Play Million

Age Limit
Play Million
Play Million is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Лансиран во мај 2011 година, PlayMillion Mobile Casino е онлајн бренд за поединци. Се одликува со модерен и свеж изглед и ги привлекува и почетниците и искусни играчи. Има лиценца од Комисијата за коцкање на ОК и лиценцирање од Управата за лотарии и игри на Малта. PlayMillion им дава на играчите најдобро искуство.

Games

PlayMillion Mobile Casino може да се пофали со импресивен опсег на онлајн игри, а достапни се околу 320, вклучувајќи слотови, рулет, видео покер, блек џек и гребење. 16 различни добавувачи ги напојуваат различните игри. Онлајн слотови несомнено се главниот фокус, со игри вклучувајќи Guns N' Roses, Warlords, Mega Fortune и Arabian Nights.

Withdrawals

Повлекувањата може да се направат токму на ист начин како и депозитите. Повлекувањата може да се откажат, а има време на чекање до 72 часа. Вреди да се земе предвид дека времето на завршување варира, во зависност од избраниот начин на плаќање. Апсолутен минимален износ што може да се повлече е 50 фунти, а максималниот е 10.000 фунти месечно.

Languages

Јазиците што ги поддржува страницата се англиски, шведски, фински, германски, дански, полски и норвешки. Обезбедена е е-пошта и поддршка во живо за фински, шведски, германски, француски, италијански, руски, дански, грчки, унгарски, полски, норвешки, португалски и турски играчи. Телефонската помош се нуди на истите јазици како е-пошта и поддршката во живо.

Live Casino

PlayMillion Mobile Casino нуди 1200 игри, 800 слотови, 80 игри на маса и 25 џекпот игри, сето тоа може да се игра со десктоп прелистувач. PlayMillion Mobile Casino има и неверојатна понуда на мобилни игри за инстант игра. Достапни се игри во живо, со нови игри на маса и дилер, од голем број провајдери.

Promotions & Offers

Новите играчи кои ќе го стават својот прв депозит ќе добијат 100% бонус за добредојде, што е до 20 фунти, плус 25 дополнителни вртења. Потребен е минимум депозит од £ 20, а бонус кодот FIRST20 е потребен за да го добијат овој бонус за добредојде. PlayMillion Mobile Casino има и други понуди како што се Daily Picks.

Software

PlayMillion Mobile Casino нуди широк спектар на онлајн игри, кои се достапни како резултат на користење на многу провајдери на софтвер. На играчите им се гарантира постојано снабдување со игри со врвен квалитет за нивното искуство. Провајдерите на софтвер вклучуваат NetEnt, SkillOnNet, Novomatic, Amaya (Chartwell), Cadillac Jack, Barcrest Gaming, Merkur Gaming и Lightning Box.

Support

Играчите можат да ја користат функцијата за разговор во живо на страницата за насоки и поддршка. Исто така, постои опција за поддршка на клиентите 24/7 преку телефон и е-пошта што играчите можат да ја користат, доколку им треба помош. Опцијата за разговор во живо е достапна за време на редовното работно време и е управувана од вистински луѓе.

Deposits

Ова казино поддржува многу опции за депозит, со 28 начини на депонирање готовина. Може да се користат кредитни или дебитни картички, како и широк опсег на е-паричници. Постојат три опции за кредитни или дебитни картички, со минимален депозит од 20 фунти и без максимален депозит. е-паричниците имаат ист минимален депозит како кредитните и дебитните картички.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2011
ЈазициЈазици (29)
Албански
Англиски
Арапски
Бугарски
Германски
Грузиски
Грчки
Индонезија
Италијански
Латвиски
Литвански
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Словенски
Српски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Француски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусReload бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (11)
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Руски рубли
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (28)
Јордан
Јужна Африка
Австралија
АлбанијаБугарија
Германија
Грузија
Данска
Индонезија
Канада
Кувајт
Латвија
Литванија
Малезија
Норвешка
Оман
Полска
Португалија
Русија
Саудиска Арабија
Словачка
Словенија
Србија
Украина
Финска
Хрватски
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (5)
Danish Gambling Authority
Malta Gaming Authority
Ministry of Interior of the State of Schleswig-Holstein
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (58)
Abaqoos
Baloto
Bancontact/Mister Cash
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Boleto
CLICK2PAY
ClickandBuy
ComGate
Credit Cards
Dankort
Debit Card
DineroMail
EPS
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FundSend
GiroPay
Instant Bank
Instant Debit
Lottomaticard
Maestro
MasterCard
Moneta
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nordea
POLi
PayPalPaysafe Card
Postepay
Prepaid Cards
Przelewy24
PugglePay
QIWI
Siru Mobile
Skrill
Sofortuberwaisung
Speed Pay
SporoPay
Swedbank
Teleingreso
Ticket Premium
TicketSurf
Todito Cash
TrustPay
Ukash
UseMyServices
Visa
WebMoney
Yandex Money
eKonto
ePay
ewire
iDEAL
СофтверСофтвер (30)