Codere Casino

Age Limit
Codere Casino
Codere Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Групацијата Codere е една од најуспешните шпански компании за онлајн коцкање. Компанијата работи во Латинска Америка и неколку европски јурисдикции под лиценца издадена од шпанските власти за коцкање.

Codere работи со десетици малопродажни обложувалници низ Шпанија и Латинска Америка, покрај услугите за онлајн обложување. Бизнисот има децениско искуство во индустријата за коцкање и е целосно лиценциран и реномиран оператор.

Games

Во делот за казино на страницата, Codere има голем избор на онлајн слотови и класични казино игри на маса, вклучувајќи многу варијации на блек џек и рулет. Достапни се стотици онлајн слотови, обезбедени од некои од најдобрите провајдери во индустријата. Иако изборот на маса за казино и игри со карти е ограничен, сè уште има десетици опции.

Withdrawals

Повлекувањата се вршат преку корисничкиот интерфејс Codere, исто како и депозитите. Изберете го табот Повлекување од благајната. Изберете начин на плаќање од паѓачкото мени и следете ги инструкциите на екранот.

Вреди да се напомене дека прво мора да направите депозит во PayPal пред да побарате повлекување. Понесете го вашиот телефон со вас кога повлекувате средства од малопродажната локација на Codere. За да го процесира плаќањето, вработен ќе треба да скенира баркод на вашиот телефон.

Валути

Имајте на ум дека Codere прифаќа само трансакции во евра (€).

Bonuses

Codere Casino Spain има дарежлив пакет за добредојде за нови играчи. Ќе ги исполнувате условите за 100% бонус за казино што одговара на депозитот до 200 евра кога ќе се придружите на Codere.

Бонусот за казино Codere, како и секој друг бонус за онлајн казино, подлежи на голем број одредби и услови. Во делот Codere Promotions на страницата, можете детално да ги прочитате Условите и правилата.

Mobile

Codere Casino има и верзија на мобилен прелистувач и мобилна апликација за играчи во движење. Можете да го користите прелистувачот на телефонот или таблетот за да пристапите до верзијата на мобилниот прелистувач. Можете да ги добиете апликациите за Android и iOS следејќи ги чекорите подолу:

  1. Регистрирајте се за сметка на Codere плеер, а потоа допрете „Преземи апликација“ ако имате уред со Android.

  2. Врската за преземање ќе биде испратена до вашиот мобилен уред како резултат на оваа акција. За да ја преземете апликацијата, кликнете на врската.

  3. За да ја инсталирате апликацијата, одете во поставките за безбедност и овозможете апликации од непознати извори.

  4. Ако користите уред со iOS, процесот е малку полесен. Одете во продавницата за апликации на Apple и побарајте ја апликацијата „Codere“. Ќе завршите откако ќе ја инсталирате апликацијата.

Software

Добавувачите на софтвер достапни во Codere Casino Spain не се најразновидните на пазарот. Сепак, тоа е прилично ексклузивна листа, на која се најспособните и најпаметните развивачи на софтвер во индустријата.

NetEnt, шведскиот гигант за игри, обезбедува огромно мнозинство од онлајн слотови на Codere. MGA е уште една компанија која значително придонесува во линијата на онлајн слотови на Codere.

Support

Услугата за клиенти во казиното Codere беше откриено дека е повеќе од адекватна. Веб-страницата нуди три начини за контактирање на службата за корисници: телефон, е-пошта и разговор во живо. Разговорот во живо е обично најбрзиот начин да се добие одговор.

Сепак, во зависност од вашата ситуација, посложените прашања може подобро да се решат преку е-пошта или телефонски повици. Во секој случај, можете да се потпрете на тим од љубезни и добро обучени претставници кои ќе ви помогнат со која било и со сите ваши потреби.

Deposits

Начините на плаќање кои се флексибилни, брзи и удобни се белегот на одличните онлајн казина. Клиентите на Codere Casino Spain имаат различни опции за плаќање од кои може да изберат. Skrill, Netseller, MasterCard, PayPal, paysafecard, Teleingreso и Visa се меѓу достапните опции.

Total score8.3
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (3)
Англиски
Италијански
Шпански
БонусиБонуси (6)
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
ВалутиВалути (5)
Американски долари
Аргентински пезоси
Евра
Колумбиски пезоси
Мексикански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (5)
Аргентина
Колумбија
Мексико
Панама
Шпанија
ИгриИгри (33)
Greyhounds
UFC
Бадминтон
Бејзбол
БингоБлек Џек
Бокс
Ватерполо
Возење велосипед
Голф
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сквош
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (3)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
СофтверСофтвер (4)