Gratorama

Age Limit
Gratorama
Gratorama is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

About

Мобилното казино „Граторама“ ги поздравува меѓународните играчи да бараат купони и бонуси додека уживаат во сеопфатна колекција на игри. Казиното има за цел да им даде на играчите повеќекратни шанси да заработат пари и да продава услуги за онлајн игри користејќи го слоганот „Забавата е пари“ 

Лобито за играта можеби не е доволно обемно, но играчите секогаш наоѓаат интересни избори што ги поттикнуваат да се враќаат. Ова мобилно казино се покажа како легитимно бидејќи е лиценцирано и регулирано од позната агенција за коцкање. 

Овој преглед се заснова на искуството на играчите бидејќи тестиравме функции како што се мобилна компатибилност, начини на плаќање, јазици, лоби за игри и бонуси. Дејствува како отварање на очите за играчите кои бараат врвно искуство со мобилни игри. 

Зошто да играте Gratorama Mobile Casino

Мобилното казино Gratorama се покажа како достоен конкурент на пазарите за онлајн игри преку исклучоците карактеристики и понуди. Има бонус без депозит по регистрацијата и повторливи бонуси кога играчите ја финансираат својата сметка за игри со пари. 

Касиерот ги поддржува најновите банкарски методи, кои го поминаа тестот за брзина и безбедност. Понатаму, флексибилните ограничувања им дозволуваат на играчите да вложат само 10 евра и дури 1000 евра. 

Над 100 игри во лобито ги задоволуваат потребите на гејмерите во различни земји, а поддршката за корисници е секогаш достапна за да им помогне на играчите да ги поправат проблемите со нивните сметки за игри.

Апликација за казино Gratorama

Далечинското играње е едно од клучните моменти во мобилното казино Gratorama. Веб-страницата поддржува инстант игри, овозможувајќи им на ентузијастите на игри да уживаат во казиното без преземање или инсталирање мобилни апликации. 

Беспрекорниот пристап до игрите се случува кога играчите ќе го отворат казиното на мобилни прелистувачи како Chrome, Safari, Mozilla или Edge додека се поврзани на стабилна интернет-врска.

Games

Gratorama има намера да биде едношалтерски систем за гејмерите низ Европа и соседните региони. Страницата со игри содржи уникатни игри распоредени во категории за да им помогне на членовите брзо да ги пронајдат насловите. 

Gratorama е едно од ретките мобилни казина со внатрешен тим за развој на игри одговорен за производство на сопственички игри. Покрај тоа, казиното работи со развивачи на комерцијални игри за да го збогати искуството на играчите заинтересирани за популарни игри. 

Еве ги деловите што ги опфативме кога го разгледувавме лобито на Граторама.

слотови

Делот за слотови во мобилното казино Gratorama гарантира дека играчите не мора да издржат досаден ден. Одлични игри со уникатни теми се на само еден клик. Уживајте во популарните наслови, почнувајќи со следниве топ-препорачани игри:

 • Доба на легенди
 • Шамановото злато
 • Слот за Робин Худ
 • Шума Пикси
 • Кутре се врти

Блек Џек

Игрите со гребење се уште еден врвен дел меѓу играчите на мобилни казино Gratorama. Тој нуди уникатно искуство со игри во споредба со видео слотови. Играчите само ставаат облози и гребат различни картички за да ги откријат информациите за исплата. Некои врвни избори вклучуваат:

 • Блек Џек гребење
 • Ројал Флеш
 • Среќни 7-ки
 • Американски Fortunes
 • Цреша е името

Джакпот

Gratorama има многу игри што треба да ги пробате. Можете да се предизвикувате себеси играјќи некои врвни титули на џекпот. Тие вклучуваат уникатни слотови и гребење картички кои работат на моторот со прогресивен џекпот. Еве некои од изборите кои ги најдовме интересни:

 • Звездено овошје
 • Г-дин и г-ѓа Скреч
 • Кити победува!
 • Див леприкон
 • Тајните на џунглата

Withdrawals

Кога станува збор за повлекување, има 48-часовен прозорец на чекање. Повлекувањата од е-паричник се потребни од 24 до 48 часа за да се рефлектираат на сметката. Повлекувањето на кредитни и дебитни картички, од друга страна, трае 3-5 дена. Банкарските трансфери се исто така прифатени и обично траат 5-9 дена. Има ограничување за повлекување од 3000 евра месечно.

Bonuses

Gratorama ги пречекува новите членови на платформата за игри со профитабилни зделки. Почетниот бонус не бара депозит за барање, давајќи им на почетниците ретка шанса да преземат дива авантура во лобито бесплатно. 

После тоа, играчите се поканети да направат депозити и да бараат повеќе бонуси и ексклузивни зделки како што е наведено подолу:

 • 5 евра бонус за регистрација без депозит
 • 100% бонус за прв депозит
 • 15% бонус за повторно вчитување на Skrill и Paysafecard 
 • 200,00 евра џекпот

Играчите можат да се запишат во ВИП програмата и да истражуваат други специјални понуди. Играчите можат да се надоградуваат од едно на друго ниво кога играат во мобилното казино Gratorama и отклучуваат повеќе персонализирани награди.

Languages

Играчите на различни континенти можат да пристапат до казиното Gratowin преку мобилен телефон и да го прилагодат изгледот на казиното на локални јазици. Широко зборуваните јазици се достапни заедно со опциите што се користат во одредени земји. 

Списокот подолу ги содржи најкористените јазични опции од членовите:

 • Англиски
 • француски
 • италијански
 • шпански
 • германски

Валути

Може да банкротирате од која било локација под услов законите на земјата од кои играте да прифаќаат коцкање преку Интернет. Делот за благајна прифаќа повеќе валути. Сепак, препорачуваме да ја изберете претпочитаната валута кога се регистрирате. 

Можете да извршите трансакции користејќи ги следните главни валути:

 • американски долари
 • евра
 • CAD
 • BRL
 • JPY

Live Casino

Gratorama е едно од најдобрите онлајн казина што се однесува до поддршката за клиентите. Граторама има телефонска линија и всушност работна услуга „повратен повик“. Има и 24/7 поддршка за разговор во живо за брз пресврт. Обезбедена е и адреса на е-пошта, иако добивањето повратни информации за овој канал трае значително подолго.

Promotions & Offers

Gratorama е веројатно најдарежливото онлајн казино и нуди бесплатни 7 € без депозит за првиот облог. Има и 100% бонус за депозит и тековни промоции што се прават во живо на страницата со промоции. Неколку платформи за плаќање нудат бонус за депозит, на пример, Skrill, кој има бонус од 15%.

Responsible Gaming

За оние кои сакаат да прочитаат повеќе за одговорното играње или имаат потреба од помош со зависноста, посетете ги овие веб-локации подолу.

Software

Казиното „Граторама“ склучува договор со тим од програмери за да направат сопствени игри за казиното. Покрај тоа, сопствениците соработуваат со познати развивачи на мобилни игри во Европа за да додадат во нивните уникатни игри. 

Мешавината на комерцијални мобилни игри и домашни наслови е заеднички напор од следниве развивачи на игри:

 • Комерцијални програмери
 • iSoftBet
 • Леандер

Support

Поддршката за корисници во Gratorama им помага на играчите да ги решат проблемите што произлегуваат од користењето на нивните сметки. Најчесто покренуваните прашања вклучуваат барање бонуси, следење процедури за повлекување и разбирање на ситните букви во одредбите и условите. 

Играчите контактираат со казиното користејќи ги следниве опции за комуникација:

 • Разговор во живо
 • Емаи: support@Gratorama.com
 • Телефонска линија: +35722007385

Како ги оценуваме Gratorama Mobile и нивната апликација за казино

Мобилното казино Gratorama поседува богато искуство во индустријата за игри. Нуди одлични бонуси и промоции за да им се оддолжи на играчите за нивната лојалност. Играчите уживаат пристојни бонуси со пријателски барања за обложување. 

И покрај тоа што ова мобилно казино има неколку провајдери на софтвер на одборот, можете да бидете сигурни во врвното искуство со игри. Лобито на казиното е преполно со одличен избор на класични игри и огромни џекпот.

Трансакциите се олеснети со повеќе начини на плаќање кои прифаќаат бројни валути. Играчите имаат слобода да се префрлаат помеѓу различни јазици без никакви ефекти врз нивните сметки. Играчите кои се занимаваат со зависност може лесно да пристапат до одговорните алатки за коцкање на дадените врски. 

Запомнете: коцкањето предизвикува зависност.

Deposits

Мобилното казино Gratorama прифаќа депозити од неколку банкарски методи. Присуството во повеќе земји резултира со тоа што играчите имаат преференции кога прават депозити и повлекувања. 

Минималните депозити се поставени на 10 фунти. Предлагаме да ги изберете следните банкарски методи за брзина и доверливост:

 • MasterCard
 • Скрил
 • Нетлер
 • Џетон паричник
 • платени пари
Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Португалски
Руски
Тајландски
Фински
Француски
Холандски
Чешки
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (11)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Мексикански пезоси
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Тајландски бах
Чилеански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (17)
Јапонија
Јужна Африка
Австрија
Бразил
Данска
Ирска
Италија
Канада
Мексико
Перу
Португалија
Словачка
Словенија
Финска
Чешка
Чиле
Швајцарија
ИгриИгри (2)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
Cashlib
Coinspaid
Jeton
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe CardSkrillVisa
СофтверСофтвер (2)