Microgaming

April 25, 2021

Microgaming е домаќин на нови наслови на онлајн казино

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Април 2021 е веќе тука, и Microgaming има постава на нови онлајн казино изданија за месецот. Па, овој пат, компанијата планира да пласира мноштво нови видео слотови. Од египетската митологија до истражување на пиратски авантури, овој добавувач на онлајн казино игри едноставно нуди повеќе од доволно.

Microgaming е домаќин на нови наслови на онлајн казино

Прво, компанијата ќе ги објави 8-те златни черепи на Холи Роџер Мегавејс на 22 април. Megaways со 6 ролни е наполнет со функции како множители, бесплатни вртења, Rolling Reels и џекпот на Firepot. Во џекпот, гејмерите можат да земат до 1.900 пати почетен влог. И ова е во прилог на механичарот на Megaways кој нуди до 117.649 начини за победа.

Египетска авантура

На 13 април, Microgaming, во партнерство со Neon Valley Studios, го објави видеото на Queen of Alexandria WowPot 5x3 процеп. Очекувано, оваа игра се врти околу египетската кралица Клеопатра. Во оваа игра со средна нестабилност, обложувачите ќе телепортираат во древниот египетски свет во славниот двор на кралицата. Мисијата е да се открие WowPot Progressive џекпот со четири одделни нивоа. Интересно е што секоја прогресивна група има главна награда од 2 милиони евра. Покрај тоа, играта има и профитабилни тркала кои се шират.

Сепак, египетската авантура не завршува тука, бидејќи The Egyptian Tombs од Snowborn Games ве води на турнеја до античките гробници. Овде, играчите ќе се судрат со сите, вклучувајќи ја и Клеопатра. Може да ја активирате одликата Tomb Bonus со слетување на три симболи Scarab и да добиете 8-50 бесплатни вртења со вртење на Тркалото на среќата. Не само тоа, туку можете да освоите и дополнителни вртења со слетување на тројни симболи Scarab за време на вртењата на бонус. Натпреварот ќе излезе на 29 април.

Злато и повеќе богатства

Назад на 6 април, Microgaming, заедно со All41 Studios, воведува апсолутен златен рудник во Gold Collector. Во оваа игра, играчите ќе одат длабоко во подземјето за да откопаат злато со помош на краци, лопати и старомоден ТНТ. Највисоко платената карактеристика е HyperHold, која ви овозможува да соберете еден од петте џекпот.

Понатаму, на 27 април, SpinPlay Games ќе ги подари 9-те Blazing Diamonds - класичен слот со френетично темпо и големи добивки. Играчите можат да слетаат повеќе од три блескави дијаманти за да добијат награди. Blazing Wheel, исто така, ви овозможува да освојувате бесплатни вртења или инстант парични награди, и двете со мултипликатор до 4x.

Следно е Книгата на Кралот Артур од Just For The Win на 20 април. Но, пред тоа, ќе одите на лов на вампири со ловецот на чудовишта од Рабкат, Ана Ван Хелсинг, на 15 април. Овој застрашувачки видео слот содржи одлични ликови како Волкот напад, Волкот завива и прогонувањето на Дракула.

Други изданија на кои треба да внимавате во месецот

На 26 април, можете да го промените вашиот стил со Fu88 со кинеска тематика од Neko. Во овој случај, Фу значи „благослови“. Поклопи три „Фу бебиња“ и побегна со џекпотот! Фановите на покер исто така се во задоволство, благодарение на објавувањето на Hold'em Poker 2 на 12 април. И, се разбира, најновото дополнување на експанзивните студија на Microgaming, Gong Gaming Technologies, е желно да импресионира со Inferno Gladiator објавен во април 12.

Посебно се споменува и некои значајни содржини за партнери од трети страни овој месец. На 6 април, компанијата ги објави Slots O'Luck со ирска тема, со Robbin' Robin брзо следен на 7 април. Фановите на класичните слот може да ги пробаат и Triple Bar 96 и Triple Bar 98 со 1x2gaming.

Во меѓувреме, на 21 април, ќе играте Phoenix Inferno од 1x2gaming, проследено со Fishing Cashpots на 26 април. Потоа Microgaming го заокружува слаткиот, напорен месец со тоа што ќе ве однесе на мисија да ја ослободи пролетта на 28 април со Wild Flower од Играње на големо време.

Microgaming ветува туш од нови игри овој април

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во развој на игри за Android: Вашата прва Java игра што е објавена
2024-05-22

Нурнете во развој на игри за Android: Вашата прва Java игра што е објавена

Вести