Golden Crown Casino Мобилно Казино Преглед

Golden Crown CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
7/10
БонусДо $1.000 + 100 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Golden Crown Casino is not available in your country. Please try:
Matteo Rossi
ReviewerMatteo RossiReviewer
Fact CheckerHenrik JohanssonFact Checker
Bonuses

Bonuses

Новите гејмери се воведени со атрактивен 100% бонус до $1000 на нивниот прв депозит. Сто бесплатни вртења дополнително го надополнуваат овој поттик. Играчите исто така можат да се одлучат за 100 mBTC наместо паричен бонус. Сите играчи добиваат бесплатни вртења секоја среда. Секој викенд, обложувачите добиваат 50% Бонус за повторно вчитување до $1000.

Депозит бонусДепозит бонус
+1
+-1
Затвори
Games

Games

Како ново казино, библиотеката за игри не е толку полна. Сепак, играчите сè уште можат да најдат возбудливи игри на оваа страница. Игрите ги водат развивачите на игри како Аматик, Bgaming, Relax, и Nucleus. Играчите ќе се сретнат со варијанти на покер како што се Oasis Poker, Caribbean Poker, Triple Edge, Ride 'M, Trey, Texas Hold'em и Casino Hold'em. Покрај покерот, други понудени игри со карти се Lucky Blackjack, 21 Blackjack, Sonya Blackjack, Blackjack Surrender, Red Dog, Pontoon, Three Card Rummy и Top Card Trumps. Гејмерите можат да најдат и варијанти на рулет како француски рулет, среќен рулет, рулет Златен куп, американски рулет и европски рулет. Некои популарни наслови на слотови кои се нудат вклучуваат Book of Aztec, Wolf Gold и Bison Trail.

Software

Golden Crown Casino соработува со некои од најдобрите провајдери на софтвер во индустријата за iGaming за да ви го донесе најдоброто искуство со игри. Секој добавувач на содржини носи уникатен стил и експертиза, обезбедувајќи играчите да имаат незаборавна гејмерска сесија. Некои добавувачи на софтвер на Golden Crown Casino вклучуваат iSoftBet, Relax Gaming .

Payments

Payments

Golden Crown Casino им овозможува на играчите бројни опции за плаќање за депозити и повлекувања. Веб-страницата во моментов нуди плаќања преку 2 начини на депозит, вклучувајќи Neteller, Skrill . Сите трансакции се обработуваат брзо и безбедно.

Deposits

Златната круна поддржува ограничен број банкарски опции. Играчите можат да ги финансираат своите сметки на Златната круна преку Visa, MasterCard, Interac Online, Interac e-Transfer, ecoPayz, и CoinsPaid. Плаќањата преку споменатите опции се инстант и не привлекуваат такса за услуга. Минималниот дозволен депозит е 20 УСД, додека максималниот е 7500 УСД.

NetellerNeteller
+3
+1
Затвори

Withdrawals

Плаќањата во Golden Crown се олеснуваат преку виза, банкарски трансфер, CoinsPaid, Interac е-трансфер и ecoPayz. Минималните и максималните износи на исплата се разликуваат во зависност од избраниот начин на плаќање. Времето на обработка исто така се разликува во зависност од тоа која опција ќе ја избере играчот. Исплата преку банкарски трансфер, ecoPayz, Visa и Interac траат еден до три дена.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+154
+152
Затвори

Валути

Американски долариUSD

Languages

Врвните казина поддржуваат многу јазици. Сепак, англискиот е единствениот достапен јазик во Golden Crown. Примарниот англиски е англискиот во ОК, додека алтернативата е австралискиот. Ограничените јазици што се нудат значат дека многу играчи од неанглиско потекло нема да уживаат во услугите на оваа страница. Доколку Златната круна не вклучи повеќе јазици, ќе се бори да привлече меѓународни коцкари.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Во однос на лиценците, Golden Crown Casino е регулирано од реномирани власти. Нивните акредитации покажуваат дека операторот е посветен на играчите да им даде безбедно и транспарентно искуство со мобилни игри.

Security

Во Golden Crown Casino , довербата и безбедноста се врвни приоритети. Казиното користи модерни технологии за шифрирање за да се осигура дека сите трансакции и лични информации се безбедни од љубопитните очи. Покрај SSL шифрирањето, оваа страница за игри користи нераскинливи заштитни ѕидови за да ги заштити своите оддалечени сервери.

Responsible Gaming

Покрај тоа, Golden Crown Casino сериозно го сфаќа одговорното играње и е посветено на промовирање безбедни практики. Апликацијата за игри нуди неколку алатки и ресурси за да им помогне на играчите да управуваат со нивните активности за игри и да играат одговорно. Некои алатки за одговорно играње на Golden Crown Casino вклучуваат лимити за депозит, периоди на истекување и опции за самоисклучување. Покрај тоа, операторот работи со организации како GamCare и Gamblers Anonymous за да обезбеди брза и професионална поддршка за проблеми со коцкање.

About

About

Казиното Golden Crown е релативно свежо казино кое ги отвори своите врати во 2019 година. Тоа е во сопственост и управувано од нејзината матична компанија Hollycorn NV, според регулатива од Одборот за контрола на игри во Курасао. За време на својот краток период, таа се залагаше за употреба на крипто во игрите. Нејзината веб-страница е елегантна, едноставна и има темно-зелена позадина.

Golden Crown Casino

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Како што се очекуваше, создавањето сметка на Golden Crown Casino е брзо и лесно. Посетете го mobilecasinorank-mk.com користејќи кој било ажуриран прелистувач на вашиот телефон и кликнете „Регистрирај се“ пред да дадете општи информации како име, адреса на е-пошта и датум на раѓање.

Support

Играчите можат да ја добијат потребната помош со пополнување на формуларот за контакт лоциран во казиното Golden Crown's. Алтернативно, обложувачите можат да е-пошта до екипажот за поддршка користејќи ја адресата support@goldencrowncasino.com. Општи информации, отворање на сметка, проблеми со лозинки, услови за бонуси може да се најдат во делот ЧПП. Поддршката на оваа страница за казино не се нуди преку телефон.

Tips & Tricks

За да го подобриме вашето искуство со мобилни казино игри на Golden Crown Casino , подготвивме неколку вредни совети за вас: * Одредете буџет пред да започнете да играте на Golden Crown Casino и држете се до него. * Побарајте ги сите бонуси или промоции понудени од Golden Crown Casino . * Играјте само игри со кои сте запознаени или уживате во играњето. * Секогаш играјте одговорно и не ги бркајте вашите загуби.

Promotions & Offers

Можно е да ги искористите различните интересни бонуси и промоции на Golden Crown Casino . Специјалните понуди во ова мобилно казино ќе ги забавуваат играчите. Но, треба да знаете дека зделките на Golden Crown Casino подлежат на одредби и услови. Кога одлучувате дали да прифатите некоја понуда, важно е внимателно да ги прочитате условите за бонусот, бидејќи може да има специфични барања што треба да ги исполните пред да можете да го повлечете бонусот.

Mobile

Mobile

Интерфејсот и дизајнот на страницата остануваат исти на мобилниот телефон. Освен преку мобилни прелистувачи, Golden Crown е достапна и преку апликација. Оваа апликација може да се преземе од официјалната веб-страница на Златната круна. Работи беспрекорно и за iOS и за Android платформи. Искуството со апликацијата е слично на искуството со прелистувачот.