Genesis

Age Limit
Genesis
Genesis is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

About

Genesis Mobile Casino беше оживеан во април 2018 година. Тоа е една од најновите компании на играчи што се занимава со онлајн коцкање. Институцијата припаѓа на Genesis Global Limited со седиште во Малта, која исто така е сопственик на операторот за поставување Casino Cruise. Genesis обезбедува беспрекорни услуги за оние играчи кои се стремат да имаат одлично искуство во коцкање.

Genesis

Играјте од апликацијата за казино или веб-страницата за мобилни уреди

Genesis Casino има брилијантен мобилен интерфејс. Со неговите игри што може да се репродуцираат од низа преферирани преносливи уреди - таблети и паметни телефони, гејмерите сакаат да уживаат во движење овде. 

Можеби тоа е затоа што веб-локацијата оптимизирана за мобилни уреди гарантира мазност, ефикасност и квалитетни кругови на игри. 

Беспрекорното мобилно искуство што Genesis Casino им го овозможува на играчите станува подобро. Едноставно, нема барања за преземање. Играчите ја посетуваат страницата на нивните мобилни уреди и веднаш ги избираат своите омилени. 

Казиното нема а апликација за преземање, но веб-страницата има одлични навигациски карактеристики. 

Кога се најавени на нивните сметки, играчите на Genesis Casino можат да кликнат на нивната игра по избор, која без напор се појавува. Враќањето во контролната табла на менито на главната игра е лесно преку иконата за коцки во горниот десен агол. 

Можеби ќе се заљубите во делот за игри во живо додека избирате игри. Погрижете се интернет-врската на вашиот уред да е стабилна ако се најдете овде. Постојаното поврзување обезбедува побрзо време на вчитување и спречува временско задоцнување кога дилерот стапува во акција.

Како и да е, ако интернет-врската се изгуби во средината на играта, ќе мора повторно да ја отворите сметката. Повторното отворање ви овозможува да изберете од каде сте заминале. Казиното беспрекорно ги кредитира сите добивки на вашата сметка.

Games

Казиното нуди разновидни игри емитувани од професионални HD камери кои имаат извонредни и динамични визуелни ефекти, кои имаат одредби што им гарантираат на играчите соодветно да ги приспособат камерата и аголот на гледање. Игрите во живо што се нудат вклучуваат игри на маса, едноставни и сложени облози, темелни статистички игри и игри со рулет.

Мобилни игри на Genesis Casino

Добрата вест со игрите на Genesis Casino е дека сите тие се компатибилни со мобилни телефони. Коцкарите уживаат во нив од далечина преку мобилни уреди и десктоп компјутери. Додека сте дома или патувате, можете да играте игри на Genesis Casino на паметни телефони и таблети на iPad, iPhone и Android. Достапни се игрите преку иконата на страничната лента или лентата за пребарување од прелистувачот доколку имате на ум одредена игра. Достапните категории вклучуваат. 

Мобилни слотови

Категоријата слотови има авантуристички и популарни наслови на вашите прсти. Може да ги пробате Gonzo's Quest, Book of Dead и Starburst заедно со други врвни наслови. Интересно е што страницата содржи игри од различни добавувачи. Новите игри се постојано достапни за да ги предизвикаат вашите вештини. 

Други мобилни игри

Мобилната веб-страница на Genesis казиното е преполна со други подеднакво стимулирачки игри. Тие вклучуваат

  • Бакара- Baccarat Прво лице, змеј тигар и молња Baccarat. 
  • Джакпот- Мега Мула, кралица на Александрија, Божествено богатство и Динамит Рич Мегавејс.
  • Нови игри - Chicken Chase, 7 Elements и Sakura Fortune 2.

Withdrawals

Во однос на трансакциите за повлекување, на гејмерите во казиното може да им се исчистат парите седум дена по активирањето. Методите за повлекување вклучуваат кредитна/дебитна картичка, Skrill, Neteller, ecoPayz, Trustly и Entropay. Повлекувањата имаат временски рамки во кои треба да се направат, ограничување на износот за секоја трансакција и ограничено на оние кои не се поврзани со системот на казиното.

Languages

Правилната комуникација е многу разгледана помеѓу гејмерите и системот; ова ја означува причината зошто има широк спектар на јазици кои се користат во ова казино. Јазиците, на пример, англискиот, норвешкиот и шведскиот ги означуваат основните јазици што се зборуваат. Ова го подобрува разбирањето помеѓу клиентите и тимот на казиното.

Live Casino

Во Genesis Casino, можете да имате автентично искуство слично на Лас Вегас дома. Ова искуство е благодарение на делот за игри во живо со вистински дилери. 

Тие им дозволуваат на играчите да ги гледаат сите дејства додека се одвиваат од нивните екрани. Живите крупиери можат да ве ангажираат да поставите чипови и картички за повици со човечки инстинкти на вашиот екран на допир. Опциите за игра вклучуваат варијанти на блек џек во живо, бакара во живо и рулет во живо.

Promotions & Offers

Genesis има ВИП програма која е комплетирана со ексклузивни бонуси и промоции. На новите корисници им се нуди збир на бонуси од четири дела под услов да не престојуваат во ОК. Ако сте од ОК, бонусот за прв депозит и 300 вртења што доаѓаат со него се разгледуваат и се овозможени.

Software

Genesis Casino обезбедува значителен број игри за играчите. Игрите се водат од различен софтвер кој им овозможува на гејмерите да добијат пари. Нивните наслови доаѓаат во многу форми, кои вклучуваат еволуциони игри, NetEnt, Microgaming и брзо вртење. Овој софтвер ја подобрува извонредната природа на Genesis Casino што не можете да ја добиете во други брендови.

Support

Во напорите за унапредување на нивните услуги, Genesis Casino има ѕвезден тим за поддршка што треба да ги следи прашањата на гејмерите. Креаторите ќе воведат опција за разговор во живо, е-пошта, па дури и телефонска врска. Услугите ќе бидат достапни деноноќно секој ден за да го направат целиот дизајн на казиното возбудлив со беспрекорен интерфејс за гејмерите.

Deposits

Казиното има различни опции за депозит. Трансакциите со депозити се моментални за секој гејмер. Најчесто користените начини за депонирање вклучуваат кредитна/дебитна картичка - Visa, Mastercard, Skrill, Zimpler, плаќање преку електронски паричник и многу други, кои им даваат на клиентите широк опсег на избор за избор. Освен тоа, методите на депонирање овозможуваат инстант депонирање на готовина.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (25)
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Грузиски лари
Дански круни
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Мексикански пезоси
Нигериски наири
Новозеландски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Турски лири
Украински гривни
Унгарски форинти
Хрватски куни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (27)
Јордан
Јужна Африка
Бугарија
Венецуела
Германија
Египет
Етиопија
Ирска
Камерун
Канада
Катар
Кенија
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединето Кралство
Оман
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Тунис
Хрватски
Швајцарија
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (14)
ЛиценциЛиценци (3)
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Apple Pay
Credit CardsDebit CardEcoPayz
Entropay
Google Pay
Maestro
MasterCardNetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Trustly
Visa
Visa Electron
СофтверСофтвер (12)