Mummys Gold Mobile Casino Преглед

Age Limit
Mummys Gold
Mummys Gold is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority
Total score9.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2003
ЈазициЈазици (14)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Кинески
Латвиски
Норвешки
Португалски
Руски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (15)
Јапонски јен
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (6)
Бразил
Индија
Канада
Нов Зеланд
Тајланд
Чиле
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (1)
Malta Gaming Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
Credit CardsDebit Card
Interac
NetellerSkrill
Trustly
Visa
Visa Electron
iDebit
СофтверСофтвер (3)

About

Онлајн казиното Mummys Gold е платформа за онлајн игри која, како што сугерира името, има малку египетска тема. Ова особено се протега на неговите игри со автомати, иако ќе најдете огромен спектар на други теми. Игрите на маса ја комплетираат понудата на оваа страница.

Games

Mummys Gold се фокусира на игри базирани на автомати, иако споредувањето на она што тие го нудат со старомоден вооружен бандит изгледа како слаба пофалба. Овде има огромен асортиман на опции и сигурно ќе има нешто што се нуди што ќе одговара на речиси секој вкус и стил на играње.

Withdrawals

Опциите за повлекување што ги нуди Mummys Gold се исто толку широки како и опциите за депозит. Во суштина, имате два избора. Можете или да уплатите на системот eWallet по ваш избор или може да ги испратите парите на сметка на кредитна или дебитна картичка, што трае малку подолго за да се обработи.

Languages

Mummys Gold е достапен на огромен број европски јазици, па дури и англиската и шпанската верзија се локализирани во зависност од земјата од која играте. Ова го отвора играњето во казиното за огромен опсег на клиенти и го проширува множеството луѓе со кои можат да играат игри на маса.

Promotions & Offers

Бонусот за добредојде што моментално се нуди во Mummys Gold е соодветен бонус за депозит кој се применува до првите 500 УСД што ќе ги депонирате на вашата сметка. Ова е висок бонус, но, како и секогаш, постојат барања за обложување што го прават малку помалку привлечен отколку што може да изгледа на почетокот.

Live Casino

Ако ви треба поддршка во секое време додека го користите казиното Mummys Gold, кликнете на иконата на лице кое носи слушалки во горниот десен агол на екранот. Ова ќе ве однесе директно во системот за разговор во живо на Mummys Gold каде што може да се одговори на вашето прашање.

Software

Mummys Gold е само онлајн казино. Нема опција за играње игри со помош на специјализиран софтвер на таблет или паметен телефон. Сепак, постои достапна веб-локација оптимизирана за мобилни телефони и лесно е да се најавите на вашата сметка и да играте некои од вашите омилени игри користејќи го вашиот паметен телефон или таблет.

Support

Генерално, Mummys Gold е казино со тема. Сепак, таа не дозволи оваа тема да ја попречи нејзината потрага да понуди што е можно повеќе видови на игри. Изборот на игри со автомати особено е огромен и треба да биде доволен за да опфати многу играчи некое време.

Deposits

Вообичаената широка разновидност на методи за депонирање се достапни во Mummys Gold, иако PayPal, понуден на некои локации не е достапен. Имате избор помеѓу депонирање пари со помош на кредитни или дебитни картички (вклучувајќи Visa Electron, но не и American Express) или со користење на еден од многуте системи eWallet што ги поддржува страницата.