FAFA855

Age Limit
FAFA855
FAFA855 is not available in your country. Please try:
Trusted by
PAGCORCuracao

About

Мобилни коцкари во земјите од Југоисточна Азија како Тајланд, Камбоџа, а Индонезија ќе најде многу игри и други активности на FAFA855. Од спортско обложување до традиционални азиски игри на коцкање до модерни омилени, ова мобилно казино има се. Лансиран во 2012 година, FAFA855 работи под надлежност на корпорацијата за забава и игри на Филипините (ПАГКОР).

FAFA855

Games

Коцкањето во движење никогаш не е досадна работа во FAFA855. Играчите можат да избираат од шарени и брзи видео слотови, кено, покер, и многу повеќе. На мобилното казино се нудат игри со пукање со риби, игри со лотарија, па дури и финансиски игри. Играчите кои се заинтересирани за спортско обложување, исто така, ќе најдат многу шанси за голема победа.

Withdrawals

Повлекувањето добивки од нечија сметка FAFA855 е прилично лесно и едноставно бидејќи процесот е целосно автоматизиран. Откако играчите ќе пополнат формулар на страницата во која ќе ја наведат сумата што би сакале да ја повлечат, тие ќе чекаат во просек само три минути пред средствата да се префрлат електронски на нивната локална банкарска сметка.

Валути

FAFA855 прифаќа две валути: тајландски бах (฿) и американски долар ($). Играчите во Тајланд и Камбоџа (каде што една од главните валути е американскиот долар) имаат погодност да вршат трансакции со FAFA855 во валутата на нивната земја. Ова значи дека тие не треба да размислуваат за девизните прашања и конверзијата кога вршат плаќања или повлекување на нивните добивки.

Bonuses

FAFA855 има многу бонуси и промоции за мобилни играчи. Тие вклучуваат 100% бонус за новите членови, како и готовински бонус за нивниот прв депозит. А бонус за упатување ги поттикнува членовите да поканат други да се приклучат на страницата. FAFA855, исто така, обезбедува попусти за слотови и спортско обложување и 50% враќање на готовина на фудбалско обложување.

Languages

Мобилното казино на FAFA855 може да се пристапи на неколку јазици од Југоисточна Азија: тајландски, индонезиски, и Кмер. Ова го прави навигацијата на страницата и играњето игри лесно и без проблеми, бидејќи играчите од Тајланд, Индонезија и Камбоџа можат да уживаат во понудите на мобилното казино на нивниот мајчин јазик. Сепак, оние кои не зборуваат ниту еден од тие јазици можат да пристапат до англиската верзија на мобилната страница.

Mobile

Игрите на мобилното казино може да се играат преку мобилна мрежа или преку апликација за преземање. Компатибилен е со уреди со Android и iOS. Играчите можат да уживаат и во безброј игри и други функции на FAFA855 на нивните десктоп компјутери. Казиното во живо е особено пријатна карактеристика со популарни игри кои се пренесуваат во реално време.

Software

Добро познати и реномирани развивачи на софтвер за казино нудат некои од нивните најдобри игри на мобилното казино FAFA855. Некои значајни примери се Microgaming, Habanero, AFB Gaming и Gameplay Interactive. На страницата се присутни и провајдери на софтвер како Playstar, Dragon Soft и Joker Gaming. Во меѓувреме, развивачите на софтвер за спортско обложување ги вклучуваат TFGaming и SBO Sport (SBOBET).

Support

Мобилните играчи можат да стапат во контакт со поддршката за корисници на FAFA855 на неколку начини. Има опција за разговор во живо, која е отворена 24 часа на ден, седум дена во неделата. Друг начин да се дојде до персоналот за поддршка е преку платформата за пораки Line. Без разлика дали сакаат да поднесат жалба, да постават прашање или да побараат насоки, персоналот за услуги на клиентите на FAFA855 со задоволство ќе ви помогне.

Deposits

Правењето депозит е лесно и едноставно. Играчите можат да вршат плаќања или депозити преку опции за онлајн банкарство или True Wallet, или можат да скенираат QR-код. Со време на обработка од една минута, играчите можат да почнат да уживаат во нивните омилени мобилни казино игри речиси веднаш. Исто така, потребен е само депозит од најмалку 1 $ за да се добие пристап до мобилните игри FAFA855.

Total score7.7
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2013
ЈазициЈазици (3)
Англиски
Индонезија
Тајландски
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавувањеБонус за упатувањеДепозит бонусКешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (2)
Американски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (3)
Индонезија
Камбоџа
Тајланд
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
PAGCOR
Методи за депозитМетоди за депозит (2)
СофтверСофтвер (13)
Allbet Gaming
Asia Gaming
Dragoon Soft
Evolution Gaming
Gameplay Interactive
HabaneroMicrogaming
PlayStar
PlaytechPragmatic Play
SA Gaming
Sexy Baccarat
WMS (Williams Interactive)