Leo Vegas

Age Limit
Leo Vegas
Leo Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Лео Вегас е онлајн казино кое го имаше своето деби во 2012 година со мисија да им обезбеди на корисниците одлично, сеопфатно мобилно искуство. Тие го имаат вградено најдоброто во најсовремената технологија за да обезбедат фантастично корисничко искуство без разлика на кој уред користат плеерите. Лео Вегас освои неколку награди во изминатите неколку години.

Games

Постојат различни игри понудени во казиното Лео Вегас, вклучувајќи ги Book of Dead, Wolf Gold и Starburst. Исто така, има многу џекпот за вклучување и навидум бесконечен избор на слотови. Има и функционалност на казино во живо за играчите да се вклучат и да уживаат во акција во живо.

Withdrawals

Минималниот износ за повлекување ако е 10 фунти - не е можно да се повлекуваат под оваа сума. На играчите им е дозволено да прават три повлекувања на секои 30 дена бесплатно - по ова, автоматски ќе се примени такса. Повлекувањата може да се направат директно до банките, а исто така и преку е-паричници или услуги за плаќање преку Интернет.

Languages

Официјалниот јазик на Лео Вегас е англискиот. Не постои опција за избор на друг јазик на страниците на казиното и затоа задолжително е да се знае англискиот јазик за да се играат игрите. Опциите за поддршка се нудат и на англиски јазик без алтернативна помош на дополнителни јазици.

Live Casino

Лео Вегас е широка локација со бројни опции за игри за избор. Нема специфичен фокус и почетната страница не претпочита еден тип на игра пред друг. Достапните опции вклучуваат слотови, џекпот, класични слотови и исто така казино во живо. Казиното во живо вклучува рулет, блек џек и покер - меѓу другите игри.

Promotions & Offers

Лео Вегас им нуди на играчите широк спектар на бонуси и промоции. Понудата за добредојде вклучува бесплатни вртења пред да депонирате пари, а исто така и бесплатен спортски облог од 50 фунти. Достапни се низа сезонски понуди, како што е есенскиот подарок од 200.000 фунти. Секоја недела се доделуваат и две парични награди.

Software

Лео Вегас има фантастична стабилна софтверска платформа која може да ги поддржи 900-те игри на страницата. Софтверот е обезбеден од NetEnt и Evolution Gaming. Минималните барања за резолуција се 800 x 600 и најмалку 1 GB RAM меморија е од клучно значење. Исто така, потребно е да имате инсталирано Flash Player.

Support

Постојат повеќе опции кога треба да се побара поддршка од Лео Вегас. Најдобар и најбрз начин за контактирање со тимот е преку функционалноста за разговор на страницата. Играчите исто така можат да контактираат со тимот преку е-пошта или телефон. Постои листа на ЧПП за помош при одговарање на прашања.

Deposits

Минималниот депозит за Лео Вегас е 10 фунти и депозитот може да се направи преку различни методи. Овие опции вклучуваат дебитни и кредитни картички, банкарски трансфери и е-паричници. Исто така, забрането е користење на туѓ начин на плаќање и сите трансакции мора да ги направи лицето на кое му припаѓа сметката.

Total score8.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (7)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (5)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Чешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (21)
Австрија
Андора
Бразил
Германија
Гибралтар
Данска
Ирска
Исланд
Италија
Канада
Литванија
Луксембург
Малта
Монако
Нов Зеланд
Норвешка
Португалија
Холандија
Швајцарија
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (57)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
All Bets Blackjack
CS:GO
Call of Duty
Casino Stud JP Emulator
Dota 2
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Pai Gow
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
StarCraft 2
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Сурфање
Телевизија
Тенис
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (5)
AAMS Italy
Danish Gambling Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank transferCredit CardsDebit Card
Klarna
Maestro
MasterCard
MuchBetter
Neosurf
Neteller
POLi
PayPalPaysafe Card
Postepay
Skrill
Swish
Trustly
Visa
СофтверСофтвер (30)