Platinum Play

Age Limit
Platinum Play
Platinum Play is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

За оние кои сакаат да се приклучат на казино кое е исполнето со многу забава и акција, тогаш Platinum Play Casino е добар избор. Тие нудат онлајн казино забава од 2004 година. Тие се поврзани со Fortune Lounge Group која има репутација дека нуди одлични онлајн казино активности.

Games

Постојат неколку одлични избори на казино игри кои се нудат во казиното Platinum Play. Тие можат да се изберат преку платформите за инстант играње, мобилно казино или казино во живо. Тие вклучуваат голем избор на слотови заедно со омилените игри на маса како покер, рулет и блек џек. Има и некои одлични прогресивни игри.

Withdrawals

Има неколку одлични избори кога станува збор за опциите за повлекување на Platinum Play, кои вклучуваат Visa, Neteller, Skrill, Eco, Entropay, Instant Banking, CartaSi, idebit, Moneybookers, Giropay, заедно со неколку други платформи за е-паричник. Вообичаено повлекувањата ќе се вршат со истиот метод што се користел за депонирање. Ако не е можно, тогаш може да се користат други избори.

Languages

Играчите од многу различни делови на светот се прифатени во казиното Platinum Play, иако има одредени ограничувања. Казиното има намера да ги понуди своите услуги на следните јазици кои се англиски, германски, норвешки, португалски, шпански, шведски, француски и грчки. Лесно е да се конвертира страницата на избраниот јазик.

Live Casino

Поддршката е достапна на многу различни јазици. Казиното Platinum Play се грижи клиентите да можат да контактираат потоа 24/7 преку различни адреси на е-пошта. Или канадските играчи можат да бидат контактирани по телефон. Друга опција е да го користите разговорот во живо. Друга опција е играчите да го користат делот ЧПП.

Promotions & Offers

Platinum Play нуди тековни промоции како што е крстарењето со Fortune Lounge. Но, за новодојденците нивниот фокус е на бонусот за добредојде. На првите три депозити казиното ќе даде 100% совпаѓање до 400 долари. на првиот, до 200 долари на вториот и третиот. Ова дава дополнителни пари за да уживате во игрите

Software

Платинум Плеј Казиното е посветено да им донесе над 700 возбудливи казино игри на своите играчи кои се обезбедени од провајдерот на софтверот Microgaming. Ова значи дека играчите секогаш ќе имаат пристап до игри кои се состојат од најдобрата графика со тони теми за избор. Нови игри секогаш се воведуваат преку Microgaming.

Support

Во казиното Platinum Play може да се ужива на различни начини. За оние кои уживаат во инстант играње, онлајн верзијата на ова казино повеќе од ќе ги задоволи нивните потреби. За играчите во движење, тие ќе уживаат во мобилната верзија. Потоа, за оние кои уживаат во живо казино акција, тие ќе сакаат да го изберат казиното во живо.

Deposits

Има многу опции за депозит од кои можете да изберете кога играчот сака да се приклучи на казиното Platinum Play. Тие вклучуваат echeck, MB, Giropay, Delta, Mastercard, Visa, Neteller, банкарски трансфер, Instadebit, Skrill, iDeal, Polie, Clickandbuy и Trustly. Имајќи толку многу опции за депозит тоа значи дека играчите сигурно ќе најдат метод што е погоден за нив.

Total score7.2
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2004
ЈазициЈазици (7)
Англиски
Германски
Грчки
Норвешки
Португалски
Француски
Шпански
БонусиБонуси (6)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Новозеландски долари
Норвешки круни
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (5)
Бразил
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Чиле
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (1)
Malta Gaming Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
Credit CardsDebit Card
Interac
NetellerSkrill
Trustly
Visa
Visa Electron
iDebit
СофтверСофтвер (3)