Lucky8 Mobile Casino Преглед

Age Limit
Lucky8
Lucky8 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisa
Trusted by
Curacao
Total score7.5
Добрите
+ Одлични наградни базени
+ Искусна поддршка
+ Интуитивен дизајн

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Француски
БонусиБонуси (11)
High Roller бонусБесплатни спиновиБонус без депозитБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за лојалност
ВИП бонус
Депозит бонусКешбек бонусНеделен бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (2)
Евра
Канадски долари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (2)
Канада
Франција
ИгриИгри (18)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
Bitcoin
Cashlib
Ethereum
Ezee Wallet
Fast Bank Transfer
Interac
Litecoin
MasterCard
Ripple
SkrillVisa
Wire Transfer
СофтверСофтвер (20)

Lucky8

Питагорова нумерологија, псевдонаука. Се верува дека бројот осум ја претставува среќата во Јапонија, но поради различна причина отколку во кинеската традиција. Постепеното проширување на буквата „8“ дава идеја за растечко богатство. Казиното Lucky8, инспирирано од кинеската култура, има за цел да изгради врвна платформа за игри со профитабилни стимулации и експанзивно казино лоби. Тој е во сопственост и управуван од Kalimela Limited.

Lucky8 Casino онлајн има лесен за користење интерфејс на страницата со едноставна темно-сина тема и минимална графика, кои се прилично волшебни. Нашиот преглед на мобилното казино ќе ги анализира сите карактеристики што влијаат на игрите на казино со мобилни телефони. Продолжете да ја читате оваа рецензија за мобилни казино Lucky8 за да видите што има за вас.

Зошто да играте Lucky8 Mobile Casino

Мобилното казино Lucky8 има брилијантно преполно лоби кое ги покрива сите основи, од возбудливи игри на маса до наслови на дилери во живо и видео слотови. Овие игри се напојувани од водечки развивачи на софтвер во индустријата за игри, како што се Evolution Gaming, Pragmatic Play, Yggdrasil, NetEnt и Red Tiger. Ова е надополнето со бројни бонуси и промотивни понуди за сите играчи. Тие вклучуваат промоции на провајдерите и бонуси за казино во куќата.

Мобилното казино Lucky8 прифаќа повеќе опции за плаќање и валути. Поддржаните банкарски методи се движат од плаќања со картички до е-паричници и жичен трансфер. Мобилното казино Lucky8 има врвна услуга за поддршка со агенти достапни од 1000 до 2300 часа преку разговор во живо. Ова казино работи под Master Gaming лиценциран од Владата на Курасао.

Lucky8 казино апликации

Во моментов, Lucky8 Casino нема мобилна апликација. Сепак, играчите можат лесно да пристапат до страницата за казино со мобилни прелистувачи. Сите игри се дизајнирани со респонзивни функции оптимизирани за играње на различни уреди. Lucky8 Casino е достапно на различни мобилни оперативни системи, како што се Android, iOS и Windows. Веб-страницата за мобилни уреди нуди беспрекорно искуство со игри додека сте во движење. Секогаш избегнувајте користење на јавни безжични мрежи кога плаќате за да останете безбедни на интернет.

Каде можам да играм Lucky8 Mobile Casino

Мобилното казино Lucky8 може да се игра дома или во движење преку кој било паметен мобилен уред. Казиното е компатибилно со мобилни уреди со Android или со IOS. Повеќето мобилни казино игри имаат функција за инстант игра која им овозможува на играчите да уживаат во омилените наслови додека се во движење. Сè што им треба е пристап до интернет и паметен телефон.

About

Мобилното казино Lucky8 е мобилно казино лансирано во 2017 година. Има импресивен избор на игри со преку 1000 игри овозможени од реномирани софтверски провајдери како што се Evolution Gaming, Pragmatic Play и Play n Go. Мобилното казино Lucky8 е во сопственост на Kalimela Limited и работи под лиценца за игри во Курасао.

Games

Мобилното казино лоби на Lucky 8 служи високи ролери и буџетски играчи. Тој нуди над 1000 игри, вклучувајќи слотови, игри на маса и дилери во живо. Овие категории понатаму се поделени на различни жанрови на игри. Играчите исто така можат да ги бараат своите омилени игри користејќи ја лентата за пребарување. Популарни провајдери на софтвер во ова лоби ги вклучуваат Play'n Go, Yggdrasil, Betsoft, Kalamba и Quickspin.

слотови

Делот за слот има возбудливи наслови во различни жанрови и стилови. Слотовите го сочинуваат најголемиот дел од колекцијата, вклучувајќи класични слотови, купување бонус, мегавеј, 3D слотови и прогресивни џекпот. Играчите можат да ги играат сите слотови во демо-режим пред да играат за вистински пари. Тие вклучуваат: 

 • Партали за вештерки
 • Адот река на душите
 • Железна банка
 • Captain Quest Treasure Island
 • Плашлив Џокерс Суперрол

Игри на маса

Играчите кои претпочитаат нешто што бара стратегија или одредено ниво на вештина ќе бидат задоволни од опсегот на игри на маса достапни во мобилното казино Lucky8. Игрите на маса се поделени во три популарни категории: рулет, блек џек и видео покер. Специфичните варијации вклучуваат:

 • Супер 7 Блек Џек
 • Deuces Wild Multihand
 • Блек Џек за еден дек
 • Европски рулет Про
 • Релакс рулет

Казино во живо

Мобилното казино Lucky8 нуди извонредно искуство со игри во живо. Делот за турнири во живо им овозможува на гејмерите да пристапат до највозбудливото искуство во казино во живо. Тие се движат од класични игри на маса до модерни варијанти на игри. Целиот пренос е со висок квалитет и во реално време. Популарните избори за казино во живо вклучуваат: 

 • Брзински рулет
 • Приватен Блек Џек
 • Златен богатство Baccarat
 • 2 Рака Казино Hold'Em
 • Монопол Биг Балер

Ноќта на вештерките

Освен наведените категории на игри, играчите можат да најдат уникатен избор на специјализирани игри и бакара кои работат на моторот RNG измешани со други игри. Казиното Lucky8 треба да додаде повеќе категории за да прими повеќе играчи. Некои од другите игри од категории кои не се наведени во мобилното казино Lucky8 вклучуваат: 

 • Паи Гоу
 • Црвено куче
 • Казино Барбут
 • Мини Бакара

Bonuses

Со тоа што мобилните игри добиваат огромна популарност, онлајн казината се наметнати да нудат профитабилни бонуси и редовни промоции за да ги задржат играчите лојални. Мобилното казино Lucky8 не е исклучок. На новите играчи им нуди голем бонус за добредојде од 100% бонус за депозит до 200 евра. Условот за обложување од 40 пати е поврзан со овој бонус. Други достапни бонуси вклучуваат:

 • Среќен договор
 • Вторник Happy Hour
 • Вторник Среќен спин
 • Петочно изненадување
 • Супер сабота

Страницата со промоции е исто така преполна со различни промоции од различни провајдери на софтвер. И на крај, играчите можат да се приклучат на Елитниот клуб и да уживаат во персонализираните карактеристики и награди.

Payments

Мобилното казино Lucky8 нуди флексибилни начини на плаќање со опции како што се банкарски трансфери, плаќања со картички и е-паричници. Во обидите да се подобри искуството со игри преку покривање на бројни начини на плаќање достапни на пазарот. Депозитите се моментални, за разлика од повлекувањата со подолги периоди на обработка во зависност од банкарската опција. Популарните начини на плаќање вклучуваат: 

 • EcoPayz
 • Виза
 • MasterCard
 • Скрил
 • Интерак

Валути

Мобилното казино Lucky8 има ограничени информации за поддржаните валути. Сепак, казиното го поддржува еврото како официјална валута. Очекуваме Lucky8 Casino да наведе повеќе фиат валути и да додаде криптовалути во иднина. Внимавајте на делот Таксономии за ажурирани опции за валута во ова казино.

Software

Списокот на провајдери на софтвер во кое било мобилно казино испраќа порака за видот на казино лоби што можете да го најдете. Lucky8 Mobile Casino има над 15 провајдери на софтвер. Тие вклучуваат и добро етаблирани и нови провајдери на пазарот. Популарни провајдери на софтвер вклучуваат:

 • Игдрасил
 • Прагматична игра
 • Play'n Go
 • Betsoft
 • NetEnt

Support

Тимот за поддршка на мобилното казино Lucky8 е достапен на 7/7 преку повеќе канали. Секогаш прво посетувајте ја страницата ЧПП, бидејќи нуди бројни решенија за вообичаени прашања. За брза помош, играчите можат да контактираат со тимот за поддршка преку разговор во живо во текот на работното време, т.е. од 10 часот наутро до 22 часот по средноевропско време. Играчите исто така можат да телефонираат +16475588786 (линиите се отворени од 10:30 до 18:30 часот MDT (планинско летно време) или да користат е-пошта ( support@lucky8.com).

Зошто ги оценуваме Lucky8 Mobile и нивната апликација за казино

Lucky8 Casino е мобилно казино лансирано во 2017 година. Тоа е во сопственост на Kalimela LTD и е целосно лиценцирано и регулирано според законите на Курасао. Мобилното казино Lucky8 користи SSL шифрирање на податоци и други модерни безбедносни карактеристики за да понуди безбеден и безбеден простор за игри. Има импресивен избор на игри со повеќе од 1000 игри напојувани од реномирани провајдери на софтвер, како што се Evolution Gaming, Pragmatic Play и Play'n GO. 

Казиното Lucky8 нуди пристојни бонуси, редовни промоции и профитабилна програма за лојалност. Тоа им овозможува на играчите да вршат трансакции користејќи повеќе методи и опции за валута. Оваа повеќејазична платформа е поддржана од врвни услуги за поддршка на клиентите.