K9WIN

Age Limit
K9WIN
K9WIN is not available in your country. Please try:
Trusted by
PAGCOR

About

K9win Casino е онлајн-страница управувана од K9 Industry Inc, компанија со седиште во Малезија. Казиното е регулирано од Philippine Amusement & Gaming Corporation (ПАГКОР), а неговото работење започна во 2015 година. Вклучува прекрасни виртуелни сцени кои нудат слотови, игри со риби, казина во живо, спортски книги, видео покер и трки со коњи.

K9WIN

Games

Можеби има неколку провајдери за игри на K9win, но тоа не го ограничува искуството на играчите со игри. Ентузијастите може да се забавуваат вртејќи ги ролните додека играат популарни наслови како Fluffy Favourites, Age of Gods и Dog House Megaways во делот за слотови. Љубителите на куќните трки можат да учествуваат во куќните трки од Citibet. Прогресивните џекпот не се достапни на страницата; сепак, играчите можат да уживаат играјќи К9 покер и S128 во делот за покер. Играчите кои не ги сакаат слотови може алтернативно да учествуваат во виртуелни игри со борби со петли, рулет, бинго покемон аркада, игри со риболов или други достапни игри што може да ги интересираат.

Withdrawals

Повлекувањата се вршат и преку жични трансфери, е-паричници и какви било банкарски картички. Играчите можат да повлечат средства преку, PayTrust, Affin и Help2Pay е-паричници. Трансакциите се ограничени за банкарски трансфери што дозволуваат минимум MYR 50. Повлекувањата преку е-паричници се моментални бидејќи страницата ги ограничува дневните повлекувања на три повлекувања.

Валути

Веб-страницата за слот нуди повеќе валути на своите корисници. Казиното K9win дозволува само трансакции со фиат валута да се вршат преку пет валути. Прифатените валути вклучуваат; Малезиски Рингит, Сингапурски долар, Рупија, Бах и Донг. Сопствениците на сметките можат да ги користат овие валути за депонирање и повлекување средства преку избраните начини на плаќање како што е наведено погоре.

Bonuses

Новите играчи се многу ценети во казиното K9win. На бонус за добредојде вклучува 100% бонус на првите депозити до 688 долари. Сепак, играчите мора да направат минимален депозит од 30 долари на нивниот прв депозит за да се квалификуваат за наградата. Пред да побара бонус, обложувачот треба да го преврти бонусот 38 пати.

Languages

K9win нуди услуги на различни јазици. Со својот примарен пазар во Азија, онлајн казиното обезбедува услуги во кинески јазик. Англискиот е алтернативен јазик за обложувачите кои не разбираат или зборуваат кинески. Платформата им служи на клиенти низ Азија: играчи од Малезија, Сингапур, Индонезија, Камбоџа, Тајланд, и Виетнам може да пристапи до казиното преку нивните локални јазици.

Mobile

Мобилното казино игри е во првите редови на импресивните подвизи на K9win Casino. Без разлика дали се на Android или iOS, играчите имаат палета на опции од кои може да изберат за да уживаат во игрите по нивна погодност. Апликациите ги вклучуваат различните провајдери на платформата. До нив може да се пристапи користејќи ја лозинката K9win на играчот и корисничкото име на казиното.

Support

Сигурна поддршка на клиентите. Кога станува збор за корисничка поддршка, K9win има ефикасно и доверливо средство за прикажување на проблемите на играчите. Играчите можат да разговараат онлајн со тимот за поддршка преку разговор во живо или Телеграма. Телефонски повик ќе им помогне на оние кои не сакаат да пишуваат. Платформата нуди поддршка за разговор во живо користејќи англиски и локални јазици.

Deposits

Казиното поддржува различни методи на депозит. K9win дозволува депозити преку жични трансфери, кредитни картички и платформи за онлајн плаќање како PayTrust и Help2Pay. Соработуваше со воспоставени банки од Југоисточна Азија за да им овозможи на клиентите да депонираат средства на нивните сметки. Депозитите се ограничени на минимум 30 MYR, 100 VND, 30 SGD и 25 IDR.

Total score8.8
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Виетнамски
Индонезија
Кинески
Малезиски
Тајландски
БонусиБонуси (9)
High Roller бонусReload бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусКешбек бонусНеделен бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (8)
Американски долари
Виетнамски донг
Индонезиски рупии
Камбоџански ријал
Кинески јуани
Малезиски рингити
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (7)
Виетнам
Индија
Индонезија
Камбоџа
Малезија
Сингапур
Тајланд
ИгриИгри (12)
ЛиценциЛиценци (1)
PAGCOR
Методи за депозитМетоди за депозит (4)
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Internet Banking
QR Code
СофтверСофтвер (11)
AE Casino
DreamGaming
Evolution GamingHabaneroMicrogamingPlaytechPragmatic Play
SA Gaming
Sexy Baccarat
Spadegaming
World Match