Како да добиете ВИП членство во мобилно казино

Вести

2021-12-05

Benard Maumo

Конкуренцијата е најдобра во индустријата за коцкање. Како такви, најдобрите мобилни казина мора да осмислат методи за привлекување и задржување на лојални играчи. Еден таков начин е нудење ВИП третмани. Добивањето ВИП членство отвора кутија полна со функции и ексклузивни бонуси од мобилно казино. Значи, овој водич ве учи како да станете ВИП играч за кратко време.

Како да добиете ВИП членство во мобилно казино

Што е ВИП програма за мобилни казино?

ВИП казино програма не е ништо комплицирано. Во основа, тоа е програма за лојалност прилагодена за редовните играчи. Имајќи го тоа на ум, повеќето мобилни казина користат систем за поени. Овде, поени собрани за секој депозит, облог или друга акција на лице место може да ги квалификува играчите за ВИП ранг. Само забележете дека понекогаш е тешко да се дојде до поканата.

На пример, кај Казино PlayGrand, гејмерите добиваат 10 ВИП поени за секои 10 долари што се обложуваат во казиното. Кога играат онлајн слотови во казиното PlayGrand, гејмерите добиваат два поени за секој обложен 10 долари. Истото важи и за гребење картички.

Во меѓувреме, некои казина ги делат своите ВИП членства во групи. Клубот ВИП може да биде златно, дијамантско, сребрено или платино ниво, во зависност од казиното. Колку е повисок рангот, толку е подобар ВИП третманот.

Како да добиете ВИП статус на мобилно казино

Значи, како се квалификувате за ВИП третман во мобилно казино? За жал, не постои опција за купување во програмата. Сите играчи кои се квалификуваат мора да играат одреден број пати. Накратко, мора да се покаже лојалност кон мобилното казино за да се добие картичка за покана.

Забележете, сепак, дека не сите онлајн казино игри се квалификуваат за ВИП програма. Работата е во тоа што игрите на среќа како гребење, бинго и слотови придонесуваат само од 10% до 20%. Од друга страна, игрите исполнети со стратегија како блек џек и видео покер може да заработат до 100%. Затоа, изострете ги своите вештини за да освоите доволно игри и да добиете покана.

Како да одржите VIP статус на мобилно казино

Мислите дека добивањето ВИП покана за мобилно казино е најпредизвикувачкиот дел? Потоа размислете повторно бидејќи одржувањето е сосема поинаква игра со топка. Често, играчите мора да одржуваат одреден месечен обрт за да го задржат својот респектабилен статус во казиното.

Иако ова може да биде предизвик, сепак е можно ако сте квалификуван ветеран. Запомнете дека казиното веќе го забележал вашиот потенцијал за победа пред да ја испратите поканата. Станува збор само за задржување на фокусот и одржување на темпото. Но, ако имате доволно голема сума, толку подобро за вас.

Предности да се стане ВИП мобилен казино играч

Да тоа е точно; добивањето ВИП членство ве одвојува од „обичните Џос“ во казиното. Честопати, мобилното казино на ВИП играчот му доделува свој менаџер. Управителот на сметката ќе води евиденција за активностите на сметката на гејмерот, како што се депозити и повлекувања. Ова води до побрзи трансакции и повремени покани за турнири. Исто така, менаџерот ќе биде на подготвеност за да обезбеди брза поддршка. Сега кој не би го сакал тоа?

Покрај брзите повлекувања, некои онлајн казина им нудат на ВИП играчите бесплатни депозити и повлекувања. Ова е добредојден додаток ако моментално играте на апликација која наплаќа за трансакции. Уште подобро, високите ролки кои повремено вршат трансакции со огромни количини ќе заштедат многу. Целта ги оправдува средствата во ВИП програмите.

Заклучок

Видете, добивањето ВИП покана не е толку тешко како што тврдат повеќето играчи на казино. Трикот е да се одржи конзистентноста и да се играат игри засновани на вештини. Казиното ќе ги забележи вашите напори порано или подоцна и ќе ве замоли да се придружите на престижниот ВИП клуб. Само запомнете дека ВИП-то ќе остане заблуда ако немате банкарска сметка за игри.

Најнови вести

Superna Kalle именуван за главен директор за стратегија и содржина во Aristocrat
2023-09-25

Superna Kalle именуван за главен директор за стратегија и содржина во Aristocrat

Вести