Microgaming

December 7, 2021

Poseidon WowPot Megaways на Microgaming победи неколку дена по објавувањето

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

WowPot на Microgaming е високо платен онлајн џекпот со четири нивоа, прогресив кој чини 2 милиони евра. До денес, овој џекпот има исплатено вкупно 73,34 милиони евра, а последното е 3,8 милиони освоени од шведски играч (името е задржано).

Poseidon WowPot Megaways на Microgaming победи неколку дена по објавувањето

Со тоа, еден шведски играч кој игра на Videoslots, a популарно мобилно казино, ја погоди среќата на античките богатства: Poseidon WowPot Megaways. Оваа сума е освоена на 23 август 2021 година, точно четири дена по лансирањето на џекпотот.

Последната победа е најголема во историјата на WowPot, подобра само со огромните 17,52 милиони евра на 14 април 2021 година. Исто така, шведскиот играч е четвртиот милионер од WowPot на Microgaming.

Исто така, вреди да се напомене дека Ancient Fortunes: Poseidon WowPot Megaways беше развиен од Triple Edge Studio исклучиво за Microgaming. Играта е првата што го користи популарниот механичар на Megaways од BTG заедно со прогресивен џекпот. WowPot беше објавен во февруари 2021 година.

Масивна победа на WowPot

Како што е традиција во Microgaming, компанијата брзо му честиташе на играчот и на мобилното казино. Според извршниот директор на компанијата, Џон Колман, Microgaming е воодушевен што гледа уште една победа WowPot само неколку дена по објавувањето. Покрај тоа, тој ги упати честитките од компанијата до среќниот коцкар и Видео слотовите, еден од најдобрите мобилни казина во Шведска. Честитки и од CasinoRank!

Од друга страна, шефот на комерцијални реклами на Videoslots, Вилијам Алберг, рече дека онлајн казиното со задоволство им нуди на своите играчи иконите прогресивни џекпот на Microgaming. Тој додаде дека компанијата е уште позадоволна што еден од нејзините лојални играчи станал мултимилионер, благодарение на најновата победа на WowPot.

Топ WowPot победи

Како што беше кажано претходно, последната победа на WowPot е во сенка само од 17,52 милиони евра активирани во април оваа година. Ова беше прва победа на џекпотот по неговото лансирање во февруари. Среќниот играч потекнувал од ОК и играл во казиното 32Red. Интересно, тенџерето (Book of Atem: WowPot) беше освоено со облог од 0,80 фунти.

Покрај двете најдобри победи, подолу се и други победи на прогресивниот џекпот:

  • 2,02 милиони евра на Шерлок и Мориарти WowPot
  • 1,12 милиони евра за Sisters of Oz: WowPot
  • 998.000 € на Book of Atem: WowPot
  • 517 илјади евра на Тркало на желбите
  • 515 илјади евра на Античка среќа: Poseidon WowPot (Megaways)
  • 440 илјади евра на Шерлок и Мориарти WowPot
  • 362 илјади евра на Book of Atem: WowPot
  • 327 илјади евра на Тркало на желбите

Античка среќа: Посејдон WowPot Megaways Преглед

Ancient Fortunes: Poseidon WowPot Megaways е онлајн слот кој се игра на шест тркала со импресивни 117.649 начини на победа. Играта има забавна океанска тема од грчката митологија. Играчите можат да генерираат победничка комбинација во оваа игра со слетување од три до шест соодветни симболи или дивини на соседните макари.

Достапните симболи вклучуваат школка, делфин, рак, морски коњ, глава на бик и октопод. Има и три скапоцени камења со светли бои. Златната глава на Посејдон е премиум симбол, плаќајќи 50 пати од вашиот првичен влог за слетување на шест од нив. Дополнително, дивината на трозабец може да слета на врвот на четирите средни ролни, заменувајќи ги сите стандардни симболи во добитна комбинација. Плус, симболот за расфрлање злато може да активира до 12 бесплатни вртења.

Што се однесува до ограничувањата за обложување, играчите можат да се обложуваат со 40p до 40 фунти по спин. Како што се очекуваше, копчињата – и + им помагаат на играчите да го прилагодат влогот за обложување. Исто така, Ancient Fortunes: Poseidon Megaways има потпросечен RTP од 95,98%. Но, ги прави работите со фреквенција на удари од 33,1%, што значи дека играчите можат да освојат речиси 1/3 од вкупните вртења. Генерално, овој онлајн слот обезбедува стабилна игра.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во развој на игри за Android: Вашата прва Java игра што е објавена
2024-05-22

Нурнете во развој на игри за Android: Вашата прва Java игра што е објавена

Вести