Happy Luke

Age Limit
Happy Luke
Happy Luke is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillVisaNeteller
Trusted by
Curacao

About

Мобилното казино HappyLuke, познато и како HL Pokies, е казино-страница достапна само за играчи во Австралија и одредени земји ширум светот. Веб-страницата за прв пат се појави во 2015 година, а веќе се покажува популарна кај играчите кои сакаат да искусат казино игри.

Happy Luke

Games

Веб-страницата нуди разновидни различни игри, така што сите клиенти се задоволни. Постојат многу иновативни и забавни слот игри достапни за играње од страна на некои од врвните провајдери на софтвер за коцкање. Сите класични казино игри се исто така во казиното HappyLuke, вклучувајќи рулет, блек џек, игра на зарове и видео покер.

Withdrawals

Сите методи за повлекување преку веб-страницата се легитимни и ќе стигнат до банката на клиентот набргу. Како и со депозитот, сепак, единствените опции моментално достапни со веб-страницата се Neteller и локални и брзи банкарски трансфери.

Ова може да се промени во иднина, но сè уште не е познато дали тоа е случај.

Languages

HappyLuke Mobile Casino прави се за да им посака добредојде на клиентите од многу различни земји, а на страницата се поддржани неколку јазици. Овие јазици се англиски, кинески, јапонски и тајландски. Сите играчи кои ги зборуваат овие јазици треба лесно да се движат на страницата и да ги играат игрите.

Live Casino

Постојат различни типови на казина, што го прави HappyLuke одличен избор за клиенти со различни потреби ширум светот. Инстант играњето е лесно за пристап преку сите веб-прелистувачи.

Исто така, постои опција за мобилно казино која е идеална и погодна за играчите да ја користат во движење.

Promotions & Offers

Постојат различни бонуси достапни на HappyLuke Mobile Casino. Тие вклучуваат подарок за добредојде, каде играчите можат да го удвојат својот првичен депозит. Може да се искористат некои други понуди, вклучително и неделен бонус за казино. На лојалните клиенти редовно им се нудат и бесплатни вртења и попусти кои моментално се регистрирани.

Responsible Gaming

За оние кои сакаат да прочитаат повеќе за одговорното играње или имаат потреба од помош со зависноста, посетете ги овие веб-локации подолу.

Software

Поради опсегот на игри достапни на веб-локацијата, постојат различни провајдери на софтвер кои работат со компанијата. Ова вклучува:

Обичен игри

Некои од најпопуларните игри на овие софтверски компании ги вклучуваат Puppy Payday, Alice Adventure, Rise of Olympus и Tower Burger.

Support

Ако играчите имаат какви било прашања или поплаки за време на користењето на HappyLuke Mobile Casino, постојат многу начини на кои можат да контактираат со поддршката и да ја добијат потребната помош, вклучувајќи разговор во живо и е-пошта.

Вработените се грижат за задоволството на клиентите и ќе дадат се од себе за брзо решавање на сите проблеми.

Deposits

За жал, нема толку многу методи за депонирање на HappyLuke Mobile Casino како на слични веб-локации.

Клиентите имаат можност да депонираат со:

Сите пари веднаш се кредитираат на сметката на играчот и таа ќе биде достапна за брзо играње.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (3)
Англиски
Виетнамски
Тајландски
БонусиБонуси (6)
High Roller бонусReload бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (3)
Виетнамски донг
Индиски рупии
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (3)
Виетнам
Индија
Тајланд
ИгриИгри (15)
ЛиценциЛиценци (2)
Cagayan Economic Zone Authority
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
Bank Wire Transfer
Bank transferBitcoinCredit Cards
Crypto
EcoPayzNeteller
QR Code
SkrillVisa
Wire Transfer
СофтверСофтвер (55)
1x2Gaming2 By 2 Gaming
Ainsworth Gaming Technology
Asia Gaming
Aspect Gaming
BetgamesBetsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Cayetano Gaming
Concept Gaming
Espresso Games
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
EzugiGameArt
Gameplay Interactive
Gamomat
Genesis Gaming
Golden Hero
Habanero
Hacksaw Gaming
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Kiron Interactive
Leander GamesMicrogaming
Multislot
NetEnt
Nolimit City
OMI Gaming
OneTouch Games
Oryx Gaming
PariPlay
Play'n GO
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic PlayPush GamingQuickspin
RTG
Red Tiger GamingRelax Gaming
Revolver Gaming
SA Gaming
Slingo
Slot Factory
Thunderkick
Tom Horn Gaming
Triple Profits Games (TPG)
VIVO Gaming
Wazdan
Yggdrasil GamingiSoftBet