Lucky Nugget

Age Limit
Lucky Nugget
Lucky Nugget is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Казиното Лаки Нагет е едно од оние казина што постои подолго време. Тие обезбедуваат онлајн казино услуги од 1998 година. Казиното има забавна чудна тема и лесен за користење интерфејс кој нуди над 264 казино игри. Казиното работи под лиценца на Владата на Малта.

Lucky Nugget

Games

Несомнено има многу избор кога станува збор за тоа кои казино игри да се играат. Постојат различни типови на слотови кои доаѓаат со сите видови теми и исплати, како и некои одлични слотови за џекпот. Потоа, за оние кои сакаат да уживаат во некои игри на маса, може да изберат блек џек, рулет и видео покер.

Withdrawals

Можноста да се повлечат добивките е нешто друго што го направи Лаки Нагет Казиното да биде брзо и лесно. Достапни методи за ова се директен банкарски трансфер, Echeck, Instadebit, Eco Card, Moneybookers, Neteller, Maestro и Visa, а некои земји се ограничени. Времето што ќе биде потребно за да се добие повлекувањето ќе зависи од користениот метод.

Languages

Lucky Nugget Casino сакаше да биде сигурен дека користењето на нивните услуги може да го направи одлично корисничко искуство. За да помогнат во ова, тие ја нудат својата платформа за казино на различни јазици кои вклучуваат англиски, холандски, француски, шведски, јапонски, малајски, фински, италијански, руски, аргентински, шпански, норвешки, грчки, бразилски и хрватска.

Live Casino

За да го понуди најдоброто во услугите на клиентите, казиното Lucky Nugget има тим од претставници со познавања. Играчите можат да стапат во контакт со овие повторувања 24/7. Постои процес на е-пошта што може да се користи. Алтернатива е да стапите во контакт со казиното преку различните телефонски броеви што ги обезбедуваат или е достапен нивниот дел за ЧПП.

Promotions & Offers

Централната промоција што ја нуди Лаки Нагет е за новодојдените, но тие имаат и програма за лојалност за нивните тековни членови. Бонусот за добредојде нуди совпаѓање од 150%, до 200 долари на првиот депозит. Овој натпревар обезбедува некои бесплатни бонус пари за играчите да ги искористат за да го зголемат својот фонд на казино.

Software

Без разлика дали играчот ја користи мобилната верзија или верзијата за инстант играње на Lucky Nugget Casino, тој ќе ужива во игрите обезбедени од провајдерот на софтверот Microgaming. Microgaming е добро препознатлив во индустријата на онлајн казино, бидејќи им носи возбудливи и високоплатени казино игри на оние кои сакаат најдобро искуство во онлајн казиното.

Support

Има некои одлични можности да уживате во она што го нуди Lucky Nugget Casino на различни начини. Постои опција да уживате во инстант играње со пристап до страницата преку прелистувач. Казиното има и возбудлива мобилна верзија. Плус има казино во живо за оние кои уживаат во овој тип на акција.

Deposits

Повеќето поединци кои сакаат да играат во онлајн казино, сакаат да имаат различни опции за депонирање. Казиното Лаки Нагет ја исполни оваа потреба. Тие нудат опции за депозит за Visa, Mastercard, Maestro, Neteller, Paysafe Card, Moneybookers, Eco Card, Instadebit, Echeck, а исто така и можност да направите директен банкарски трансфер.

Total score7.6
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1998
ЈазициЈазици (12)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Португалски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (10)
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Руски рубли
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (4)
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Чиле
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (1)
Malta Gaming Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
Bank transferCredit CardsDebit Card
EcoCard
EcoPayz
Entropay
Maestro
MasterCardNeteller
Prepaid Cards
SkrillVisa
eChecks
instaDebit
СофтверСофтвер (3)