Play Uzu Mobile Casino Преглед

Age Limit
Play Uzu
Play Uzu is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalMasterCardVisaTrustlyPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Play Uzu е шпанско онлајн мобилно казино основано во 2020 година. Целосно е во сопственост на групата Skill On Net. Play Uzu е лиценциран и регулиран од шпанската Генерална дирекција за регулирање на коцкањето. Со огромни играчи од Колумбија, Шпанија, Еквадор, Чиле и Перу, Play Uzu нуди огромна колекција на игри од популарни провајдери на софтвер.

Games

Мобилното казино Play Uzu нуди широко лоби за игри со неколку варијации на слотови, рулет, блек џек, бинго и казино во живо. Сите игри се оптимизирани за мобилни уреди и ги даваат истите исплати и функции како веб-верзијата. Некои популарни наслови на игри во мобилното казино Play Uzu ги вклучуваат Клеопатра, Лаки Леприкоун, Попај Казатесорос, Рулета Ен Виво и Книга на мртвите.

Withdrawals

Со флексибилност во методите на депозит, истото го очекуваме и во опциите за повлекување. Играј Uzu не разочарува. Тој нуди флексибилни опции за повлекување без минимално ограничување. Поддржаните методи вклучуваат Wire Transfer, Astropay, MasterCard, Visa, Neteller, EcoPayz, Jeton и Skrill.

Валути

Бидејќи Play Uzu е центриран на одредена група играчи, има интегрирано и една валута. Може да користите само евра во Play Uzu. Ова може да обесхрабри многу играчи кои претпочитаат други валути за нивна погодност. Можете да се регистрирате во сестринските онлајн казина за други валути.

Bonuses

Играј Uzu мобилни казино може да се пофали со исклучителни бонуси и промотивни понуди во индустријата. Не нуди типични бонуси за добредојде, туку ги наградува играчите со бесплатни парични награди по 30 дена од регистрацијата. Нивните бонуси не доаѓаат со барања за обложување. Други бонус понуди вклучуваат The UZU Wheel, Prize Twister, Daily Live Roulette Promos и награди за лојалност за членовите на Club UZU.

Languages

Play Uzu Mobile Casino е достапно само на шпански. Тој е многу популарен меѓу заедниците што зборуваат шпански во Еквадор, Шпанија, Колумбија, Чиле и Перу. Сепак, Skill On Net поседува други брендови кои се грижат за играчи кои не зборуваат шпански. Тие вклучуваат онлајн казина Play Ojo, Play Million, Masked Singer и Queen Vegas.

Software

Возбудливите наслови на игри се поддржани од некои од најдобро оценетите студиа за игри во индустријата. Овие добавувачи на казино софтвер ги вклучуваат GameArt, Evolution Gaming, Yggdrasil, Play'n GO, Pragmatic Play, Red Tiger итн. Сите овие провајдери се тестирани и сертифицирани, и можете да им верувате на нивните наслови на игри за правичност во играта.

Support

Основата на операциите на онлајн казиното е професионален и доверлив тим за поддршка на клиентите. Мобилното казино Play Uzu нуди 24/7 корисничка поддршка преку објект LiveChat, е-пошта и телефонски повици. Овој тим се обидува да обезбеди извонредно искуство со игри преку навремени одговори на прашањата на играчите. Можете да најдете некои брзи одговори во делот ЧПП.

Deposits

Трансакциите во онлајн казина може да бидат незгодни бидејќи не е лесно да им верувате во вашите ингеренции. Во мобилното казино Play Uzu, тие поддржуваат кредитни/дебитни картички и некои од доверливите е-паричници. Можете да направите депозити од само 10 долари. Поддржаните опции вклучуваат Neteller, Skrill, EcoPayz, Jeton, Visa, MasterCard, Astropay и Wire Transfer.

Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (1)
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (2)
Американски долари
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (23)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Гватемала
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Доминиканска Република
Еквадор
Екваторијална Гвинеја
Колумбија
Коста Рика
Куба
Мексико
Никарагва
Панама
Парагвај
Перу
Уругвај
Хаити
Хондурас
Чиле
Шпанија
ИгриИгри (4)
ЛиценциЛиценци (6)
DGOJ Spain
Danish Gambling Authority
Dirección General de Juegos y Sorteos Mexico
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
Bank transfer
Cashlib
EcoPayz
Fast Bank Transfer
Instant Banking
MasterCardPayPalPaysafe Card
Trustly
Visa
СофтверСофтвер (43)