Maxim88 Mobile Casino Преглед

Age Limit
Maxim88
Maxim88 is not available in your country. Please try:
Trusted by
PAGCORCuracao
Total score7.0
Добрите
+ Неограничено враќање на готовина
+ Неделно извлекување на среќа до 100.000 долари
+ Единствена азиска платформа со табела наменета за игри за еволуција

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (3)
Англиски
Кинески
Малезиски
БонусиБонуси (14)
High Roller бонусReload бонусБонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус за упатување
Бонус извлекувања
Бонус кодови
ВИП бонус
Депозит бонусКешбек бонусНеделен бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (2)
Малезиски рингити
Сингапурски долари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
WeChat поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (2)
Малезија
Сингапур
ИгриИгри (49)
Live Bet on Poker
Casino Stud JP Emulator
Crazy Time
Dragon TigerDream Catcher
Lightning Dice
Lightning Roulette
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Casino Hold'em Jumbo 7
Live Cow Cow Baccarat
Live Football Studio
Live Grand Roulette
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Lightning Baccarat
Live Mega Ball
Live Mega Wheel
Live Multiplayer Poker
Live Progressive Baccarat
Live Speed Baccarat
Live Speed Blackjack
Live Speed Roulette
Live Super Six
Live Texas Holdem Bonus
Live Ultimate Texas Hold'em
Mega Sic Bo
No Commission Baccarat
Pai Gow
Perfect Blackjack
Super Sic Bo
БакараБингоБлек ЏекВидео Покер
Виртуелни спортови
Еспорт
Игра покажува
Казино ХолдемКарибски СтудКрепсОнлајн обложувањеПокерПокер со три картиРулетСик БоСлотови
Спорт
Спортско обложувањеТексас Холдем
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
PAGCOR
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
ATM
ATM Online
Bank transferBitcoin
Crypto
DuitNow
E-wallets
Instant bank transfer
Internet Banking
Online Bank Transfer
QR Code
СофтверСофтвер (16)
AE Casino
Allbet Gaming
Asia Gaming
Betradar
DreamGaming
Evolution GamingHabaneroMicrogamingNetEntPlay'n GOPlaytechPragmatic PlayRed Tiger Gaming
SA Gaming
Sexy Baccarat
Spadegaming

Maxim88

Maxim88 е врвна мобилна платформа за казино лансирана во 2006 година. Таа им служи на играчи претежно со седиште во Југоисточна Азија, со значителна влечна сила во Сингапур и Малезија. Во него има импресивна библиотека со возбудливи казино игри кои се напојуваат од реномирани развивачи на софтвер како што се NetEnt, Microgaming, Asia Gaming и Evolution Live.

Се позиционираше како легитимна дестинација за игри со двојна лиценца од PAGCOR и Комисијата за еГејминг во Курасао. Тој е сертифициран за безбедност и правичност од iTech Labs и BMM, меѓу другите. Ајде да се нурнеме во сите достапни функции во Maxim88 и да добиеме повеќе увиди во нашиот преглед на казино за мобилни телефони.

Зошто да играте Maxim88 Mobile Casino

Maxim88 Casino е врвна страница за казино со модерни карактеристики за игри и реномирани партнери на одборот. Ова мобилно казино нуди примамлива колекција на казино игри. Тие се движат од слотови до игри на маса, дилери во живо и игри со риболов. Оваа колекција не би била можна без партнерство со водечките софтверски провајдери како што се Pragmatic Play, NetEnt и Microgaming. На играчите им претстои неверојатно искуство со игри со неверојатни бонуси и скромни барања за обложување.

Maxim88 Casino користи модерна технологија HTML5 што ги прави достапни на интернет прелистувачите за компјутери, таблети и мобилни уреди. Конечно, Maxim88 Casino има доверлив и корисен тим за поддршка на корисниците на подготвеност за да понуди навремена помош.

Maxim88 казино апликации

За да се осигура дека никогаш нема да пропуштите ритам, Maxim88 Casino лансираше мобилна апликација. Апликацијата Maxim88 може да се преземе на уреди со Android и iOS. Играчите можат да ја преземат датотеката apk од почетната страница на казиното. Отворете ја официјалната страница во вашиот веб-прелистувач за да ја добиете вашата мобилна апликација. На почетната страница на Maxim88 Casino, побарајте ја иконата за преземање, слична на иконата за мобилен уред. Откако ќе се преземе мобилната апликација, вашиот мобилен уред ќе ве поттикне да следите едноставни чекори за да ја инсталирате апликацијата.

Каде можам да играм Maxim88 Mobile Casino

Може да го вклучите вашиот мобилен уред и да играте во казиното Maxim88 кога и кога сакате. Користејќи го вашиот мобилен уред, можете да ги истражувате сите игри достапни во казиното Maxim88 на вашиот мобилен прелистувач или апликацијата за казино. Платформата за казино е лесна за навигација; оттука играчите ќе го сметаат нивниот кориснички интерфејс многу пријателски. Понатаму, мобилната платформа го оптимизира својот одговорен дизајн за да одговара на екранот. Веб-страницата и мобилната апликација го прават неверојатно лесно да се игра во Maxim88 Casino.

About

Maxim88 е мобилно онлајн казино основано во 2006 година. Тој главно се фокусира на играчи со седиште во Сингапур и Малезија. Казиното Maxim88 е лиценцирано и регулирано од корпорацијата за забава и игри на Филипините (PAGCOR) и Комисијата за еИгри во Курасао. Игрите за генерирање на случаен број (RNG) се тестирани и сертифицирани од трети компании, како што се iTech Labs, BMM Testlabs и Gaming International Laboratories.

Games

Каде е возбудата во казиното каде што одговара не нуди забавни и уникатни игри? Мобилното казино Maxim88 е меѓу најдобрите онлајн од регионот во Југоисточна Азија. Нуди возбудливи игри со иновативни бонус карактеристики напојувани од реномирани развивачи на софтвер. Игрите се класифицирани во слотови, игри на маса, риболов и игри со дилери во живо.

слотови

Делот за видео слотови е најдобрата дестинација за онлајн играчите во казиното Maxim88. Во него се сместени различни видови онлајн слотови од различни провајдери на софтвер. Играчите дефинитивно ќе се заљубат во приказната на слотот, темите и наградните бонус кругови. Испробајте ја секоја слот машина бесплатно пред да играте за вистински пари. Некои од достапните слотови се:

 • Ѕвездено избувнување
 • Ролна Раш
 • Книга на мртвите
 • Среќата на змејот
 • Злато од паркот Јура

Игри на маса

Казиното Maxim88 има неколку верзии на популарни игри на маса како блек џек, рулет, бакара и многу повеќе. Тие работат под различни правила и во уникатен формат на игра. Можно е да се победи на неколку игри на маса без да се користи некоја посебна стратегија. Препорачуваме игри како:

 • Змеј тигар
 • Бесплатен залог Блек Џек
 • Молња рулет
 • Сик Бо
 • Кариби покер

Казино игри во живо

Мобилното казино Maxim88 нуди врвно искуство за играње казино во живо. Играчите можат да ги предизвикаат шармантните и пријателски расположени дилери на казино игри во живо. Играчите можат да комуницираат во реално време со помош на функциите за страничен разговор. Некои од игрите со дилер во живо вклучуваат:

 • Молња рулет
 • Сик Бо
 • Ѕирнете Бакара
 • Во живо змеј тигар
 • Лудо време

Игри со риболов

Освен казино игри во живо, игри на маса и слотови, играчите можат да играат и други игри во Maxim88. Играчите имаат можност да се препуштат на игрите со риболов додека се обидуваат да земат дома некои вкусни исплати. Тие вклучуваат:

 • Риболовна војна
 • Ловец на вонземјани
 • Зомби забава
 • Дерби ноќ

Bonuses

Maximm88 вложи напори да обезбеди неверојатни зделки поставени за своите играчи. Мобилното казино нуди низа бонуси, од бонуси за добредојде до нивната ВИП програма за лојалност. Играчите почетници се добредојдени во казиното со 100% бонус за усогласување. Од нив се бара да направат минимален депозит од 50 SGD за да ја побараат наградата.

Други значајни зделки вклучуваат:

 • Evolution Weekly Cash Back
 • Промоција за миграција на ВИП бренд
 • Бонус за крипто депозит
 • Програма за максимална награда за апликации
 • Неограничен инстант готовински попуст

Payments

Сигурните и брзи системи за плаќање обично се клучни за играчите пред да изберат казино. Мобилното казино Maxim88 нуди бројни начини на плаќање. Максималните дневни повлекувања се ограничени на 20.000 SGD, а минималниот услов за депозит е 40 SGD. Во зависност од начинот на повлекување, времето на обработка може да варира. Следниве се само неколку од најчестите прифатени типови на плаќање:

 • банкарски трансфер
 • Биткоин
 • EeziePay
 • ДБС банка
 • Обединета прекуокеанска банка

Валути

Казиното Maxim88 пречекува играчи од повеќето земји од Југоисточна Азија. Казиното Maxim88 прифаќа различни начини на плаќање со фиат и криптовалути за да ги олесни своите клиенти. Географската локација на корисникот може да влијае на изборот на валута. Може да се користат следните валути:

 • SGD
 • БТК
 • ЕТХ
 • USDT
 • MYR

Languages

Двојазичниот интерфејс на Maxim88 Casino е дополнителна карактеристика за меѓународни играчи. Секоја функција е целосно достапна и на англиски и на други јазици. Поголемиот дел од неговите корисници веројатно зборуваат еден од јазиците што ги поддржува. Други прифатени јазици вклучуваат:

 • малајски
 • кинески

Software

Извонредните карактеристики и искуството во живо во мобилното казино Maxim88 беа можни благодарение на неговата соработка со реномирани провајдери на софтвер. Програмерите на софтвер смислија неверојатни игри и често ги ажурираат и менуваат игрите за да ги направат поатрактивни. Некои од познатите провајдери на софтвер вклучуваат:

 • Microgaming
 • Прагматична игра
 • NetEnt
 • Црвен тигар
 • Play'n GO

Support

Мобилното казино Maxim88 има информиран и професионален тим за поддршка на клиентите. Сите услуги за поддршка се достапни деноноќно. Играчите можат да контактираат со нив преку разговор во живо, ние разговараме или WhatsApp. Покрај тоа, тие имаат многу сеопфатен дел за ЧПП каде што сите најчесто поставувани прашања се добро одговорени.

Зошто го оценуваме Maxim88 Mobile Casino и нивната апликација за казино

Со текот на годините, казиното Maxim88 се позиционираше како врвна дестинација меѓу играчите на казино во Југоисточна Азија. Тој нуди обемна библиотека на казино игри кои се движат од игри на маса до дилери во живо и аркадни игри. Овие игри се обезбедени од некои од најпрестижните развивачи на софтвер на пазарот.

Интерфејсот и дизајнот на Maxim88 Casino реагираат на различни мобилни оперативни системи кои користат врвна технологија. Играчите уживаат во бројни профитабилни промоции и бонуси. Освен тоа, гејмерите можат брзо да депонираат и повлекуваат средства благодарение на различните поддржани начини на плаќање и валути. Може да добиете мобилна апликација за вашиот уред со Android или IOS. Конечно, секогаш контактирајте со доверлив персонал за поддршка за брза помош.