Cresus Casino

Age Limit
Cresus Casino
Cresus Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisa
Trusted by
Curacao

За Cresus Casino

Овој Mobile Casino е основан во 2014 и е додаден на mobilecasinorank-mk.com во 6.12.2021 . Врз основа на севкупните искуства на мобилните казино играчи, Cresus Casino добива 7.7 од 10. Факторите што играат во оваа оцена вклучуваат броеви и видови на мобилни игри што се обезбедени, бонуси, опции за плаќање и повеќе.

Мобилни игри понудени на Cresus Casino

Cresus Casino нуди добро познати игри како што се Блек Џек, Сик Бо, Бакара, Punto Banco, Мајонг , како и возбудливи бонуси. Овој Mobile Casino им служи на љубителите на Mobile Casino кои трагаат по популарни, возбудливи игри.

Софтвери достапни на Cresus Casino

Зад игрите што ги нуди Cresus Casino стојат некои од најомилените производители во индустријата. Cresus Casino обезбедува игри направени од производители како што се Quickspin, Evolution Gaming, Playson, Yggdrasil Gaming, Booongo Gaming , меѓу другите.

Прифатени методи на депонирање на Cresus Casino

Со оглед на тоа што ова казино е популарно во земји како што се Франција , ова Mobile Casino им одговара на играчите кои сакаат да користат популарни начини на плаќање како што се Visa и PayPal.

Меѓутоа, ако претпочитате да користите поинаков метод, Cresus Casino исто така ги поздравува играчите кои користат MasterCard, Bitcoin, Visa, Skrill и повеќе.

Зошто да играте во Cresus Casino ?

Многу обожаватели на Mobile Casino избираат да играат во Cresus Casino поради неговиот фокус на непречено користење на мобилниот телефон. Овој Mobile Casino има и импресивна колекција на мобилни игри.

Кога ќе го посетите CasinoRank, не мора да се грижите за безбедноста. Внимателно го оценуваме секој поединец, лиценциран Mobile Casino , за да можете лесно да уживате во вашата игра на мир. Cresus Casino е безбедна опција за секој што е во потрага по добро Mobile Casino -experience.

Доколку се појават какви било несигурности или прашања во врска со одговорното играње, подолу играчите ќе најдат некои информации кои добро се знаат.

Total score7.7
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2014
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Француски
БонусиБонуси (12)
High Roller бонусБез обложувачки бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за лојалност
ВИП бонус
Депозит бонусКешбек бонусНеделен бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (1)
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (1)
ИгриИгри (17)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
Bitcoin
Cashlib
Ethereum
Ezee Wallet
Fast Bank Transfer
Litecoin
MasterCard
Ripple
SkrillVisa
Wire Transfer
СофтверСофтвер (20)