CrazyFox

Age Limit
CrazyFox
CrazyFox is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Crazy Fox е онлајн мобилно казино основано во 2020 година. Тоа е дел од N1 Interactive Limited казина. Crazy Fox Casino е горд сопственик на Сертификат за доверба на AskGambler, Јавен печат на одобрување на Казино и Доказ фер печат. Работи под мастер лиценца издадена на нејзината матична компанија од страна на Malta Gaming Authority. Има многу играчи од Перу, Јужна Африка, Гватемала, Уругвај и Никарагва.

Games

Како сопственик на неколку печати за одобрение од различни платформи, Crazy Fox нуди сеопфатна колекција на казино игри. Игрите може да се категоризираат во слотови, игри на маса, игри со џекпот, казина во живо и секции за купување бонус. Општо земено, врвните игри вклучуваат Wolf Gold, Aurora Wilds, Crypts of Fortune, Lightning Roulette, American Poker Gold, Eagle Power: Hold and Spin итн.

Withdrawals

На опциите за повлекување, Crazy Fox Mobile Casino нуди флексибилни методи. Играчите можат да подигнат максимум 5.000 долари дневно со бесплатно повлекување при првото кеш-аут. Второто кеш-аут привлекува провизија од 2,5%. Повлекувањата преку е-паричници се обработуваат во рок од 24 часа, додека картичките траат 72 часа, а банкарските трансфери може да потраат 5 дена. Поддржани методи за повлекување вклучуваат Interac, Visa, Instadebit, Skrill, Neteller, банкарски трансфер, итн.

Валути

Crazy Fox Mobile Casino е повеќејазична платформа, очекуваме да нуди и повеќе валути. Поддржува неколку валути што се користат ширум светот и други кои се вообичаени во земјите каде што живеат повеќето од нивните играчи. Овие валути вклучуваат американски долари, евра, канадски долари, новозеландски долари, јапонски јен, норвешка круна, полски злоти и јужноафрикански ранд.

Bonuses

Crazy Fox Mobile Casino нуди возбудлив бонус пакет. Иако нема бонуси без депозит или депозит, тој ги наградува играчите со дневен поврат на готовина од 10% до 20% во зависност од нивниот број на депозити дневно. Оваа понуда важи во рок од 3 дена и доаѓа со услов за обложување од x3.

Languages

Оваа повеќејазична платформа доаѓа со јазично копче кое ви овозможува да се префрлите на кој било јазик во секое време. Поддржаните јазици вклучуваат англиски, норвешки, германски, француски, унгарски, португалски, естонски, шпански, полски, корејски, бугарски, кинески, грчки, руски, јапонски, казахстански, словенечки и хрватски.

Software

Crazy Fox Casino тесно соработува со неколку врвни провајдери на софтвер во индустријата денес. Тие обезбедуваат навремени ажурирања за постоечките игри и го прошируваат лобито на играта преку нови изданија. Овие студиа за игри вклучуваат Pragmatic Play, Yggdrasil Gaming, Microgaming, Endorphina, NetEnt, Amatic Industries и многу други.

Support

Сите карактеристики и операции во Crazy Fox Mobile Casino се поддржани од професионален тим за поддршка на клиентите. Обезбедува 24/7 поддршка за сите членови преку објект LiveChat. Алтернативно, играчите можат да стигнат до тимот за поддршка преку е-пошта (support@crazyfox.com) или телефонирајте (+442038079430). Некои од вообичаените прашања се разгледани во делот ЧПП.

Deposits

Откако ќе имате сметка во Crazy Fox Mobile Casino, ќе треба да депонирате средства на вашата сметка за да започнете да играте за вистински пари. Постојат неколку поддржани методи за депонирање, но некои се предмет на земјите на живеење. MasterCard е достапна само во некои земји. Други начини на депонирање вклучуваат Skrill, Visa, Neteller, Bank Transfer, Yandex, Trustly и Klarna.

Total score6.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (21)
Јапонски
Англиски
Бугарски
Германски
Грчки
Естонски
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Словенски
Тагалог
Унгарски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (2)
Без обложувачки бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (8)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (26)
Јапонија
Јужна Африка
Јужна Кореа
Аргентина
Белизе
Бразил
Венецуела
Гватемала
Германија
Еквадор
Канада
Колумбија
Мексико
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Парагвај
Перу
Полска
Суринаме
Унгарија
Уругвај
Финска
Хондурас
Хрватски
Швајцарија
ИгриИгри (2)
Golden Wealth Baccarat
Слотови
ЛиценциЛиценци (1)
Malta Gaming Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Apple Pay
Bank transferCredit CardsDebit Card
Direct Bank Transfer
EcoPayz
Google Pay
Klarna
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Rapid Transfer
Skrill
Trustly
Visa
WebMoney
Yandex Money
iDebit
СофтверСофтвер (34)
1x2GamingAmatic IndustriesBallyBarcrest GamesBetsoft
Big Time Gaming
EGT Interactive
Elk StudiosEndorphina
Fugaso
Gaming1
Hacksaw Gaming
Iron Dog Studios
Max Win Gaming
MicrogamingNetEnt
Nolimit City
Northern Lights Gaming
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic PlayPush GamingQuickspin
Red 7 Gaming
Red Tiger GamingRelax GamingSG Gaming
Scientific Games
Shuffle Master
Thunderkick
Tom Horn Gaming
True Lab
WMS (Williams Interactive)
Wazdan
Yggdrasil Gaming