Ivip9

Age Limit
Ivip9
Ivip9 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
PAGCORCuracao

Ivip9

Онлајн казиното IVIP9 постојано беше во фокусот на заедницата на онлајн казино во Југоисточна Азија! Многу луѓе го нарекуваат онлајн казиното IVIP9 како доверлива платформа која е „транспарентна и доверлива“

Како што кажува името, ова онлајн казино ја носи услугата за клиенти на сосема ново ниво. Со исклучиво користење на најдобрите провајдери на софтвер за производство на нивните премиум казино игри, IVIP9 брзо се етаблира како врвна дестинација за повеќе игри за гејмерите од Југоисточна Азија.

Зошто да играте во Ivip9?

Ако сте тврдокорен онлајн коцкар, има добри вести за вас. Бидејќи страницата е изградена во респонсивен дизајн, казиното IVIP9 е погодно за мобилни телефони. Како резултат на тоа, без тешкотии ќе одговара на која било големина на екранот. Се што ви треба е интернет конекција и инсталиран прелистувач на вашиот уред. Едноставно одете на официјалната веб-страница на казиното и започнете го вашето патување.

About

Казиното Ivip9 е основано во 2019 година и оттогаш работи под лиценца на владата на Курасао.

За нивните гејмери, IVIP9 казиното има сосема нов стил и интересни игри. Казиното може да се најде низ Југоисточна Азија и е опишано како транспарентна и сигурна платформа. Казиното IVIP9 брзо се етаблира како врвна дестинација за повеќе игри за различни гејмери од своето основање.

Games

Казиното Ivip9 брзо ја зголемува својата библиотека за игри, која се напојува со софтвер од некои од најдобрите развивачи во индустријата. Со оглед на нивниот огромен избор на слотови, малку е чудно што прогресивните џекпот игри се целосно отсутни. Модерните игри со пет ролни и многу добитни комбинации, како и неколку винтиџ игри со три ролни, се во изобилство. Нема компонента за казино во живо за љубителите на рулет, блек џек или бакара, а игрите на маса може да се играат само против алгоритмите.

Онлајн слотови

Кога станува збор за онлајн слотови, IVIP9 казиното има голем избор. Сите слот игри се наведени под нивните соодветни провајдери. Исто така, нема да мора да се грижите дали ќе ги играте истите игри одново и одново. Sweet Lava, Classic Fruit, Brothers Kingdom, Mayan Gems, Gold Panther, Moon Princess, Sweet Alchemy и многу други слотови се препорачуваат за играчите во Сингапур.

Bonuses

Постојат бројни бонуси и промоции достапни во казиното IVIP9 за да ви помогнат да ја соберете вашата готовина. Овие бонуси доаѓаат со различни услови и услови кои мора да се исполнат пред да се повлечат победите.

Како нов член, ќе добиете 100% бонус за добредојде. Следното е преглед на повеќекратните бонуси понудени од мобилното казино IVIP9:

 • Специјален бонус за слот игри: 100% до 1500 SGD; 
 • 50% до 300 SGD во казино во живо; 
 • 25x барања за обложување
 • 20% дневен бонус за повторно вчитување
 • 50% неделен бонус за присуство
 • Понеделник Среќно извлекување Работни денови

Payments

Сингапурските играчи имаат различни брзи и сигурни алтернативи за плаќање. Најнискиот износ на депозит е 20 SGD, а максималниот износ за повлекување е 10.000 SGD по трансакција. Ве молиме имајте на ум дека времето потребно за уплата ќе се разликува во зависност од методот што го користите. Следниве се некои од поддржаните опции:

 • EeziePay 
 • PayTrust88
 • Help2Pay

Валути

Играчите исто така можат да избегнат девизни такси со користење на локално популарни опции за плаќање и депонирање во многу валути. Следниве валути се прифатени:

 • американски долари
 • ИДР
 • MYR
 • SGD

Languages

Бидејќи казиното се грижи за азискиот пазар, веб-локацијата е преведена на три други јазици покрај англискиот. Ова се јазиците:

 • кинески
 • малезиски
 • тајландски

Software

IVIP9 Casino работи со некои од најголемите развивачи на софтвер во бизнисот. Понатаму, диверзификацијата на страницата ѝ овозможи да обезбеди игри со висококвалитетна графика, дополнителни функции и награди. Понатаму, можете да играте која било игра што ќе ја изберете веднаш на кој било уред користејќи обични прелистувачи. Овие фирми произведуваат и игри што може да се играат на Android, iOS и компјутер. Следниве се некои од најдобрите софтверски компании:

 • Игри со лопата
 • Еволуција игри 
 • SA Игри на среќа
 • Play'n Go и многу други.

Support

Кога станува збор за поддршката на играчите, IVIP9 не разочарува. Ако не можете да најдете одговор на вашето прашање во обемната област за ЧПП, постојат различни начини да контактирате со жива личност. Следниве се некои од опциите за контакт:

 • Разговор во живо
 • Телефон (со меѓународни трошоци)
 • Телеграма
 • WeChat
 • WhatsApp

Без оглед на техниката што ќе ја изберете, можете да очекувате брзи одговори. Не секогаш се работи за тоа да можете брзо да одговорите.

Total score7.5
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Индонезија
Кинески
Тајландски
БонусиБонуси (4)
Бонус за добредојдеБонус кодовиДепозит бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (2)
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
WeChat поддршка
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (4)
Индонезија
Камбоџа
Сингапур
Тајланд
ИгриИгри (30)
Dragon TigerDream Catcher
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Кошарка
Крепс
Крикет
Лотарија
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Тенис
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
PAGCOR
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
ATM
Bank transferCredit CardsDebit Card
Eezie Pay
MasterCard
Online Bank Transfer
PayTrust88
Visa
СофтверСофтвер (10)
Allbet Gaming
Asia Gaming
DreamGaming
Evolution GamingMicrogamingPlay'n GOPlaytechPragmatic Play
SA Gaming
Spadegaming