Euro Palace

Age Limit
Euro Palace
Euro Palace is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Еуро Палас е мобилно казино со седиште во Малта и е регулирано од Малтешкиот орган за игри на среќа. Компанијата е основана во 2009 година и прерасна во лидер во индустријата во обезбедувањето одлични мобилни казино игри. Со него управува DigiMedia Casinos Ltd. и е јавно ревидиран од eCOGRA.

Games

Во Еуро Палас секој има во што да ужива. Категориите на игри ги опфаќаат онлајн слотови, вклучувајќи џекпот, видео покер, игри со карти, игри на маса и широк спектар на игри со дилери во живо. Омилените игри на мобилното казино Euro Palace ги вклучуваат Mega-Moolah Progressive, Avalon, Cool Buck 5 Reel, Immortal Romance, Thunderstruck II и Six Acrobats, меѓу другите.

Withdrawals

Повлекувањето на добивките е исто така гужва. Повлекувањата на е-паричник се најбрзи и обично созреваат во рок од 24 часа. Можно е и повлекување на кредитни и дебитни картички и трае 2-6 дена. Банкарските трансфери, од друга страна, траат 3-7 дена, додека повлекувањето на чековите има време на пресврт од 14-21 ден. Максималното ограничување за повлекување е 5000 евра неделно.

Languages

Казиното Еуро Палас е дизајнирано да им служи на играчи од сите региони во светот, и затоа е достапно на повеќе јазици, вклучувајќи англиски, германски, италијански, шпански, норвешки, шведски, руски и француски, меѓу другите. Јазичното мени е горе-десно на веб-локацијата и може да се менува во секое време.

Live Casino

Кога станува збор за поддршката на клиентите, Казиното Еуро Палас се труди да обезбеди секој играч да има непречено искуство во мобилното казино. Обезбедува неколку опции за поддршка, вклучително и 24/7 поддршка за разговор во живо за инстант повратни информации. Во казиното има и меѓународна телефонска линија со бесплатни линии за неколку земји. Обезбедена е и адреса за е-пошта.

Promotions & Offers

Еуро Палас има Програма за лојалност со која играчите добиваат поени за сите облози. Покрај ова, постои 100% бонус за депозит за 1-ви, 2-ри и 3-ти депозити за играчи во избраните земји. Има и тековни неделни и месечни промоции; посетете ја страницата со промоции или пријавете се за известувања за најновите понуди.

Software

Што се однесува до продавачите на софтвер за казино, Euro Palace е во партнерство само со Microgaming. Додека многумина го критикуваат казиното за недостаток на разновидност, од суштинско значење е да се разбере дека само Microgaming е доволно за да се одржи такво високопрофилно мобилно казино. Компанијата е позната по тоа што е првата што воведе автентична онлајн казино игра уште во 1994 година.

Support

Казиното Еуро Палас е достапно како преземање, инстант игра и играње на мобилни телефони. Поддржан е во скоро сите популарни уреди и оперативни системи, на пример, десктоп, таблет и мобилен, Windows, Mac, Android, iOS итн. во заливот.

Deposits

Еуро Палас работи со сите популарни платформи за плаќање за да обезбеди брз и сигурен трансфер на пари. Играчите можат да ги вчитаат своите сметки користејќи PayPal, Neteller, Skrill, UKash, Trustly, Diners Club International, Todito Cash, iDEAL, POLi, Maestro, Paysafe Card, Visa и JCB само да споменеме неколку. Минималниот износ на депозит е 10 €.

Total score7.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2010
ЈазициЈазици (10)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Норвешки
Португалски
Фински
Француски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (15)
Јапонски јен
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (5)
Бразил
Канада
Нов Зеланд
Финска
Чиле
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Malta Gaming Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
СофтверСофтвер (3)