Pronto Casino

Age Limit
Pronto Casino
Pronto Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
Trustly
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

За Pronto Casino

Овој Mobile Casino е основан во 2018 и е додаден на mobilecasinorank-mk.com во 21.01.2021 . Врз основа на севкупните искуства на играчот на мобилниот казино, Pronto Casino добива 8.98 од 10. Факторите што играат во оваа оцена вклучуваат броеви и видови на обезбедени игри, бонуси, опции за плаќање и друго .

Игри понудени на Pronto Casino

Pronto Casino нуди добро познати игри како што се Карибски Студ, Блек Џек, Рулет, Тексас Холдем, Крепс , како и возбудливи бонуси. Овој Mobile Casino им служи на љубителите на Mobile Casino кои трагаат по популарни, возбудливи игри.

Софтвери достапни на Pronto Casino

Зад игрите што ги нуди Pronto Casino стојат некои од најомилените производители во индустријата. Pronto Casino обезбедува игри направени од производители како што се Red Tiger Gaming, Play'n GO, Push Gaming, Relax Gaming, Quickspin , меѓу другите.

Прифатени методи на депонирање на Pronto Casino

Со оглед на тоа што овој провајдер е популарен во земји како што се , овој Mobile Casino им одговара на играчите кои сакаат да користат популарни начини на плаќање како што се Visa и PayPal. Меѓутоа, ако претпочитате да користите поинаков метод, Pronto Casino исто така ги поздравува играчите кои користат и повеќе.

Зошто да играте во Pronto Casino ?

Кога ќе го посетите CasinoRank, не мора да се грижите за безбедноста. Внимателно го оценуваме секој поединец, лиценциран Mobile Casino , за да можете лесно да уживате во вашата игра на мир. Pronto Casino е безбедна опција за секој што е во потрага по добро Mobile Casino -experience.

Доколку се појават какви било несигурности или прашања, играчите подолу ќе најдат некои информации кои добро се знаат.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Германски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (4)
Бонус за бесплатни париБонус за добредојдеБонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (2)
Евра
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (1)
Шведска
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (2)
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (2)
Crypto
Trustly
СофтверСофтвер (25)
Authentic Gaming
Big Time Gaming
Booming Games
Evolution Gaming
Fantasma Games
Gamomat
Hacksaw Gaming
Kalamba Games
Max Win Gaming
NetEnt
Nolimit City
Plank Gaming
Play'n GOPragmatic PlayPush GamingQuickspinRed Rake GamingRed Tiger Gaming
ReelPlay
Relax Gaming
SYNOT Game
Slingo
Spearhead
Sthlm Gaming
Yggdrasil Gaming