Party Mobile Casino Преглед

Age Limit
Party
Party is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission
Total score8.0
Добрите
+ Врвни дилери во живо

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (3)
Англиски
Германски
Руски
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (5)
Јапонски јен
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (4)
Данска
Канада
Литванија
Обединето Кралство
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (4)
Danish Gambling Authority
Gibraltar Regulatory Authority
Lithuania Gaming Control AuthorityUK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (20)
Bank Wire Transfer
Citadel Commerce
ClickandBuy
Credit CardsDebit Card
Entropay
Maestro
MasterCardNetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Solo
Switch
Trustly
Ukash
UseMyBank
Visa
Visa Electron
Western Union
СофтверСофтвер (8)

About

Ова казино е во сопственост на ElectraWorks Limited Casino и за прв пат е основано во 1997 година. Party Casino е лиценцирана од Владата на Гибралтар и Комисијата за коцкање на ОК. Тие нудат широк спектар на услуги во светот на игрите, вклучувајќи мобилни игри и спортско обложување и се достапни на неколку различни локации низ светот.

Games

Има широк спектар на онлајн игри достапни на Party Casino. Слотови, казино игри во живо и турнири се само неколку од достапните опции. Party Casino нуди и прогресивни слот игри, како и игри на маса. Надградбата се врши на редовна основа за да се осигура дека е постојан прилив на најновите наслови.

Withdrawals

Кога ќе дојде време да направите повлекување од ова казино, вашите опции вклучуваат банкарски трансфер, чек, ClickandBuy, Neteller, PayPal, Ukash, Visa Electron, Visa и Skrill. Исто така, важно е да се напомене дека постои месечен лимит за повлекување од 20.000 УСД за ВИП лица од ниско ниво и 150.000 долари за ВИП лица на високо ниво.

Languages

Единствените јазици што се поддржани од ова казино се англиски, германски и руски. Иако тие се глобално казино, има неколку земји каде што услугата не е достапна. Повеќето играчи ќе можат да се справат со дадените јазични опции, но тоа може да биде пречка за многумина.

Promotions & Offers

Нивната понуда за добредојде вклучува бонус до $500 и 20 бесплатни вртења. Првиот депозит до $200 ќе се совпадне со доларот и доаѓа со 20 бесплатни вртења. Додека вториот и третиот депозит ќе се совпаднат до 150 долари. Party Casino нуди и бонуси без депозит и бонуси за совпаѓање со депозити.

Live Casino

Постојат три главни типови на игри достапни на ова казино. Ова вклучува виртуелни игри, игри во живо и мобилни игри. Нивните виртуелни игри го вклучуваат најголемиот дел од нивните игри од типот на слот, додека игрите во живо вклучуваат покер и блек џек. Опциите за мобилни игри се достапни и на Android и на Apple оперативните системи.

Software

Софтверот што го користи ова казино е прилично импресивен. Поголемиот дел од нивните игри ви се донесени од PartyGaming, Electracade, Cryptologic WagerLogic, Evolution Gaming, Betsoft, IGT WagerWorks, Yggdrasil Gaming и Edict Merkur Gaming. Овие се производители на наслови за игри како што се Motorhead Slots, Twin Spin, Secrets of Atlantis и Frozen Diamonds.

Support

Ова казино обезбедува одлични опции за поддршка за своите клиенти. Тие имаат при рака тим за поддршка 24/7 кој се справува со прашања телефонски, преку е-пошта или на разговор во живо. На ценетите клиенти им се нуди менаџер на лична сметка кој е при рака да пружи помош и поддршка без разлика на времето од денот.

Deposits

Поединци кои сакаат да направат депозит за да играат, имаат разновидни различни опции на располагање. Изборите вклучуваат банкарски трансфер, ClickandBuy, Maestro, MasterCard, Neteller, PayPal, Paysafe Card, Solo, Switch, Ukash, UseMyBank, Visa Electron, Visa, Western Union, Entropay, Citadel Commerce, Trustly и Skrill за да наведеме неколку.