FAFA191 Mobile Casino Преглед

Age Limit
FAFA191
FAFA191 is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao
Total score8.1
Добрите
+ Тајланд 🇹🇭
+ Камбоџа 🇰🇭
+ Виетнам 🇻🇳
+ Индонезија 🇮🇩
+ Дарежливи бонус понуди 💰
+ 24/7 поддршка за корисници 📞

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Виетнамски
Индонезија
Кинески
Малезиски
Тајландски
БонусиБонуси (5)
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за упатувањеДепозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (5)
Виетнамски донг
Индонезиски рупии
Малезиски рингити
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (5)
Виетнам
Индонезија
Камбоџа
Тајланд
Филипини
ИгриИгри (18)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (2)
Bank Wire Transfer
QR Code
СофтверСофтвер (11)

About

FAFA191 е онлајн казино кое работи од 2013 година. Го води MTM Corp, која е фирма регулирана и лиценцирана во Курасао. За време на својот осумгодишен ангажман, казиното се етаблира како платформа за слотови. Веб-страницата доаѓа со примамлива црна позадина која остава впечаток на модерно казино.

FAFA191

Games

Коцкарите на FAFA191 можат да уживаат во огромна колекција на игри со различни приказни, интригантна игра и карактеристични теми; овие игри доаѓаат од врвни развивачи, како што се Microgaming, NetEnt, Evolution Gaming, Authentic Gaming и Betsoft. Почетната страница на страницата ги категоризира сите игри во слотови, казино во живо, џекпот, рулет, блек џек и игри на маса.

Делот за игри на маса опфаќа варијанти на покер, вклучувајќи ги Казино Холдем, Тексас Холдем 3Д, Оаза, Џокер, Џек или подобро, Двоен покер и Двоен Џокер. Делот за слотови носи различни наслови, како што се Викинзи, Цреша поп, Подемот на Мерлин, Подемот на Олимп, Твин Спин Мегавејс и Наследството на мртвите.

Withdrawals

FAFA191 се исплаќа преку Visa, MasterCard, Paysafecard, Neteller и Skrill. Сите барања за готовина се придружени со проверка на идентитетот (KYC). Минималната исплата е 20 евра, додека горната граница е 1.000 евра дневно, 5.000 евра секоја недела и 20.000 евра месечно. Времето на повлекување е од еден до седум дена. Наплатата преку е-паричници е побрза.

Валути

Ова казино прифаќа само три валути. Играчите можат да вршат трансакции или користејќи евро, британска фунта или американски долар. Валутата што се користи за да се направи првичниот депозит е истата валута што казиното ќе ја користи за да ги олесни исплатите. Од ограничениот избор, јасно е дека FAFA191 е прилагоден на играчи од еден регион, Европа.

Bonuses

Новите играчи добиваат бонус пакет за добредојде до 350 евра плус 100 бесплатни вртења. Овој поттик е поделен на три нивоа врз основа на депозити. Активните играчи исто така се наградени со стимулации, вклучувајќи SuperPoints, VIP Club, Playson Jackpots, Pot of Gold Weekends, Daily Drops and Wins, Blackjack Mystery, The Reel Desire и Carnival Groove.

Languages

FAFA191 цели главно на играчи од Европа и околните региони. Според тоа, страницата поддржува европски јазици, како што се англиски, германски, француски, шпански и грчки.

Гејмерите можат да пристапат до својот претпочитан јазик со навигација во подножјето на почетната страница и избирање кој било од петте понудени. Помош на клиентите се дава и на споменатите јазици.

Mobile

За да ги задоволи потребите на мобилните обложувачници, FAFA191 е добро оптимизиран за мобилни платформи. Веб-страницата е добро прилагодена да работи на помали екрани на уреди со Android, Windows и iOS. Мобилните играчи исто така можат да се одлучат за апликацијата FAFA191. Матичната апликација им дава на гејмерите исто искуство како и верзијата на прелистувачот.

Support

Играчите со општи прашања, повратни информации, проблеми со сметката или проблеми со плаќањето можат да стапат во контакт со FAFA191 преку разговор во живо или е-пошта (support@casinoextra.com).

Функцијата за разговор во живо не е достапна 24/7, но достапна секоја недела од 10:00 часот до 00:00 часот по средноевропско време. Времето за поддршка за време на викендите е достапно само до 23:00 часот по средноевропско време. На е-поштата се одговара деноноќно.

Deposits

Касиерската страница на страницата поддржува различни банкарски опции како картички и паричници. Играчите можат да ги финансираат своите FAFA191 сметки преку Visa, MasterCard, Paysafecard, Neteller и Skrill; ова казино прифаќа и депозити во Биткоин. Минималната исплата е 10 евра, додека максималната граница за прв пат е 500 евра. Нема такси при дополнување.