Microgaming

March 24, 2021

Microgaming го пречекува март со домаќин на нови наслови

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Ако сте голем следбеник на Microgaming, ќе сфатите дека компанијата е секогаш на чело во тоа што дава нови подароци секој месец. Само минатиот месец, овој развивач на игри објави повеќе од дваесет нови наслови. Па, работите не се поинакви овој месец, со плејада наслови наредени за вас.

Microgaming го пречекува март со домаќин на нови наслови

Најнови понуди

Microgaming го започнува месецот со возбудливото златно смарагд од Just For The Win. Оваа супер-испарлива игра со 40 линии за плаќање ќе погоди онлајн казина почнувајќи од 9 март. Играта ве телепортира до ридовите на Емералд Остров, каде живеат зелените леприкони. Има златни детелини за да ви помогне да заработите прекрасни награди на макари.

Топло на петиците е Неверојатната врска: Зевс обезбедена од SpinPlay Games. Ова процеп насловот треба да биде објавен на 16 март и го прикажува кралот на боговите, Зевс, на планината Олимп. Сепак, вистинската ѕвезда е функцијата Amazing Link. Овде, можете да слетате повеќе од шест Неверојатни симболи на макари и активни повторно вртења.

Исто така, има џекпот за Мега, Мајор, Мала и Мини. Можете да спуштите петнаесет Неверојатни симболи и да добиете удар во Големиот џекпот, кој нуди до 5.000 пати повеќе од влогот. Уште повеќе, функцијата Zeus Spin ви дава победа со усогласување на три симболи. Сигурно не станува подобро!

Подоцна, на 23 март, компанијата ќе дебитира со Fire Forge доставен од Stormcraft Studios. Овој сосема нов слот има темна огнена позадина поставена во длабоки подземни ковачи. Во играта, Fire Forge им се придружува на некои легендарни металски работници во авантура со ковач и изработка на оружје. Овој слот игра со висока нестабилност ви нуди 243 начини за победа, а исто така доаѓа со мултипликатор за бесплатни вртења и тркалачки макари. Уште подобро, има потенцијал за победа до 50.000 пати повеќе од влогот.

На 25 март, ќе го придружувате Microgaming во светот на криминалот играјќи ги Шерлок и Мориарти WowPot од Just For The Win. Во играта, ќе играте заедно со детективот за да се борите со криминалниот гениј, професорот Џејмс Мориарти. Прогресивното тркало џекпот чини неверојатни 2 милиони евра. Но, тоа не е се бидејќи има еден тон мистерии кои треба да се решат. Во овој случај, слетувањето на 5 Mystery Symbols ги активира Mystery Respins, Wilds и други специјални симболи.

Дополнителна содржина на играта

На 8 март, играчите ќе се движат низ непознатите води во Pirate's Quest обезбедени од Gong Gaming Technologies. Гејмерите можат да собираат бродови и богатства додека пловат кон множителот 10x.

Следен на 11 март е Basket Ball Star on Fire од студиото Pulse 8. На 30 март, ќе уживате во повеќе игри со висока нестабилност преку Mystic Shrine на Amber Sterling од Fortune Factory Studios. Но, пред тоа, на 17 март, ќе се движите низ длабоката вселена со Solar Wilds од All41 Studios. И да, можете да ги придобиете вашите вкусови со јапонската храна Bushi Shushi на 29 март.

Во меѓувреме, погледнете го Терминатор 2, објавен на 2 март. Овој видео слот може да се пофали со некои од најкул темите наоколу и сега е достапен на мобилните казина.

И на крај, обожавателите на Microgaming ќе уживаат во содржини од партнери од трета страна. Прво, на 3 март, Eyecon ќе ве забавува со Fluffy Favorites Megaways. Потоа, на 8 март, Big Time Gaming ќе го претстави Поп, давајќи ви возбудливо американско приморско искуство.

Исто така, на проширената библиотека на Microgaming подоцна во месецот (24 март) се пробива и Stellar Ways на 1x2gaming. Упатувајќи се на запад, ќе ги слушнете каснувањата на пукање на каубојците во Gimme Gold! Мегавејс. А заокружување на месецот на 29 март е Toi Planet од MGA. Генерално, се обликува да биде уште еден успешен месец за Microgaming!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во развој на игри за Android: Вашата прва Java игра што е објавена
2024-05-22

Нурнете во развој на игри за Android: Вашата прва Java игра што е објавена

Вести