Nomini

Age Limit
Nomini
Nomini is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Nomini

Номини мобилното казино е компатибилно со сите мобилни уреди и може да се игра до полн потенцијал. Меѓутоа, не треба да преземате мобилна апликација. Целиот избор на слот за мобилни телефони на Nomini Casino се нуди во компресирана HTML5 верзија преку приспособена веб-локација.

Мобилната верзија на Nomini Casino е визуелно идентична со верзијата за десктоп. И покрај фактот што неколку игри од широкото портфолио мораа да се повлечат поради претерано долгите времиња на вчитување, сите важни казино игри и револуционерни слотови сè уште се достапни.

Зошто да играте во Номини Казино?

Достапни се и сите вообичаени карактеристики на клиентот, како што се депозити и повлекувања преку мобилни телефони, како и поддршка за корисници и бонус промоции. Се разбира, можете да ги исполните сите критериуми за бонуси и обложување со мобилни влогови или да се регистрирате во движење користејќи го вашиот паметен телефон или таблет. Играњето во мобилното казино Nmini е исклучително безбедно.

About

Номини Казино е сосема ново онлајн казино кое првпат ги отвори своите врати во август оваа година. Бидејќи новоотвореното Nomini Казино се потпира на голем број даватели на игри за да останат на површина во морето од онлајн казина, можете да очекувате голема разновидност на игри на оваа платформа. Не треба да се грижите за сериозноста на Номини Казино бидејќи има лиценца Курасао и нејзината матична компанија, 7StarsPartners, веќе управува со неколку други онлајн казина. 

Една од предностите на играњето во онлајн казиното Nomini е тоа што тие имаат мобилно казино. Номини, од друга страна, има мобилно решение за iOS и Android, иако му недостига флексибилност на мобилна апликација. Мобилната страница е добро дизајнирана сама по себе, што има свои придобивки.

Games

Ако има нешто што Nomini Casino направи добро, тоа е да понуди разновиден избор на автомати. Новите клиенти се всушност преплавени од неверојатна огромна понуда на казино со различни изненадувања на прв поглед.

слотови

Ќе најдете широк спектар на различни слотови од различни програмери во Nomini Casino. Секој тип на играчи гарантирано ќе најде нешто што го ценат меѓу приближно 4.500 различни игри достапни. Ако барате нешто поинакво,

Игри на маса

Номини казиното има многу да понуди во однос на автоматите, но има и многу да понуди во однос на игрите на маса. Бидејќи оваа категорија има огромен асортиман на гребење и бинго, бројните игри на маса исто така вреди да се проучат подетално. 

Онлајн покер

Покер играчите ќе имаат бројни можности да играат онлајн покер.

Bonuses

За многумина од вас, привлечниот бонус за онлајн казино и последователните понуди за бонуси се еден од најважните фактори во одлучувањето дали да се депонира или не во онлајн казино. Како нов клиент, треба да бидете топло добредојдени и наградени за вашиот иден бизнис.

Кога ќе се пријавите, можете да им дадете на Банана, Лубеница, Лимон, Јагода, Малина, Карамбола и Цреши кој било од шесте достапни знаци. Секој лик добива свој поттик, вклучувајќи интересни попусти, враќање на готовина, пакети и многу повеќе! Нема да ви треба промотивен код за да играте во Nomini Casino. Едноставно изберете го омиленото овошје и почнете да играте токму сега.

Payments

Пристојно онлајн казино треба да обезбеди што е можно повеќе разумни опции за да се осигура дека вашите депозити и повлекувања се безбедни и приватни колку што е можно. Номини Казиното прифаќа широк спектар на класични и модерни начини на плаќање, вклучувајќи: 

 • Кредитна картичка
 • е-паричници 
 • Скрил 
 • Нетлер 
 • Paysafecard и повеќе

Валути

Поголемиот дел од играчите во казиното Номини се од Европа. Еврото е главната валута на страницата. Оние кои сакаат да депонираат пари во својата домашна валута треба да одат во делот за каса. Во текот на постапката за депонирање, тие можат да ја изберат својата претпочитана валута, која ќе биде конвертирана во евра по банкарски метод.

Languages

Веб-страницата може да се превртува помеѓу неколку јазици, дозволувајќи им на гејмерите од различни етникуми да играат игри во казино на нивниот мајчин јазик. Сите во казиното сакаат да се чувствуваат пријатно додека се забавуваат. Можно е да се патува во Обединетото Кралство.

Некои од јазиците што се зборуваат се: 

 • Англиски
 • руски
 • унгарски
 • норвешки
 • Португалски и многу повеќе.

Software

Номини Казино успеа да привлече разновидна палета на добавувачи на игри, почнувајќи од помалку познати организации до познати брендови кои се појавуваат во прегледите на казино одново и одново. Може да очекувате да играте игри од следниве програмери:

 • Betsoft 
 • Прагматична игра
 • Спиноменални  
 • Игри со црвен тигар 
 • Relax Gaming и многу други

Support

Силната и доверлива услуга за клиенти е критична, поради што Nomini Casino активно инвестираше во својот тим за поддршка. Високо квалификуваната и професионална екипа за поддршка ќе биде достапна 24 часа на ден, 7 дена во неделата преку разговор во живо и е-пошта. Телефонската помош е достапна само од 10:00 до 20:00 часот по Гринич во работните денови. Можете исто така да барате кратки одговори на вашите прашања на страницата ЧПП.

Total score8.3
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
БонусиБонуси (10)
High Roller бонусReload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за пријавувањеБонус кодови
ВИП бонус
Депозит бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (9)
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Унгарски форинти
Чешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (10)
Германија
Индија
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Русија
Унгарија
Финска
Чешка
ИгриИгри (38)
CS:GO
Dota 2
King of Glory
League of Legends
MMA
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сквош
Скијање
Слотови
Тенис
Флорбол
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Apple Pay
BitcoinCredit Cards
Crypto
Debit CardEcoPayz
Ethereum
Google Pay
Litecoin
MasterCardNeteller
Payeer
Paysafe Card
Prepaid Cards
Rapid Transfer
Ripple
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Trustly
Visa
СофтверСофтвер (31)