Mr Green

Age Limit
Mr Green
Mr Green is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Казиното Мистер Грин е во сопственост на г. Грин и компанија АБ, која е шведска компанија. Сегашниот извршен директор е Џеспер Карбринк. Ова онлајн казино е наградувано казино кое нуди избор на слотови, блек џек, рулет и обложување. 

Како што сугерира името, се врти околу приврзан господин по име г-дин Грин.

Ако ви се допаѓа Мистер Грин, мислиме дека ќе уживате во Бетсон. Погледнете го нашиот преглед на Бетсон денес.

Games

Нема недостиг од казино игри за уживање во Мистер Грин. Има многу избори за љубителите на слотовите, а потоа тука се и игрите на маса кои вклучуваат игри како што се варијации на блек џек и рулет. За покер ентузијасти постои Caribbean Stud. Акцијата на казино во живо може да се ужива и овде.

Withdrawals

Изнесувањето на вашите добивки во казиното Мистер Грин е брзо и лесно. Некои од методите што може да се користат се директен банкарски трансфер, како и Visa и Mastercard. За оние кои сакаат да користат методи на е-паричник, г-дин Грин казиното ја дозволува оваа опција. Во некои случаи може да има мал надомест за повлекување.

Languages

Постојат многу различни јазици кои се поддржани во онлајн казиното Мистер Грин, кое вклучува англиски, свенски, перуански, борск, шпански, италијански, суоми, германски и дански. На дното на страницата имате можност да го изберете јазикот што го претпочитате. Станува збор само за користење на паѓачката опција.

Live Casino

Поддршката на клиентите е една од важните карактеристики што мора да ги поседува онлајн казиното. Г-дин Грин се погрижи да се контактира со нив лесно нудејќи им различни опции. Тие се достапни 24/7. До нив може да се дојде по телефон или со нив може да се контактира преку нивната е-пошта за услуги на клиентите.

Promotions & Offers

Казиното Мистер Грин се грижи за сите нивни клиенти со бонуси. Ова казино се фокусира на три бонуси, кои се Casino Quest, Sportsbook Spectacular и Live Casino бонусот. Овие бонуси им даваат на сите играчи, вклучително и на мобилните корисници, шанса да играат со бесплатни пари и шанса да пробаат различни игри.

Software

Онлајн казиното Мистер Грин се потпира на некои од најдобрите производители во софтверот за казино. Како што се NetEnt, Evolution, Microgaming, IGT, Bally, Williams, Alliance, NextGen, Barcrest, Quickspin, Thunderbolt, Odobo, Play N Go и Elk Studios. Сите овие се добро познати, високо почитувани провајдери на софтвер кои ги задоволуваат потребите на казиното преку Интернет, како и мобилните.

Support

Казиното Мистер Грин е достапно преку различни платформи. За оние кои сакаат да уживаат во сета забава и активност во ова онлајн казино додека се во движење, тоа можат да го направат преку мобилната верзија на Мистер Грин. Потоа, за оние кои сакаат акција во живо, можат да влезат во делот за казино во живо.

Deposits

Како популарно онлајн и мобилно казино, г. Грин се погрижи да има многу опции за депонирање. Имаат систем за брз депозит кој овозможува инстант депозити, депозити преку Visa или Mastercard, директни банкарски трансфери и е-паричници. Казиното исто така прифаќа идебит и paysafe картичка или едноставно со користење на интерак.

Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Фински
Холандски
Чешки
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (45)
Австрија
Албанија
Аргентина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Венецуела
Гватемала
Гвајана
Германија
Гибралтар
Данска
Доминиканска Република
Ирска
Исланд
Италија
Канада
Колумбија
Коста Рика
Латвија
Литванија
Луксембург
Македонија
Малта
Молдавија
Монако
Мјанмар
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Остров Ман
Парагвај
Перу
Сан Марино
Словачка
Словенија
Србија
Суринаме
Финска
Холандија
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чиле
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (60)
Live Bet on Poker
2 Hand Casino Hold'em
CS:GO
Dota 2
Dream Catcher
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
League of Legends
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Rainbow Six Siege
Roulette Double Wheel
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Казино ХолдемКарибски СтудКено
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тексас Холдем
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (6)
AAMS Italy
DGOJ SpainLotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
ClickandBuy
Credit CardsDebit Card
Entropay
FastPay
Maestro
MasterCardNetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
СофтверСофтвер (25)