудени на QueenVegas

QueenVegas нуди добро познати игри како што се Видео Покер, Мини Бакара, Гребки, Онлајн обложување, Рулет , како и возбудливи бонуси. Овој Mobile Casino им служи на љубителите на Mobile Casino кои трагаат по популарни, возбудливи игри.

Софтвери достапни на QueenVegas

Зад игрите што ги нуди QueenVegas стојат некои од најомилените производители во индустријата. QueenVegas обезбедува игри направени од производители како што се Quickspin, Play'n GO, Elk Studios, Thunderspin, Push Gaming , меѓу другите.

Прифатени методи на депонирање на QueenVegas

Со оглед на тоа што овој провајдер е популарен во земји како што се Обединето Кралство , овој Mobile Casino им одговара на играчите кои сакаат да користат популарни начини на плаќање како што се Visa и PayPal. Меѓутоа, ако претпочитате да користите поинаков метод, QueenVegas исто така ги поздравува играчите кои користат PayPal, Paysafe Card, Neteller, Visa, MasterCard и повеќе.

Зошто да играте во QueenVegas ?

Кога ќе го посетите CasinoRank, не мора да се грижите за безбедноста. Внимателно го оценуваме секој поединец, лиценциран Mobile Casino , за да можете лесно да уживате во вашата игра на мир. QueenVegas е безбедна опција за секој што е во потрага по добро Mobile Casino -experience.

Доколку се појават какви било несигурности или прашања, играчите подолу ќе најдат некои информации кои добро се знаат.

Total score7.7
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2011
ЈазициЈазици (7)
Англиски
Германски
Дански
Норвешки
Фински
Француски
Шведски
БонусиБонуси (6)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за лојалност
ВИП бонус
Депозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (11)
Германија
Данска
Ирска
Канада
Малта
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Финска
Холандија
Шведска
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (4)
Danish Gambling Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (20)
AstroPay Card
Bank transfer
ECOBANQ
EasyEFT
EcoPayz
Euteller
GiroPay
Interac
Jeton
MasterCard
MuchBetter
NetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Sofort
Trustly
Visa
WebMoney
Western Union
СофтверСофтвер (42)
1x2Gaming2 By 2 Gaming
4ThePlayer
All41 Studios
BallyBarcrest Games
Big Time Gaming
Booming Games
Cayetano Gaming
EGT Interactive
Elk StudiosFoxium
Gamatron
Gamomat
Golden Hero
High 5 Games
IGT (WagerWorks)
Iron Dog Studios
Just For The Win
Kalamba Games
Lightning BoxMicrogamingNetEntNextGen Gaming
Northern Lights Gaming
Oryx Gaming
Play'n GOPragmatic PlayPush GamingQuickspinReal Time GamingRed Tiger Gaming
Reel Time Gaming
SkillOnNet
Slingo
Sthlm Gaming
ThunderkickThunderspinWMS (Williams Interactive)
Wazdan
Yggdrasil GamingiSoftBet