Live Casino House Mobile Casino Преглед

Age Limit
Live Casino House
Live Casino House is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

About

Љубителите на мобилни казино во Тајланд, Виетнам и Јапонија ќе најдат многу што да сакаат за Live Casino House. Основано во мај 2018 година, казиното нуди широк спектар на врвни можности за мобилни коцкање, вклучувајќи игри со дилери во живо, слотови и традиционални игри на маса. Казиното е управувано од Class Innovation BV, која поседува лиценца од Curacao eGaming.

Games

Live Casino House може да се пофали со многу од денешните многу популарни онлајн казино игри, од кои сите се достапни на мобилен телефон. Играчите можат да си ја пробаат среќата во играта со слотови Rise of Olympus, која нуди максимална исплата од 5.000 пати.

Хавајскиот сон во стилот на пачислот е исто така популарна игра со слотови, особено во Јапонија. Обожавателите на игри на маса можат да изберат Texas Hold'em покер, разни видови рулет, глупости и многу повеќе. Мобилните играчи исто така може да се придружуваат на игри со дилер во живо, како што се baccarat, dragon tiger и sic bo.

Withdrawals

Општо земено, играчите во Виетнам, Тајланд и Јапонија можат да ги повлечат своите добивки преку методот на депозит што го користеле. Така, оние што плаќале преку локални банкарски трансфери, на пример, можат да ги земат своите добивки користејќи го истиот метод.

Дневните минимални и максимални износи за повлекување се 500 THB и 450.000 THB за тајландски играчи, 200.000 VND и 200.000.000 VND за виетнамски играчи и 10 USD и 15.000 USD за играчи од Јапонија.

Languages

Играчите во Тајланд, Виетнам и Јапонија можат да ги играат игрите на казиното, да се движат на страницата, да читаат ЧПП и други информации и да комуницираат со персоналот за поддршка на казиното на англиски, тајландски, виетнамски или јапонски.

Способноста да го користат својот мајчин јазик додека се на Live Casino House придонесува за удобно, удобно и беспрекорно искуство на онлајн казино.

Валути

Списокот на прифатени валути на Live Casino House е прилично ограничен. Тоа се тајландскиот бах (THB), виетнамскиот донг (VND) и американскиот долар (USD), вториот е прифатена валута за јапонските играчи.

Членовите можат да ги користат овие валути за да ги играат своите омилени игри. Исто така, казиното не наметнува такси за размена за депозити и повлекувања.

Promotions & Offers

Новите членови на Live Casino House започнуваат со 200% бонус за прв депозит до 400 УСД за јапонски играчи, 6.000 THB за тајландски играчи и 4.600.000 VND за виетнамски играчи. Дополнително, тие можат да уживаат и во други промоции за да го збогатат нивното искуство во онлајн казиното. Тие вклучуваат неделни бонуси за попуст и враќање на готовина, роденденски бонуси и бонуси за упатување.

Software

Врвните онлајн казина соработуваат со врвни развивачи на софтвер, а Live Casino House не е исклучок. Нејзината листа на провајдери на софтвер вклучува некои од најпознатите во индустријата, како на пр NetEnt, Јгрдасил, Play'n GO, и Evolution Gaming. Други програмери чии игри ги има казиното се Red Tiger, Habanero, Tom Horn Gaming, MannaPlay, Slingo Originals и многу повеќе.

Support

За брз одговор на прашања или грижи, играчите можат да ги искористат предностите на функцијата за разговор во живо на онлајн казиното. Во спротивно, тие можат да ја контактираат поддршката за корисници преку е-пошта на следните адреси:

Дополнително, тие исто така може да ги изразат своите грижи до поддршката за корисници користејќи ја платформата за пораки Line.

Deposits

Членовите на Live Casino House можат да депонираат средства или плаќања на нивните сметки на различни начини. Оние во Виетнам и Тајланд можат да користат локални банкарски трансфери, инстант банкарство, PromptPay (QR Code), Брза готовина или онлајн задолжување. Изборите за депозит отворени за играчите кои живеат во Јапонија вклучуваат кредитни картички, ваучер со виза, ecoPayz, ековаучер, криптопеј, iWallet и Venus Point.

Total score8.1
Добрите
+ Дарежливи бонус понуди
+ ВИП салон
+ Достапна е апликација

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (3)
Јапонски
Виетнамски
Тајландски
БонусиБонуси (10)
Reload бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус за упатување
ВИП бонус
Депозит бонусКешбек бонусНеделен бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (3)
Американски долари
Виетнамски донг
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (3)
Јапонија
Виетнам
Тајланд
ИгриИгри (20)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (16)
СофтверСофтвер (48)
1x2Gaming2 By 2 Gaming
Asia Gaming
BetgamesBetsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Cayetano Gaming
Concept Gaming
Espresso Games
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
EzugiGameArt
Gameplay Interactive
Gamomat
Genesis Gaming
Golden Hero
Habanero
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Leander GamesMicrogaming
Multislot
NetEnt
Nolimit City
OMI Gaming
OneTouch Games
Oryx Gaming
PariPlay
Play'n GO
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic PlayPush Gaming
RTG
Red Tiger GamingRelax Gaming
Revolver Gaming
SA Gaming
Slingo
Thunderkick
Tom Horn Enterprise
Triple Profits Games (TPG)
Wazdan
Yggdrasil GamingiSoftBet