Microgaming

July 16, 2021

The July Game Storm – Збир на нови изданија од Microgaming

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Топлото летно ветре во јули треба да разбуди бура од нови изданија од Microgaming's независни студија и партнери за содржина. Ова има повеќе Wowpots, Hyperspins, Connectify Pays и Megaways. Како таков, Microgaming се подготвува за низа нови изданија овој месец и од независни студија и од партнери за содржина, што ќе донесе уште повеќе забава за гејмерите. Овие се состојат од над 16 игри.

The July Game Storm – Збир на нови изданија од Microgaming

6-ти јули - елфен злато

Тоа е мистерија, но полн со акција слот со 40 линии за плаќање со многу потенцијал за победа, фасцинантни наредени диви и Купи Функција за бесплатни вртења. Ако играчите сакаат да активираат бесплатни вртења, тие можат да ја користат опцијата Купи бесплатни вртења за да купат три за 50 пати повеќе од нивниот моментален облог.

7-ми јули - Високо плаќа Рим

Играчите можат да го пробаат новиот систем Towering Pays на Games Inc, кој додава до осум реда и 65 линии на оригиналните 15 линии и три реда пред да ја активираат патеката за карактеристики, каде што можат да прифатат функција или да продолжат да играат за подобра.

8-ми јули - песни со богатство

Облогот за златна монета вклучува опционален засилувач за облози, а симболите на поврзаните возови се појавуваат долж линиите за добивка за време на бесплатните вртења за да доставуваат растечки награди Connectify Pays.

13 јули - Баш на монети

Овој симпатичен слот, кој има 20 линии за плаќање, вртење на монети и бонус за среќна ѕвезда, ги поттикнува свинчињата да танцуваат додека играчите се искачуваат по скалата во потрага по најголемата награда од 5.000 пати повеќе од нивниот удел.

15-ти јули - Ремастерирано на Паркот Јура

Оваа ажурирана верзија на класиката од 2014 година поддржува низа промени во перформансите и функциите, вклучувајќи бесплатни игри и автоматско играње, брзо центрифугирање, помазни анимации и подобрен звук.

20 јули - Наследството на Оз

Овој пат, мистичната златна книга може да додели до 20 бесплатни вртења и уште 20 круга за време на истата функција. Исто така, постои опција за плаќање на надомест за активирање на Hyperspin и respin макари.

22 јули - Dita Von Teese™ во Бурлеска од Dita™

Раскошното екстравагантни кабареа на бурлесканиот уметник го инспирира овој блескав слот. Изберете од четирите искуства со бесплатни вртења кои запираат шоуто, секоја тема на еден од иконите на Дита, во бонусот за „Wild Pleasure“ на главната игра.

26 јули - Харемот на Нептун на Кралската лига

Во играта, играчите се охрабруваат да одат во Атлантис. Тие може да најдат почесни вртења, множители и функцијата на Кралската лига, која се активира со две среќни коцки кои се поврзуваат со табла од 49 квадрати и може да резултира со множител до 10.000 пати вкупен влог.

27 јули - Thunderstruck® дива молња

Овој слот од 40 линии има диви множители, бесплатни вртења и моторот Link&Win на Microgaming, како и оригинален саундтрак што ги транспортира играчите во потрагата на Тор по исчезнатите камења. Собирањето на 20 парови расејување во основната игра ја отклучува функцијата WildStorm за следниот избор на бесплатни вртења, вртејќи до пет макари диви при едно вртење и активирајќи една од петте функции за бесплатни вртења.

29 јули - 9 Blazing Diamonds WowPot

Играта е произведена од SpinPlay Games и има Wowpot џекпот кој до денес има исплатено над 1,5 милиони добивки.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во развој на игри за Android: Вашата прва Java игра што е објавена
2024-05-22

Нурнете во развој на игри за Android: Вашата прва Java игра што е објавена

Вести