Europa Casino Mobile Casino Преглед

Age Limit
Europa Casino
Europa Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Едно од најстарите онлајн казина денес е Europa Casino кое постои од 2004 година. Сопственоста и работењето се променија оттогаш, но во моментот со него управува Universe Entertainment Services Malta Limited. Кога станува збор за лиценцирање и регулација, потфатот има лиценца од органот за игри на Малта (MGA).

Europa Casino

Играјте од апликацијата Казино или веб-страницата за мобилни телефони

Казиното Европа има блескава веб-страница на која гејмерите директно ги играат своите игри. Веб-страницата нуди низа врвни игри достапни на вашиот мобилен уред iPhone, iPad или Android. 

Им овозможува на гејмерите да се забавуваат насекаде во движење. Не е важно дали фаќате воз или такси дома или се релаксирате дома - сите негови игри се веднаш достапни преку флеш плеери. 

Имате неограничена забава од мобилниот оптимизиран веб-сајт на казиното, особено преку интерактивни ТВ игри. 

Казиното Европа нема апликација за преземање. Наместо тоа, постои опција да го преземете неговиот ексклузивен софтвер за казино од веб-страницата. 

Софтверот може да се преземе на мобилни уреди со Android, iOS и Windows. По преземањето, ќе мора да дозволите да работи на уредот. 

Софтверот на казиното Европа е споредливо подобар за директен пристап до веб-страницата. На играчите им овозможува моментален пристап до над 400 игри. Додека сте на него, можете да изберете да играте за забава или вистински игри.

 За првата опција, задолжителна е регистрација на сметката и салдото на банкротот. Последново е добра опција за почетници бидејќи овозможува мобилен пристап до игри без вклучени влогови.

Games

Со текот на годините, Europa Casino додаде над илјада возбудливи игри од реномирани развивачи на софтвер за казино во своето портфолио. 

Фановите на онлајн покер игрите имаат многу најнови видео покер игри, како што се Casino Stud Poker и Caribbean Stud Poker. Покрај покерот, казиното Европа има некои од најдобрите онлајн слотови игри, онлајн бакара, онлајн рулет, блек џек, па дури и игри со џекпот.

Што повеќе? Тука е и делот за казино во живо каде на играчите им се гарантира автентично искуство во копното казино токму од местото каде што се. Некои од игрите што треба да се фатат овде вклучуваат слотови во живо, блек џек во живо и рулет во живо, меѓу другите.

Мобилни игри на Europa Casino

Мобилниот пристап е загарантиран без оглед на тоа како играчите избираат да пристапат до игрите на Europa Casino. Генерално, интерфејсот на играчот е пријателски бидејќи има директни врски до игрите. Со кликнување на иконата на казиното, ве носи на почетната страница, преполна со разни игри. 

Мобилни слотови

Категоријата на слот игри за казино Европа носи возбудливи графики, анимации и теми. Сите опции во оваа категорија испуштаат забава и возбуда на мобилните екрани на играчите. 

Дополнително, полираните програмери како Playtech ги снабдуваат, со што гарантираат непречен пристап до мобилниот телефон поради вградената компатибилност со флеш плеер. Примерите вклучуваат богатства на Викинзите, Блиц, среќа за Ноќта на вештерките и Полна месечина. 

Мобилни игри на маса

Игрите на маса во казиното Европа може да се играат и на вашиот мобилен телефон. Масните виртуелни маси ја заземаат благодатта на вашиот екран, нудејќи спектакуларен поглед на местото каде што треба да поставите чипови. 

За поширок приказ, страницата може да се зумира. За љубителите на игри на маса, тие можат да играат врвен рулет, мега-рулет, квантен рулет и рулет со змеј џекпот. 

Мобилни игри со карти

Мобилната веб-страница на Казино Европа е дом на голем пакет игри со карти. Веб-страницата им овозможува на гејмерите да превртуваат карти на различни игри со технологија на допир и лизгање. Најдобрите избори во оваа категорија се; казино држете ги, блек џек со повеќе раце, асови и лица, и диви диви. 

Мобилни Джакпот

Делот за џекпот во казиното Европа има возбудливи наслови. Џекпот џин, Авантуристичка патека и Леприконова среќа се некои од нив кои нудат специјални исплати. 

Репродукцијата на нив преку мобилен е лесно бидејќи можете да изберете да играте бесплатно или вистински игри на софтверот за преземање на казиното.

Withdrawals

Како и за секое повлекување, опциите се исто така огромни. Победниците можат да ги добијат своите пари преку повеќето начини на депозит, вклучително и Доверливо, Neteller, Diners Club, Giropay, ecoPayz, Instant Bank, Paysafecard, Neteller, MasterCard, Maestro и Yandex, само да споменеме неколку. Покрај разновидните методи за повлекување, ова казино ветува брзо повлекување.

Валути

Казиното Европа можеби е старо речиси две децении, но многу брзо се прилагодува на најновите трендови. Казиното е повеќевалутно, дозволувајќи им на играчите да се коцкаат користејќи валути со фиат пари, како што е Американски долар, евра, британска фунта, канадски долар и австралиски долар. Покрај овие валути со фиат пари, играчите можат да користат биткоин.

Bonuses

За да биде во тек со конкуренцијата, Europa Casino има неколку понуди за привлекување нови играчи и задржување на постоечки клиенти. Првиот бонус е понудата за добредојде која вклучува бонус за совпаѓање плус бесплатни вртења. Што се однесува до постоечките играчи, има и други награди за барање, на пример, бонуси за повторно вчитување, дополнително бесплатни вртења, падови и победи и бонуси за лојалност.

Languages

Друга одлична работа за казиното е тоа што се грижи за играчи кои зборуваат различни јазици, благодарение на повеќејазична платформа која поддржува неколку меѓународни јазици. Досега, играчите можат да користат јапонски, арапски, англиски, руски, француски, шпански, германски, португалски и тајландски. Играчите можат во секое време да се префрлат на јазикот што целосно го разбираат.

Mobile

И покрај тоа што е едно од познатите имиња во индустријата, Europa Casino нема домашни апликации за мобилни платформи (Android и iOS). Но, тогаш, сè уште е меѓу најдобрите мобилни казина. Веб-страницата е многу одговорна и се прилагодува на уредот што го користат играчите, вклучувајќи паметни телефони, iPhone, таблети и iPad.

Support

За да им се гарантира на играчите беспрекорно искуство со онлајн игри, ова онлајн казино има одлична употребливост благодарение на веб-локацијата која е прифатлива за корисниците со директна навигација. Играчите можат побрзо да добијат помош на разговор во живо, но за жал, таа не е достапна 24 часа, како и повеќето казина. Други опции за поддршка вклучуваат телефон, е-пошта и факс.

Deposits

Како казино со вистински пари, играчите имаат шанса да заработат пари во казиното Европа. Но, прво, тие треба да ги вчитаат своите сметки на Europa Casino. Достапните методи за правење депозити вклучуваат QIWI, ecoPayz, Paysafecard, Giropay, Maestro, Neteller, Trustly, iDebit, Skrill, AstroPay, Easy EFT, Transferencia Bancaria, Moneta, WebMoney и Yandex, меѓу другите.

Total score8.1
Добрите
+ Високи исплати > 98%
+ Пријателски за мобилни телефони
+ Доверлив од 2003 година

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2003
ЈазициЈазици (7)
Англиски
Германски
Дански
Норвешки
Фински
Холандски
Шведски
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус кодови
ВИП бонус
Депозит бонусНеделен бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (33)
Latvian lati
Lithuanian litai
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Азербејџански манати
Американски долари
Аргентински пезоси
Бахреински динари
Бразилски реали
Бугарски лева
Дирхами од ОАЕ
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Западноафрикански CFA франци
Индиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Канадски долари
Катарски риали
Кениски шилинзи
Колумбиски пезоси
Кувајски динари
Мавриски рупии
Македонски денари
Малезиски рингити
Марокански дирхами
Мексикански пезоси
Нигериски наири
Новозеландски долари
Тајландски бах
Хрватски куни
Чилеански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (4)
WeChat поддршка
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (6)
Јужна Африка
Аргентина
Бразил
Нов Зеланд
Перу
Чиле
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (1)
Malta Gaming Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (73)
ATM
ATM Online
AirPay
Ali Pay
American Express
Apple Pay
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Baloto
Bank Wire Transfer
Bank transferBitcoin
Boku
Boleto
Bradesco
CLICK2PAY
Citadel Internet Bank
Debit Card
E-wallets
EPS
EasyEFT
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Fast Bank Transfer
GiroPay
Instant Bank
Instant Banking
Instant Debit
Instant bank transfer
Interac
Internet Banking
Klarna
Maestro
MasterCard
Moneta
MuchBetter
Neosurf
Neteller
Nordea
Otopay
POLi
PassNGo
PayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Rapid Transfer
Revolut
SafetyPay
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofort
Sofort (by Skrill)
SporoPay
Transfer Money
UPI
UnionPay
Visa Debit
Visa Electron
Voucher
WeChat Pay
WebMoney
Western Union
Wire Transfer
Yandex Money
Zimpler
eChecks
ePay
iDEAL
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (13)
1x2Gaming
Amaya (Chartwell)
Apollo Games
Aristocrat
Asia Gaming
NetEnt
Netoplay
White Hat Gaming
XPro GamingYggdrasil GamingZEUS PLAY
ZITRO Games
iSoftBet