Metal Casino

Age Limit
Metal Casino
Metal Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Метал Казино е онлајн платформа за коцкање основана во 2017 година од казина MT SecureTrade Limited со седиште во Малта. Лиценцирано од властите за игри на среќа на Малта и Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство, Метал Казиното е една од најбезбедните платформи за коцкање преку Интернет, и покрај неговата многу нежна старост. Не многу казина на нејзината возраст ќе понудат такво ниво на безбедност.

Games

Метал Казино има повеќе од 400 игри вкупно. Обожавателите можат да играат тематски слотови, вклучувајќи го и слотот за Џими Хендрикс од NetEnt, што всушност е достојна почит на оваа легенда. Има и убава колекција на игри со дилери во живо, како што се блек џек, рулет и бакара. Овие игри се достапни и во виртуелен формат.

Withdrawals

Како и многу други платформи за игри, списокот на повлекувања не е толку импресивен како оној на депозитите. Сепак, повеќето од достапните методи се безбедни и сигурни, а времето на повлекување е обично кратко. Методите за повлекување овде вклучуваат директен банкарски трансфер, Visa, EcoPayz, Skrill, Entercash, Euteller, POLi P24, instaDebit и Neteller.

Languages

Со казиното достапно само на англиски јазик, ова е еден аспект каде што страницата не свети како таква. Сепак, не треба да се каже дека казиното беше лансирано неодамна, а вратите за повеќе јазици што се додаваат сè уште не се затворени. Понатаму, англискиот е еден од најраспространетите јазици во светот.

Live Casino

За да допрат до тимот за поддршка на Метал Казино, играчите можат да користат две опции; е-пошта или разговор во живо. Услугата за поддршка е достапна на различни јазици, вклучувајќи англиски, норвешки и шведски. Услугата е достапна 24 часа на ден, 7 дена во неделата, а персоналот е пријателски настроен. Сите прашања се решаваат брзо.

Promotions & Offers

Метал казиното остава нешто да се посакува кога станува збор за бонус и промоции. Како и да е, постојат барања за играње за да се отклучат овие промоции. Бонусот за добредојде се совпаѓа со првиот депозит на играчите. Вториот депозит исто така привлекува депозит за натпревар. Сите тековни промоции обично се наведени на страницата за промоција на страницата.

Software

Има многу провајдери зад софтверот на Metal Casino за да се обезбеди квалитетно искуство со игри. Тие вклучуваат Net Entertainment, Microgaming, Evolution Gaming, IGT, Next Generation Gaming, Thunderkick, Push Gaming, SG Gaming, Elk Studios, iSoftBet, Yggdrasil Gaming и Big Time Gaming. Други провајдери вклучуваат Nolimit City, Pragmatic Play, Quickspin, Play'n GO, Betsoft и Side City Studios.

Support

Метал Казино нуди игри во формат за инстант игра, каде играчите можат да играат преку флеш прелистувач, без да мора да преземаат софтвер. За оние кои сакаат да играат на својот таблет или паметен телефон, можат да ја посетат мобилната платформа на казиното, која има широка колекција на игри и работи непречено на широк опсег на оперативни системи.

Deposits

Сите методи за депонирање се јасно прикажани на веб-страницата на казиното, што им олеснува на искусни играчи и новодојденци да знаат. За среќа, повеќето методи за депонирање во Metal Casino се инстант, дозволувајќи им на играчите да ги вчитаат своите салда за неколку минути, ако не и секунди. Тие вклучуваат Neteller, Paysafe Card, EcoPayz, Visa, директен банкарски трансфер, Euteller, Trustly, instaDebit итн.

Total score7.8
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (3)
Англиски
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (5)
Американски долари
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Бразил
Ирска
Канада
Колумбија
Малта
Мексико
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Перу
Финска
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (4)
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Bank transferCredit CardsDebit Card
Direct Bank Transfer
EcoPayz
EnterCash
Euteller
MasterCardNeteller
P24
P24
POLi
Paysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Visa
Zimpler
instaDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (20)