La Fiesta Casino Mobile Casino Преглед

Age Limit
La Fiesta Casino
La Fiesta Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao
Total score6.8
Добрите
+ Казино на тема Fiesta
+ SSL сертифициран
+ Дневни врти на Wonderwheel

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Руски
Фински
Француски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавување
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (26)
Јамајка
Аргентина
Бахами
Белизе
Брунеи
Венецуела
Гвајана
Германија
Доминика
Доминиканска Република
Еквадор
Ел Салвадор
Индија
Камерун
Колумбија
Коста Рика
Куба
Мексико
Монсерат
Панама
Парагвај
Уругвај
Финска
Хаити
Хондурас
Чиле
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
BitcoinCredit Cards
Crypto
Debit CardEcoPayz
Interac
Maestro
MasterCardNeteller
Prepaid Cards
Siru Mobile
SkrillVisa
Visa Debit
СофтверСофтвер (13)
Betsoft
Booming Games
Booongo GamingElk StudiosEvolution Gaming
Evoplay Entertainment
Extreme Live Gaming
Ezugi
Felix Gaming
Fugaso
SA Gaming
VIVO Gaming
Wazdan

About

La Fiesta Mobile Casino е една од најновите атракции за онлајн игри на мобилни уреди. Основана е во 2017 година и оттогаш ги обезбедува најдобрите онлајн игри на коцкање во Канада и во светот. Има лиценца Курасао и е достапна на неколку европски јазици. 

Equinox Dynamic NV Casinos моментално управува со казиното, кое содржи игри од Net Entertainment и Evolution Gaming. Подоцна, ќе ги разгледаме многуте видови игри што се достапни. Таа е една од неколкуте онлајн платформи за забава што можете да ги користите сами или со пријателите за да го поминете времето.

Зошто вреди да се игра во La Fiesta Mobile Casino

Казиното La Fiesta е едно од добрите казина. Нивниот вкупен резултат е прифатлив и тие ги опфатија скоро сите основи. Сепак, потребни се одредени подобрувања.

Дури и најактивните играчи можат да уживаат во широк спектар на бонуси во казиното. Сепак, условот за обложување 45 пати е доста висок. Ова казино би било попријатно доколку стапката е помала. 

Услугата за клиенти е одлична, со разговор во живо достапен 24 часа на ден, седум дена во неделата. Достапно е и на различни јазици ако англискиот не е вашиот прв јазик. Распоредот е атрактивен, но брзината треба да се зголеми за веб-страницата.

Дури и банкарските опции се исклучителни, со мобилни плаќања, е-паричници и банкарски картички на располагање. Постои потреба да се додадат повеќе опции за валута за корисници ширум светот. Генерално, тоа е прекрасно казино кое допрва треба да го реализира својот целосен потенцијал.

Games

Знаејќи колку е важна разновидноста за играчите, казиното La Fiesta се погрижи да вклучи што е можно повеќе видови на игри. 

Покрај одличната оптимизација на повеќе платформи, играчите имаат можност да ја стартуваат целата библиотека на игри додека се во движење. Понудата на играта е идентична со онаа на десктоп верзијата, вклучувајќи ја и најзначајната карактеристика: можноста да се испробаат некои изданија во пробен режим. Наведените типови игри се дискутирани подолу. 

Видео слотови

Видео слотовите се една од најпопуларните атракции на казиното La Fiesta и лесно е да се види зошто. Ако имате омилена игра, голема е веројатноста дека ќе можете да ја лоцирате меѓу многуте достапни видео слотови.

La Fiesta има сè, од Game of Thrones до Trump It Deluxe и сè помеѓу. Лесно е да се преоптоварите од количината и квалитетот на достапните видео слотови. Најпопуларните видео слотови од различни добавувачи на софтвер се:

 • Змејовиот здив
 • Херои со богатство
 • Пари лос
 • Книга на Посејдон
 • Океан диск

Можете да најдете видео слотови по име на добавувачи на софтвер. 

Игри на маса

Ако слотови не се вашата работа, не грижете се; Казиното La Fiesta има многу игри на маса. Сите следни игри, како и другите, имаат варијации. Овие популарни игри на маса вклучуваат

 • покер: Можете да играте Турбо покер, Казино Холдем покер и TXS покер.
 • Блек Џек: Играјте игри како бонус блек џек, блек џек со префрлување и повеќе, а сето тоа и дава на оваа класична игра со карти уникатен спин.
 • Рулет: Рулет е добро позната игра базирана на тркала каде што можете да играте супербрзи, високо-ролери или сорти со мали влогови. Постојат и игри со рулет со повеќе тркала.
 • Бакара: Иако има помалку сорти на Baccarat отколку за рулет, покер и блек џек, сè уште има некои варијанти на Punto Banco за истражување.

Казино во живо

Со фантастична платформа за казино во живо, казиното La Fiesta ги зголеми влоговите за квалитетот. Достапни се над 200 казино игри во живо, што е голема количина за казино што се фокусира на видео слотови. Делот од казино игри во живо на страницата се совпаѓа со бројот на провајдери на софтвер што ги нуди La Fiesta Casino, но ова им дава на играчите повеќе опции. 

Сите главни игри со дилери во живо се достапни на неколку маси и помалку познати игри, вклучувајќи ги Табла, Битката на елементите и Кено. Бидејќи Evolution Gaming и NetEnt се водечки провајдери на казино игри во живо, можете да очекувате висок квалитет насекаде.

Најдобрите трендовски казина во живо достапни во ова мобилно казино се:

 • Монопол во живо
 • Deutsches Roulette
 • Извонреден рулет
 • Блек Џек 3
 • Руски покер VC

Bonuses

Бонусите играат важна улога во успехот на онлајн казината. La Fiesta Mobile Casino нуди различни промоции и бонуси за да ги привлече своите играчи. Еве неколку тековни бонуси обезбедени од ова мобилно казино:

 • Пакет за добредојде: искористете го пакетот за добредојде и подигнете се 3000 евра во бонуси на вашите први три депозити.
 • PICK'N PLAY: Ние сме отворени секој ден и можете да се пријавите во секое време за да ја најдете вашата понуда меѓу голем број дневни производи
 • Фрути Тути: До 100% бонус + 50 бесплатни вртења

Payments

Казиното Ла Фиеста внимателно го разгледа секој аспект. Традиционалните банкарски методи, како што се банкарските/кредитните картички, се поврзани со многу познати е-паричници. Сè целосно функционира и на мобилните уреди.

Некои популарни начини на плаќање се:

 • Нетлер
 • ecoPayz
 • Скрил
 • Visa и MasterCards
 • Биткоини

Ако користите е-паричник, повлекувањата се брзи, додека повлекувањето од банка/кредитна картичка трае 3-5 работни дена. Доплатите ретко се применуваат во казиното La Fiesta и сите опции за плаќање се сигурни и сигурни. Ние сме прилично задоволни од можностите што ни се достапни. 

Минималниот лимит за повлекување е 100 евра по повлекување.

Languages

Казиното La Fiesta Mobile ја нуди својата веб-содржина достапна на повеќе јазици бидејќи е еден од најважните фактори за успехот и досегот на казиното. Стандардната веб-локација е англиски, но можете да го промените јазикот со допирање во горниот десен агол. Некои достапни јазични опции се:

 • Англиски
 • шпански
 • германски
 • француски
 • италијански

Валути

La Fiesta Online Mobile Casino не прифаќа различни валути од играчи ширум светот. Најзначајно е тоа што е прифатено еврото. Ако додадат повеќе опции за валута за светски корисници, ќе биде лесно да се стигне до ова неверојатно казино. Придобивката е што криптовалутата е прифатена. Поддржани валути се:

 • Криптовалута
 • САД долари
 • евра
 • Шведската круна

Software

Повеќе од 30 провајдери на софтвер се претставени на платформата La Fiesta Casino. Тоа е значителна колекција на игри, со многу за да не држи зафатени долго време. Разновидноста на добавувачи е исто така привлечна, а платформата за корисникот на софтверот има многу да понуди.

Некои популарни провајдери на софтвер се:

 • 1x2 Игри на среќа
 • Bet2Tech
 • Betsoft
 • Еволуција
 • Прагматична игра

Тие развиваат убава графика, молскавично брзи стапки на вчитување и иновативни функции користејќи врвна технологија. Понатаму, целата колекција е компатибилна со речиси секој мобилен уред.

Support

Казиното La Fiesta обезбедува добар центар за помош и поддршка, разликувајќи ги од многу други казина. Постојат четири уникатни начини за контакт со тимот: разговор во живо, е-пошта, телефон, а можете дури и да напишете писмо ако сакаш. 

Најдобриот дел од сето тоа? 

Нема време на чекање за гејмерите надвор од вообичаеното работно време поради опцијата Разговор во живо. 

Сепак, за играчите на кои им требаат итни одговори на нивните прашања или прашања, услугата за разговор во живо достапна 24 часа на ден, седум дена во неделата е од витално значење. 

Има и дел за ЧПП со одговори на најчесто поставуваните прашања.