Poker Stars Mobile Casino Преглед

Age Limit
Poker Stars
Poker Stars is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority
Total score8.0
Добрите
+ Најголемата страница за покер
+ Може да се репродуцира на сите уреди
+ 7000+ покер игри

Брзи казино факти

ЈазициЈазици (3)
Англиски
Романски
Шведски
БонусиБонуси (5)
Без обложувачки бонусБесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Романски леу
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (1)
Романија
ИгриИгри (35)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
Auto Live Roulette
CS:GO
Classic Roulette Live
Lightning Roulette
Live American Blackjack
MMA
Rainbow Six Siege
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Блек Џек
Бокс
Возење велосипед
Еспорт
Казино Холдем
Кошарка
Крикет
Одбојка
Пикадо
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Тенис
Флоп покер
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
Official National Gaming Office
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
Apple Pay
Bank transferCredit CardsDebit CardMasterCard
MuchBetter
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Visa
WebMoney
СофтверСофтвер (13)

About

PokerStars Casino е едно од најдобрите онлајн казина за љубителите на покер. Основана во 2016 година, гарантира врвно онлајн покер искуство. PokerStars е во сопственост на Rational Intellectual Holdings Limited и управуван од TSG Interactive Gaming Europe Limited. Кога станува збор за лиценцирање, на мобилни казино работи според законите на Малта.

Poker Stars

Games

Како што сугерира името, PokerStars е онлајн казино кое се фокусира на покер игри од некои од најдобрите развивачи на софтвер за покер казино. Има толку многу варијанти на популарната игра со карти, вклучувајќи бесплатен покер, покер Омаха, Тексас Холдем покер, Покер за извлекување со пет карти, покер Razz и покер со 7 картички, само да споменеме неколку. Она што е интересно за ова казино е што им одговара и на учениците и на искусните покер играчи. Учениците имаат многу ресурси за да ја научат играта, од рангирање на рацете до правила и стратегии. Што се однесува до искусни играчи на покер, казиното има многу покер игри во живо.

Withdrawals

Кога станува збор за повлекувања, ова казино се труди на сите играчи да им ги исплати нивните добивки во целост. Уште повеќе, плаќањата се обработуваат побрзо отколку во повеќето казина. Списокот на достапни начини за повлекување вклучува директен банкарски трансфер, Софорт, WebMoney, NeoSurf, ecoPayz, AstroPay, Instadebit итн. Играчите мора да ги исполнуваат условите за обложување за да започнат повлекувања.

Валути

Покрај повеќејазичната платформа, PokerStars има и повеќевалутна платформа за да го олесни лесното кладење. Во моментов, казиното прифаќа само валути за фиат пари, зборува за американски долар (USD), евра (евра), британски фунти (GBP) и канадски долари (CAD). Криптовалутите како што се биткоин, litecoin и ethereum не се прифатени во моментот.

Bonuses

PokerStars казиното има многу покер бонуси и промоции за нови покер играчи и веќе регистрирани фанови на покер. Има бонус за добредојде што доаѓа со усогласување на износот што играчите го депонираат за прв пат. Други награди вклучуваат бесплатни чипови за играње, повторно вчитај бонуси, награди со ѕвезди, високи бонуси за ролери, итн.

Languages

PokerStars Casino е меѓународно онлајн казино кое обезбедува услуги за игри на играчи од целиот свет. Веб-страницата на компанијата е повеќејазична, така што играчите можат да се префрлат на јазикот што го познаваат. Достапните јазични опции се шпански, англиски, германски, португалски, италијански, норвешки, исландски, кинески, јапонски и руски.

Mobile

Достапно како инстант игра на десктоп и мобилни уреди, PokerStars Casino нуди фантастично казино искуство. Понатаму, постои мобилна верзија на казиното, наречена PokerStars Mobile Poker. Достапно е како инстант игра на мобилните прелистувачи. Освен тоа, PokerStars има домашни апликации за мобилни уреди и за iOS и за Android уреди.

Support

Корисничкото искуство во казиното PokerStars е надвор од овој свет. Казиното има многу ресурси за да им помогне на играчите да започнат. Покрај тоа, постои сигурна поддршка за корисници достапна на разговор во живо. За жал, нема други канали за контактирање со компанијата во реално време, а поддршката не е отворена 24 часа.

Deposits

За да влезат во покер со вистински пари, коцкарите мора да имаат средства на нивните сметки. Методите на депозит вклучуваат инстант е-проверки, виза, Apple Pay, MasterCard, Instadebit, NeoSurf, Paysafecard, ecoPayz, директен банкарски трансфер, Interac, Skrill, WebMoney, Жичен трансфер, Neteller, MuchBetter, AstroPay, QIWI VISA, локален банкарски трансфер, директен банкарски трансфер и Sofort, само да споменеме неколку.