Искуство со мобилни казино: Miami Club Преглед 2024

Miami ClubResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $800
Кул турнири
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Кул турнири
Miami Club is not available in your country. Please try:
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Bonuses

Bonuses

Откако ќе се регистрирате и ќе го направите вашиот прв депозит, ќе добиете 800 долари во бонус средства што не се повлекуваат за да ги користите на достапните казино игри. Може да проверите и на mobilecasinorank-mk.com ако Miami Club има бројни промоции за лојалност и бонуси за да ги задржи играчите да се вратат за повеќе.

Депозит бонусДепозит бонус
+2
+0
Затвори
Games

Games

Достапните игри од кои играчите можат да изберат вклучуваат типови како слотови со 3 тркала, видео слотови, Блек Џек, игри на маса, видео покер и многу повеќе. Различните игри имаат опции како американски и европски типови рулет, игра на зарове и бакара. Достапен е и список на специјални игри, како што се Keno, Bingo Bucks и Dazzling Dice.

Software

WGS Technology е софтверот што се користи за игрите достапни кога се игра со Miami Club Casino. Ова е релативно различно во споредба со повеќето други онлајн казина кои користат компании како NetEnt, Betsoft и многу други лидери во индустријата. Ова, сепак, создава повеќе уникатни опции со Miami Club Casino.

Payments

Payments

Miami Club им овозможува на играчите бројни опции за плаќање за депозити и повлекувања. Веб-страницата во моментов нуди плаќања преку 5 начини на депозит, вклучувајќи MasterCard, Credit Cards, Neteller, Bank Transfer, Visa . Сите трансакции се обработуваат брзо и безбедно.

Deposits

Клиентите имаат избор од разновидни опции за депонирање средства на сметката: Visa и Mastercard, Bitcoin и Bitcoin Cash, Litecoin, Neteller, Skrill, Ecopayz, Paysafecard и Sofortuberweisung. Од овие методи, најнискиот минимален износ на депозит е 1 € додека највисокиот минимален износ на депозит е 35 долари. Не се применуваат дополнителни трошоци за депозити.

Withdrawals

Опциите за повлекување во Miami Club Casino се ограничени во споредба со опциите за депозит и се состојат од Bitcoin, Neteller, Skrill, Ecopayz, чекови и банкарски трансфери. Минималниот износ за повлекување е приближно 150 американски долари, а максималниот износ е 2.000 - 2.500 долари неделно. Само опциите за чек и банкарски трансфер на жица се наплаќаат дополнителни трошоци за повлекување.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+177
+175
Затвори

Валути

Американски долариUSD

Languages

За жал, Miami Club Casino обезбедува услуги само на англиски јазик. Причината за ова не е јасна, но казиното јасно наведува дека прифаќа, но може да одбие клиенти од ОК, Канада, Франција, Холандија, САД и Израел. Нивните услуги се достапни за земји на други јазици освен англискиот, што го прави ова неповолна положба.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Во однос на лиценците, Miami Club е регулирано од реномирани власти. Нивните акредитации покажуваат дека операторот е посветен на играчите да им даде безбедно и транспарентно искуство со мобилни игри.

Лиценци

Security

Во Miami Club , довербата и безбедноста се врвни приоритети. Казиното користи модерни технологии за шифрирање за да се осигура дека сите трансакции и лични информации се безбедни од љубопитните очи. Покрај SSL шифрирањето, оваа страница за игри користи нераскинливи заштитни ѕидови за да ги заштити своите оддалечени сервери.

Responsible Gaming

Покрај тоа, Miami Club сериозно го сфаќа одговорното играње и е посветено на промовирање безбедни практики. Апликацијата за игри нуди неколку алатки и ресурси за да им помогне на играчите да управуваат со нивните активности за игри и да играат одговорно. Некои алатки за одговорно играње на Miami Club вклучуваат лимити за депозит, периоди на истекување и опции за самоисклучување. Покрај тоа, операторот работи со организации како GamCare и Gamblers Anonymous за да обезбеди брза и професионална поддршка за проблеми со коцкање.

About

About

Клуб Казиното во Мајами нуди разновидни онлајн игри во широк опсег на земји. Ова мобилно казино е основано во 2012 година и е дел од матичната компанија Deck Media. Тие се овластени и лиценцирани од Владата на Курасао и обезбедуваат низа игри, промоции и турнири на сите нивни клиенти.

Кратки факти

Година на основање: 2012

Account

Како што се очекуваше, создавањето сметка на Miami Club е брзо и лесно. Посетете го mobilecasinorank-mk.com користејќи кој било ажуриран прелистувач на вашиот телефон и кликнете „Регистрирај се“ пред да дадете општи информации како име, адреса на е-пошта и датум на раѓање.

Support

Miami Club Casino им овозможува на клиентите да контактираат со нив преку опција за разговор во живо на веб-страницата, е-пошта или телефонски повик. Овие опции се достапни 24/7, 365 дена во годината за да можат клиентите секогаш да добиваат поддршка. Заедно со овие опции за контакт е листа на вообичаени прашања и нивните одговори доколку клиентите имаат слично барање.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

За да го подобриме вашето искуство со мобилни казино игри на Miami Club , подготвивме неколку вредни совети за вас: * Одредете буџет пред да започнете да играте на Miami Club и држете се до него. * Побарајте ги сите бонуси или промоции понудени од Miami Club . * Играјте само игри со кои сте запознаени или уживате во играњето. * Секогаш играјте одговорно и не ги бркајте вашите загуби.

Promotions & Offers

Клиентите добиваат 200% бонус за регистрација и 50 бесплатни вртења кога отвораат сметка во Miami Club Casino. Дополнителните промоции вклучуваат турнири со парични награди, дневни бонуси за повторно вчитување, натпревари за бесплатни ролни, дневни бонуси за депозит и бонус за попуст од 25%. Клиентите исто така акумулираат поени за награди на сите облози кои може да се откупат како кредити за казино.

Live Casino

Live Casino

Клуб Казиното во Мајами им нуди на клиентите избор или казино за инстант играње или игри што може да се преземаат достапни на уредите напојувани со Windows и Mac. Иако не нудат мобилна апликација, клиентите сепак можат да ги користат игрите што ги нудат кои се компатибилни со мобилни уреди како паметни телефони, таблети, iPhone и iPad.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)