Everygame

Age Limit
Everygame
Everygame is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card

About

Everygame Casino започна во далечната 1996 година, а компанијата Thinkquick Ltd го поседува. Тие имаат широк избор на игри за играње, било на компјутер или на мобилен. Тие се исто така познати по тоа што имаат привлечни промоции, за да им дадат на клиентите потенцијална предност и да го освојат тој голем џекпот.

Games

Има многу различни игри достапни за играње на Everygame Mobile Casino, од еден куп иновативни слот игри, вклучувајќи Scuba Fishing и Stardust до покер и спортска книшка. Сите класични казино игри како рулет, блек џек и глупости се исто така достапни за играње. Има по нешто за сите клиенти.

Withdrawals

Постојат неколку опции за повлекување со веб-страницата, за да биде што е можно попогодно за клиентите. Тоа се чек, Еко картичка, банкарски трансфер, MasterCard, Neteller, Visa, Skrill, Ukash, paysafecard, банкарски трансфер, Money Global и Eurp Standard. За повеќето од нив се потребни неколку дена за обработка, но проверката ќе потрае значително подолго.

Languages

Јазиците кои моментално се поддржани на веб-локацијата се само англиски и германски. И покрај ограничениот избор, сите клиенти кои имаат искуство со онлајн казина, па дури и само играње казино игри воопшто, треба да можат лесно да играат во Everygame Casino, без разлика на кој јазик зборуваат.

Live Casino

Постојат неколку видови казина, што го прави Everygame идеален за многу различни клиенти. Десктоп верзијата е брзо стартувана, не бара преземање и може да се репродуцира во секое време. Има и софтвер кој може да се преземе и користи. Конечно, Everygame Mobile Casino може да се игра на телефони, идеални за играчи во движење.

Promotions & Offers

Оваа страница има бонус за добредојде од 125% до 1000 долари. Секој игра им дава на играчите бонуси до четири депозити, што не е секогаш случај со другите казина. Има и други редовни промоции, како што се дополнителни бонуси на играта која е позната како „слот на месецот“. Тие нудат одлична промоција за новите играчи наречена Rookie Raise која може да достигне до 5.555 долари.

Software

Квалитетно казино има добро познат софтвер за игри на него, и оваа страница не се разликува. Добавувачи на софтвер за забавните игри на Everygame се WGS Technology и Real Time Gaming. Овие се познати како супериорни во светот на онлајн коцкањето, а некои од нивните производи вклучуваат Purrfect Pets, Gemtopia и Golden Reels.

Support

Everygame верува во одлична услуга за клиенти и има многу опции за поддршка што клиентите можат да ги искористат доколку имаат какви било прашања или поплаки. Разговорот во живо е достапен 24/7, што е најпристапната форма на поддршка, а има и адреса за е-пошта, на која персоналот ќе одговори.

Deposits

Некои од многуте опции за депозит достапни со Everygame Casino се банкарски трансфер, EcoPayz, MasterCard, American Express, Neteller, paysafecard, Visa, Ukash, Skrill, банкарски трансфер, Money Global и Eurp Standard. Ова им дава на клиентите различни методи кои би можеле да работат за нив, а сите се заслужни за паричниците на Everygame супер брзо.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1996
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Германски
БонусиБонуси (4)
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (12)
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Норвешки круни
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (8)
Јужна Африка
Австрија
Германија
Данска
Канада
Кина
Хонг Конг
Швајцарија
ИгриИгри (7)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
American Express
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit CardEcoPayzMasterCard
Money Global
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofortuberwaisung
Ukash
Visa
СофтверСофтвер (2)