Останете во тек со најновите моменти од казиното на ЛеоВегас

Новости

2021-08-05

Eddy Cheung

ЛеоВегас е Швеѓанец мобилни игри, услуга за казино и обложување, основана во 2011 година и забележа огромен успех и раст поради приоритизирањето на перформансите на мобилните телефони и фокусирањето на мобилната забава како иднина. Прочитајте за да слушнете повеќе за најновите вести од индустријата од LeoVegas…

Останете во тек со најновите моменти од казиното на ЛеоВегас

Враќање на вистинскиот пат

LeoVegas неодамна беше оценет за безбедноста и заштитата што им ги нуди на нивните потрошувачи од ECOGRA и ги помина сите релевантни препораки. Целосниот извештај можете да го прочитате на линкот подолу. Ова е одлична вест за компанијата по казната од 600 илјади фунти од Комисијата за коцкање (Велика Британија) уште во 2018 година за погрешно рекламирање и „неуспеси“ на клиентите.

Беше брилијантно да се види дека компанијата презема чекори за да се осигура дека играчите играат одговорно и безбедно на нивните платформи од наодите од 2018 година и прилично проценетата проценка од критичарите.

Претходно оваа година, во мај, LeoVegas, исто така, се етаблира на пазарот за игри во САД, поставувајќи се како светски лидери на пазарот за онлајн коцкање. Се очекува компанијата да ги прифати нивните први клиенти од САД во првата половина на 2022 година. Останете во тек за повеќе ажурирања!

Понатаму, LeoVegas ги објави своите најнови профитни маржи и предвидувања за следниот квартал. Во првиот квартален извештај од оваа година (2021), LeoVegas објави раст на приходите од 8% и дека бројот на клиенти кои депонираат се зголемил за 12%.

Сини гуру игри

LeoVegas, исто така, започна свое студио за игри - Blue Guru Games, кое се очекува да ги објави своите први игри кон крајот на 2021 година.

Во другите возбудливи вести, на Глобалните награди за игри во Лондон 2021 година, LeoVegas ја освои наградата „Онлајн казино на годината“ четврта година по ред. Ова е доказ за успехот на платформата за онлајн казино и нивната постојана напорна работа во развојот и подобрувањето на играта за нивните играчи.

Вратете се наскоро за да прочитате повеќе за најновите вести од индустријата од LeoVegas!

Најнови вести

Иднината на мобилните казино
2022-12-06

Иднината на мобилните казино

Новости