Jackpot City

Age Limit
Jackpot City
Jackpot City is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

About

ЏекпотСити ги отвори своите врати во 1998 година, откако ја доби најпознатата сертификација за коцкање; лиценцата за Малта. Од таму, казиното нуди мега џекпот, еден по друг. И, тие исто така инвестираа во најсовремен систем за шифрирање за да ги зачуваат чувствителните податоци безбедни. Овде, секој може да ужива во искуството со играње без грижи.

Games

JackpotCity е дом на 500 казино игри. И тие ги групираа во категории на слотови, блек џек, рулет и дилери во живо. Но, се чини дека казиното е огромно на слотови, бидејќи тие имаат над 300 опции само за ова, со некои дизајнирани за апсолутен почетник, а други за искусни играчи.

Withdrawals

Една добра работа за JackpotCity е тоа што тие се флексибилни со повлекувања. На ист начин што прифаќаат бројни опции за депозит, тие исто така користат повеќе паричници за испраќање плаќања. Но, според прегледите на корисниците, казиното претпочита банкарски трансфери, за кои обично се потребни три работни дена за да се одразат на сметката што ја прима.

Languages

JackpotCity има око на глобалниот пазар. И поради таа причина, тие поддржуваат импресивен број јазици и опции за плаќање. Поддржани јазици се шпански, француски, холандски, шведски, норвешки, фински, јапонски, руски, полски и португалски. Компанијата има интерес и да се прошири на нови локации, па листата е предодредена да расте.

Live Casino

Откако ќе го направат првиот депозит, корисниците имаат можност да изберат платформа за да почнат да играат. И бидејќи добар дел од нив имаат паметни телефони, постои апликација за преземање и за корисниците на Android и iPhone. Има и десктоп апликација за Windows и iOS. Играчите секогаш можат да се логираат и да играат во прелистувачот.

Promotions & Offers

По пријавувањето, корисниците добиваат пристап до еден од најдарежливите бонуси за пријавување досега. Првите четири депозити добиваат 100% совпаѓање, но со ограничување од 1600 долари. Тие исто така нудат дневни, неделни и месечни промоции, со награди кои се движат од готовина што може да се подигне, бесплатни вртења, кредити во казино до петдневни луксузни крстарења.

Software

Ова онлајн казино сериозно ги сфаќа корисничките искуства и затоа тие соработуваа со најдобриот оператор на онлајн казино; Microgaming. Овој доверлив провајдер започна со работа во 1994 година, и тие вложија тони работа и ресурси за да ги усовршат своите апликации. Затоа, слободно може да се каже дека тие се сè на што може да се надева еден играч.

Support

Според реалните прегледи на корисниците, страницата нуди неспоредлива 24/7 поддршка за сите играчи. Има големо сино копче за контакт со нас на почетната страница што ги насочува корисниците на разговор во живо со вистински човек. И, тие исто така реагираат на е-пошта веднаш, но за најдобро искуство, придржувајте се до разговорот во живо.

Deposits

Исто како и секој друг веродостоен деловен потфат, JackpotCity прифаќа широк спектар на доверливи опции за плаќање. Visa и Mastercard се првите опции на нивната листа, но тие исто така прифаќаат Maestro, instant EFT, AstroPay, Boleto Bancario, чекови, Instant Banking by Citadel, директни банкарски трансфери, ecoPayz, eKonto ePlatby, Entropay и EPS.

Total score6.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (28)
Јапонски
Англиски
Арапски
Германски
Грчки
Ерменски
Естонски
Индонезија
Исландски
Италијански
Кинески
Корејски
Латвиски
Литвански
Македонски
Норвешки
Португалски
Руски
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Фински
Француски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
High Roller бонусReload бонусБонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (17)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (9)
Бразил
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Перу
Тајланд
Чиле
Шведска
ИгриИгри (18)
ЛиценциЛиценци (3)
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
СофтверСофтвер (3)