Gaming Club

Age Limit
Gaming Club
Gaming Club is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Gaming Club започна во 1994 година и нуди едно од најдоверливите онлајн игри искуства за луѓето во нивниот дом или додека живеат бурен живот. Клубот за игри е лиценциран и регулиран од Владата на Малта. Веб-страницата нуди промоции, награди, бонуси, ВИП програма и многу повеќе.

Games

Многу различни игри се достапни на Gaming Club, како што се различни варијации на покер и други игри со карти. Може да се играат и различни слотови и рулет со бројни бонуси. Рулетот може да се игра со понудени бонуси. 21 Блек Џек може да се игра, како и други варијации на играта.

Withdrawals

Учесниците на Gaming Club можат да го повлечат својот банкарски износ на кредити преку бројни банкарски, кредитни, дебитни и други даватели на плаќања. Мобилното играње бара од играчите да направат повлекување од многу извори како што се дебитни, кредитни и различни видови платежни системи. Со толку многу начини за плаќање, погодно е да се игра насекаде.

Languages

Играчите на Gaming Club имаат многу јазици за избор, покривајќи ги земјите низ целиот свет, вклучувајќи многу европски јазици, азиски јазици и варијации на англискиот јазик. Ова го прави онлајн казиното вистинско глобално и достапно искуство за корисниците каде и да играат игри во светот.

Live Casino

Поддршката може да се добие во Gaming Club со пристап до помош во живо. Играчите можат да ја најдат оваа одлика барајќи ја иконата на горниот дел од екранот што е десно. Играчите можат да ја најдат и врската за контактирање со поддршката на дното на страницата. Играчите можат да контактираат и со Gaming Club преку е-пошта.

Promotions & Offers

Играчите добиваат максимален бонус за регистрација до $200, со помалку за помали депозити. Постои и втор бонус до 150 долари. Gaming Club нуди многу стимулации. Се нудат и соодветни бонуси и поени за лојалност. ВИП програмата им овозможува на играчите лојалност, многу забавни промоции и многу повеќе.

Software

Microgaming е несомнено еден од водечките даватели на софтвер за онлајн игри во светот и постои од почетокот на Gaming Club. Развивачот на софтвер нуди добро воспоставен софтвер за игри кој е одговорен за нови и иновативни решенија за игри. Компанијата ја знае важноста на законските и етичките обврски.

Support

Игрите на Gaming Club може да се играат од бројни статични и рачни уреди. Мобилното казино овозможува игри за зафатени луѓе со малку можности за седење на едно место. Играњето 24 часа на ден значи дека има толку многу можности да се игра со пријателите или сам. Начините на плаќање ќе се разликуваат за мобилна или статична игра.

Deposits

Учесниците на Gaming Club имаат можност да уплатат пари на своите сметки користејќи различни начини на плаќање. Постојат приближно 10 начини играчите да ги депонираат своите средства од повеќе банкарски, кредитни и платежни средства. Мобилните корисници можат да уплатат пари на нивните онлајн сметки од многу картички и други уникатни платежни системи.

Total score7.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1994
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Латвиски
Норвешки
Португалски
Руски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
ВИП бонус
Депозит бонус
ВалутиВалути (15)
Јапонски јен
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (7)
Бразил
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Тајланд
Чиле
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (1)
Malta Gaming Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
СофтверСофтвер (3)