Extra Vegas

Age Limit
Extra Vegas
Extra Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
Curacao

About

Со повеќе од милион лојални играчи и играчи кои се враќаат, Екстра Вегас се чини дека невреме ја зафати сцената со коцкање. Тие започнаа со работа во 1999 година, но дури во 2017 година казиното почна да предизвикува бранови во онлајн игрите. Тие имаат импресивна разновидност на игри, а најдобриот дел е што играчите можат да користат криптовалути за депонирање средства.

Games

Како и со секое друго казино со бела етикета таму, Екстра Вегас има широк спектар на игри. Тие се движат од слотови, видео покер, бинго, игри на маса, обложување со трка и класични слотови. Тие, исто така, додаваат нови игри во сите категории редовно, а играчите можат да уживаат во акцијата во живо на казино токму овде во прелистувачот.

Withdrawals

Овој тим се занимава со неколку избрани доверливи процесори за плаќање како што се кредитните и дебитните картички на Visa, ecoPayz и Mastercards. За повеќето луѓе, тоа е многу добра работа. Полесно е да се следат трансакциите бидејќи играчите можат да користат една финансиска институција за депонирање и повлекување од казиното.

Languages

Екстра Вегас поддржува неколку популарни јазици во потег кој има за цел да ја прошири нивната база на клиенти. Како што се замислува, британскиот англиски е нивниот прв избор, а потоа следуваат француски, германски, португалски и шпански. Казиното нуди целосна поддршка за овие јазици, вклучувајќи превод на веб-страници и разговор во живо 24/7. Искрено, се чини дека стратегијата функционира прилично добро.

Live Casino

Казиното инвестираше многу во изградба на веб-локација која поддржува приклучок и игра игри. И покрај огромниот број на истовремени корисници, страницата нема никакви заостанувања или прекини. Имаат и апликации за мобилни корисници, една за iPhone и друга за Android. Но, како и да е, играчите го добиваат истото врвно искуство.

Promotions & Offers

Ова онлајн казино има еден од најдобрите системи за награди од кое било онлајн казино. Од 200% бонус за добредојде до список со неделни стимулации, јасно е дека овој тим многу сериозно го сфаќа задоволството на клиентите. Тие исто така нудат 15% враќање на готовина на лојалните клиенти и 25 бесплатни вртења за пријавување.

Software

Екстра Вегас соработуваше со неколку оператори за игри во текот на годините. Најзабележителни се Microgaming, Betsoft и Pragmatic play. Microgaming, на пример, е авторитет во коцкарската сцена и повеќето онлајн казина ги користат нивните услуги. Овие оператори му овозможуваат на казиното да ги претстави The Bee Land Slot, Kawaii Kitty Slot, меѓу другите.

Support

Екстра Вегас има функција за разговор 24/7 достапна за членовите и посетителите. За да го користат, играчите треба да испратат е-пошта за да создадат сметка, а тимот таму е супер пријателски. Тие немаат јавен телефонски број достапен за играчите, но тие одговараат на е-пошта во рок од 24 часа.

Deposits

Казиното прифаќа Visa, Master картички и ecoPayz депозити. Сепак, во неодамнешниот потег, тие го додадоа Биткоин на таа листа. Тоа е добра вест за луѓето кои претпочитаат да ги задржат своите коцкарски активности приватни. И се чини дека на сцената со коцкање ѝ се допаѓа идејата. Но, тие имаат и строг процес на верификација за филтрирање на измамниците.

Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (11)
Јапонски
Англиски
Виетнамски
Германски
Италијански
Кинески
Корејски
Португалски
Тајландски
Француски
Шпански
БонусиБонуси (9)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (13)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Нови тајвански долари
Туниски динари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (15)
Јапонија
Јужна Африка
Јужна Кореа
Австралија
Аргентина
Бразил
Виетнам
Канада
Кина
Португалија
Тајван
Тајланд
Тунис
Франција
Шпанија
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
AstroPay
AstroPay Card
BitcoinCredit Cards
Crypto
Debit CardMasterCard
UPayCard
Visa
СофтверСофтвер (7)