Gratogana

Age Limit
Gratogana
Gratogana is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card

Gratogana

Мобилното казино Гратогана е ново лансирана онлајн платформа за коцкање. Веб-страницата нуди неколку игри кои доаѓаат со модерна графика од врвни провајдери на софтвер во индустријата. Во Гратогана се сместени уникатни слотови и игри со гребење.

За жал, му недостасуваат игри на маса како што се блек џек, рулет, бакара, покер на маса и казина во живо. Како современо казино, мобилното казино Гратогана нуди придружна програма и ВИП клуб, кои обезбедуваат подобри понуди за бонуси. Во нашиот преглед, ќе истакнеме некои од карактеристиките што го издвојуваат ова мобилно казино. Освен изборот на игри, бонусите и апликациите, ќе ги разгледаме достапните банкарски опции, валути и јазици.

Зошто да играте мобилно казино Gratogana?

Мобилното казино Гратогана е целосно лиценцирано и регулирано казино кое ги следи сите процедури за одржување на безбедноста и безбедноста на играчите. Нуди широк спектар на игри кои доаѓаат со модерна графика. Играчите на GratoGana имаат пристап до пакет за добредојде, ВИП програма, враќање на готовина и бесплатни вртења. Овие бонус пакети се и за сезонски играчи и за нови членови.

Комплексна веб-локација може да биде тешка за навигација, поради што Gratogana нуди лесен и јасен распоред. Ова е една од работите на кои мобилните казино платформи се фокусираат за да понудат возбудливо искуство со игри. Не можеме да пропуштиме да го истакнеме доверливиот тим за поддршка на клиентите деноноќно за да ги решиме поплаките на играчите.

Апликација за казино Гратогана

Преференциите на играчите обично се разликуваат бидејќи некои веројатно ќе играат на апликацијата за мобилно казино. Спротивно на тоа, на другите им е поудобно да играат на мобилните прелистувачи. За да ги задоволи барањата на сите играчи, Gratogana нуди мобилна апликација за преземање. За жал, оваа апликација е достапна само за корисниците на Android преку продавницата на Google Play. Оваа апликација е развиена и одржувана од Anakateck Limited во име на тимот на Gratogana. Сите игри со слот и гребење достапни на водечката платформа сè уште се достапни преку апликацијата. Потребна ви е сметка на играчот Gratogana за да пристапите до функциите на мобилната апликација.

Каде можам да играм мобилно казино Gratogana?

Да претпоставиме дека барате одлично место за играње на ова мобилно казино онлајн. Во тој случај, има повеќе опции на располагање. Можете да пристапите до онлајн игрите на Gratogana преку вашиот паметен телефон или таблет. Со овие уреди, можете да уживате во сите карактеристики на казино и поддршка за корисници преку мобилни прелистувачи како што се Chrome и Mozilla или Safari за корисници на iPhone. Алтернативно, можете да ја исклучите апликацијата за казино Gratogana на Google Play Store. Оптимизираното мобилно искуство доаѓа со различните бонуси и промотивни понуди достапни на главната страница.

About

Мобилното казино Гратогана е основано во 2021 година и е во сопственост и управувано од Playes PLC. Во моментов, платформата работи главно во Шпанија. Тој е целосно лиценциран од Генералниот директорат за регулирање на коцкањето да им даде на коцкарите фер и безбедна игра. Исто така, нуди банкарски опции во согласност со PCI, обезбедени со шифрирање SSL за да ве заштити од хакирање, кражба и измама. Имајте предвид дека треба да имате 18 години и повеќе за да се коцкате на оваа страница. Гратогана го следи процесот на KYC за да се осигура дека сите играчи се над дозволената возраст. Играчите се ограничени на само една сметка за да се осигураат дека платформата е безбедна и безбедна за сите.

Games

Мобилното казино Гратогана се нарекува себеси како единствени шпански слотови и игралиште за гребење. Тој нуди внатрешни слотови и гребење картички со возбудливи карактеристики, теми и натпреварувачки турнири. Изборот на казино игри е поделен на Трендови, класични игри, видео слотови и игри со гребење за да ви овозможи непречено искуство со играње. Сите игри на Gratogana се тестирани и сертифицирани од Quinel Limited, независен и меѓународно акредитиран Инспекциски орган и тест лабораторија за онлајн и копнени игри со седиште во Малта. Овие игри вклучуваат, но не се ограничени на:

слотови

Мобилното казино Gratogana се фокусираше на обезбедување на играчите со различни видео слотови со уникатни наслови, теми и врвна забава. Можете да изберете помеѓу различни слотови наведени во деловите споменати погоре. Некои од популарните наслови на слотови што ќе ги сретнете вклучуваат:

 • Злато на Ацтеките
 • Кралот на Макс 
 • Полна месечина
 • Кристални кланови
 • Бубачки накит

 

Игри со гребење

Освен широк спектар на видео слотови, казиното Гратогана има и возбудлив избор на игри со гребење. Овие игри доаѓаат со модерна графика и теми поврзани со љубов, спорт и пари. Некои од најдобрите игри со гребење вклучуваат:

 • Среќата на Кришен
 • Богатство жад
 • Танг Лав
 • Атлантис Богатството на длабочините
 • Зачинета жариште
 • Тркало на среќата

Bonuses

Мобилното казино Гратогана има бонуси прилагодени и за новите и за постоечките играчи. Тие вклучуваат бонус за добредојде што можете да го барате со минимален депозит од 10 € по регистрацијата. Доаѓа со бонус за депозит од 100% до 250 долари. Услов за обложување x40 е прикачен на бонусот за добредојде. Покрај бонусот за добредојде, новите играчи уживаат 50 долари плус 50 бесплатни вртења секоја среда и четврток во првите 30 дена во казиното Гратогана. Други бонуси вклучуваат недела вртења, понеделник Cashback, и готовински петок бонус. На играчите им се препорачува секогаш да ги прегледуваат одредбите и условите прикачени на секоја понуда. Ова ги открива барањата за обложување што мора да ги исполните пред секое повлекување.

Languages

Можете да го изберете саканиот јазик од оваа страница на левата страна на нејзината веб-страница. Сепак, постојат само два јазици достапни во моментот на пишување. Играчите можат да се префрлаат помеѓу шпански и англиски јазик. Првично, казиното Гратогана го таргетираше шпанскиот пазар на коцкање и сега се проширува за да му служи на населението што зборува англиски, кое го зазема најзначајниот удел во индустријата за коцкање.

Software

Казиното Гратогана работи со врвен софтвер кој овозможува одржување на ажурирано и доверливо лоби за игри. Некои од овие добавувачи на софтвер се широко распространети партнери со врвни казина на пазарот за коцкање. Секогаш се препорачува играње игри од реномирани провајдери на софтвер. Некои од давателите на софтвер во мобилното казино Гратогана вклучуваат:

 • iSoftBet 
 • Париплеј
 • Аристократ 
 • Анакатех 
 • NetoPlay

Support

Онлајн казиното Gratogana е поддржано од професионален тим за поддршка. Тие работат деноноќно за да ги исполнат сите поплаки и прашања на играчите. Оваа услуга е достапна и на англиски и на шпански. Тие се достапни преку објект LiveChat кој се наоѓа на десниот долен агол. Алтернативно, можете да комуницирате со тимот за поддршка преку е-пошта (support@gratogana.es) или телефонски (+34911232389).

Она што го оценуваме за мобилниот Gratogana и нивната апликација за казино

Гратогана се гордее како дом на врвна забава за шпанските играчи. Нуди ограничена колекција на уникатни слотови и игри со гребење. Гратогана се позиционира како растечко казино преку партнерство со некои од врвните провајдери на софтвер. На фер-плејот, сите негови игри се тестирани и сертифицирани од Quinel Limited. Quinel Ltd е независен и меѓународно акредитиран Инспекциски орган и тест лабораторија за онлајн и копнени игри со седиште во Малта.

Општо земено, мобилното казино Gratogana нуди некои од најдобрите карактеристики што играчот може да ги земе предвид, како што се мобилна апликација, пакет за добредојде, враќање на готовина и бесплатни вртења. Дополнително, играчите можат да се приклучат на придружната програма и ВИП клубот за дополнителни функции. Во иднина, тие треба да ја додадат својата апликација во продавницата на Apple и да ги прошират опциите за јазик и валута.

Deposits

Онлајн казиното Gratogana им нуди на своите играчи некои популарни начини на плаќање за беспрекорно искуство со игри. Овие се лесно достапни во земјите каде што Гратогана има лиценца за работа. Можете да префрлите средства во мобилното казино Гратогана користејќи:

 • Виза
 • PayPal
 • Маестро 
 • Нетлер 
 • MasterCard
 • Скрил 
 • PaySafe картичка

 

Сите овие опции за плаќање нудат инстант депозити, со што се елиминираат одложувањата на чекање. Сепак, можете да извршите само минимум 10 долари. За наплата од 2.000 долари плус е потребна потврда. Ограничувањата и одложувањата за повлекување во зависност од претпочитаниот начин на плаќање. Членовите на ВИП клубот уживаат повисоки лимити и побрзо повлекување.

Валути

Повеќето играчи во казиното Гратогана се со седиште во Шпанија и други земји во Европа. Во моментов, играчите на Гратогана се ограничени само на трансакции користејќи евро. Како нов учесник на пазарот за коцкање, очекуваме Gratogana да додаде повеќе валути и да дозволи повеќе играчи да се приклучат на нејзината платформа.

Total score7.7
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (1)
Шпански
БонусиБонуси (1)
Бонус без депозит
ВалутиВалути (1)
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (1)
Шпанија
ИгриИгри (4)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (7)
СофтверСофтвер (2)