Dunder Mobile Casino Преглед

Age Limit
Dunder
Dunder is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission
Total score10.0
Добрите
+ Топ мобилен казино
+ Дарежливи бонуси
+ Чист дизајн

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Германски
Норвешки
Шведски
БонусиБонуси (4)
Бонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (7)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (6)
Германија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Обединето Кралство
Финска
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (2)
Malta Gaming Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
СофтверСофтвер (24)

About

Дандер постои од 2016 година и содржи повеќе од 600 игри од врвни провајдери. Казиното е лиценцирано од Органот за игри на среќа на Малта и Комисијата за игри на Обединетото Кралство. Сопственик на Dunder Casino е MT Secure Trade Limited казина. Веб-страницата е безбедно обезбедена со шифрирање Secure Sockets Layer и докажано фер со независни ревизии.

Games

Dunder нуди голем број различни видео слотови од некои од најголемите провајдери. Тие исто така нудат игри со дилери во живо, игри на маса и други омилени казино. Дандер нуди голем број на различни игри со Блек Џек и Рулет, со модерни и класични интерпретации. Исто така, постојат неколку различни маси за покер и бакара.

Withdrawals

Дандер поддржува и многу опции за повлекување. Со е-паричници добивките може да се повлечат веднаш со време на обработка до еден час. Повлекувањето на кредитна или дебитна картичка трае од 24 до 72 часа. Банкарските повлекувања се најбавната опција и може да потрае од три до седум дена. Не се нудат повлекувања од чек.

Languages

Јазиците поддржани од Dunder Casino се англиски, шведски, норвешки и фински. Казиното има долг список на ограничени земји и ги поддржува зборовите што се вообичаени во земјите каде што има свои корисници Dunder Casino. Тоа се главно ОК, Канада, Нов Зеланд и нордиските земји во Европа.

Promotions & Offers

Дандер нуди првичен бонус за депозит од 200% за депозити до 50 фунти. Откако направи минимален депозит од 20 фунти, Дандер им дава на играчите дваесет бонус вртења дневно за девет дена. Максималниот облог за бонус е 5 фунти. Постои услов за обложување од 25x на бонус вртења и 37,5x на почетниот бонус за депозит.

Live Casino

Дандер нуди игри со инстант игра и мобилни казино. Дандер има некои од најголемите прогресивни џекпот во светот за своите слот игри. Исто така, има голем број на различни игри со дилер во живо, со различни верзии на Блек Џек, Рулет, Покер и Бакара. Игрите се играат на веб-страницата на казиното и не може да се преземат.

Software

Слотовите и казино игрите на Дандер имаат софтвер од водечки провајдери, како што се Microgaming, NetEnt, Play'n GO, NextGen Gaming, Quickspin, Bally и многу други. Ова се некои од најнијансаните и графички најпрефинетите игри на пазарот. Игрите со дилери во живо имаат софтвер од Evolution Gaming. Повеќето игри може да се играат и на мобилни уреди.

Support

Поддршката за корисници за разговор во живо е достапна од 10 часот наутро до 22:30 часот. Поддршката за корисници може да се контактира и преку е-пошта. Адресата на е-пошта се наоѓа на нивната веб-страница. Има дел за помош со често поставувани прашања, до кој може да се пристапи со кликнување на симболот на прашалникот во десниот агол на почетната страница.

Deposits

Дандер им дозволува на играчите да избираат помеѓу голем број опции за депозит. Депозитите може да се стават преку MasterCard, Visa, Neteller, Paysafecard, Skrill, Euteller, Trustly или EcoPayz. Играчите можат да применат ограничување за депозити на нивната сметка за да се заштитат од прекумерното трошење на Комисијата за коцкање во Обединетото Кралство (UKCG). Депозитите на играчите се чуваат одвоени од деловните сметки на Дандер според барањата на UKGC.