Pocket Play

Age Limit
Pocket Play
Pocket Play is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

About

Лансиран во 2020 година, Pocket Play е мобилен-прв онлајн казино управувано од Deep Dive Tech BV Оптимизиран е да нуди непречено искуство со мобилни игри. Казиното работи под лиценца издадена од Curacao eGaming. Pocket Play може да се пофали со профитабилни промоции, флексибилно банкарство и исклучително корисничко искуство.

Pocket Play

Games

Љубителите на играта со карти, покер, можат да играат некои од најдобрите онлајн видео покер игри, вклучително и Џокер покер, Aces and Faces Poker, Jackpot Poker и Deuces Wild, само да споменеме неколку. Покрај RNG покер игрите, има и покер во живо. Покрај покер, Pocket Play казиното има рулет, блек џек, бакара, игри со гребење, џекпот, итн.

Withdrawals

Pocket Play, заедно со операторот, Deep Dive Tech BV, се вистински претпријатија кои плаќаат победници, за разлика од многу бескрупулозни казина кои не плаќаат на играчите. Понатаму, ова казино гарантира брзо повлекување. Списокот на достапни методи за повлекување вклучува MuchBetter, Interac, Neteller, банкарски трансфер, MiFinity, Skrill, ecoPayz и Џетон паричник , меѓу другите.

Валути

Друг фактор што играчите го земаат предвид кога бараат казино за регистрација се опциите за валута. Овде пак, коцкарите сакаат да играат во валута што ја претпочитаат. Во моментов, ова казино поддржува британска фунта (GBP), евро (EUR), норвешка круна (NOK), шведска круна (SEK) и американски долар (американски долари). Интересно, казиното исто така прифаќа Quickbit.

Bonuses

Една од најдобрите карактеристики на ова казино е профитабилните понуди за казино прилагодени за нови и веќе регистрирани коцкари. Новите играчи можат да бараат понуда за добредојде што има бонус за депозит и дополнителни бесплатни вртења. Што се однесува до веќе регистрираните играчи, Pocket Play користи бонуси за повторно вчитување, дополнителни вртења и враќање на готовина за задржување на играчите.

Languages

Еден важен фактор што играчите го земаат предвид при изборот на најдоброто казино за приклучување е изборот на јазик. Дефинитивно, играчите сакаат казино што поддржува јазик што го разбираат. Додека многу онлајн казина имаат десетици јазици, Pocket Play поддржува само четири јазици; германски, фински, англиски и норвешки. Јазичното мени е на дното на страницата.

Mobile

Како што беше споменато претходно, Pocket Play е онлајн казино кое е прво за мобилни телефони дизајнирано да понуди беспрекорно и прекрасно искуство со мобилни казино. Достапно е како инстант игра на различни уреди, вклучувајќи мобилни, iPad, таблети и десктоп. Иако операторот не инвестирал во домашни мобилни апликации (iOS и Android), верзијата на казиното за мобилни телефони Pocket Play е фантастична.

Software

Во Pocket Play Casino има над 2.000 онлајн казино игри од некои од водечките продавачи на казино софтвер во индустријата. Листата вклучува врвни програмери, како што се Relax Gaming, Quickspin, Microgaming, NetEnt, Pragmatic Play Ltd., Push Gaming, Pariplay, Spearhead, Evolution Gaming, Play 'n GO, Thunderkick, NoLimit City и ELK Studios.

Support

Deep Dive Tech BV разбира колку е важна услугата за клиентите за брендовите. Затоа Pocket Play казиното има сигурна корисничка поддршка за да обезбеди играчите да влезат во играта без никакви проблеми. Коцкарите може да добијат поддршка преку разговор во живо 24/7 или канал за е-пошта. Исто така постои и информиран дел за ЧПП.

Deposits

За да играат казино игри во Pocket Play, коцкарите треба да депонираат вистински пари користејќи кој било од достапните методи за депозит. Списокот вклучува Visa, банкарски трансфер, MasterCard, Skrill, Neteller, Интерак, ecoPayz, MiFinity, Jeton Wallet, MuchBetter, итн. Веб-страницата е обезбедена со користење на најновата шифрирање од воено одделение за заштита од измама.

Total score7.6
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
БонусиБонуси (8)
Бесплатни спиновиБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусКешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (5)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (6)
Австрија
Германија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
ИгриИгри (6)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
СофтверСофтвер (14)