Cherry Casino

Age Limit
Cherry Casino
Cherry Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Cherry Casino има историја која датира од 1963 година кога Бил Линдвол и Ролф Лундстром се здружија за да формираат компанија за коцкање. Овој шведски давател на казино беше меѓу првите бизниси за обложување што обезбедуваше услуги на интернет кога ја лансираше својата веб-страница во 2000 година. Во 2014 и 2015 година, Cherry Casino ја освои наградата за најдобар оператор за онлајн игри.

Games

Cherry Casino има импресивен избор на игри со неверојатна визуелност и брилијантна музика, кои на играчите им даваат чувство дека играат во вистинско казино. Слотовите вклучуваат Book of the Dead, Eye of Horus, Avallon II, Games of Thrones и класични игри како Mega Fortune и Starburst. Други игри вклучуваат видео покер и џекпот игри.

Withdrawals

Cherry Casino исто така нуди низа брзи и сигурни методи за повлекување. Методите за повлекување се во основа исти како и методите за депонирање и вклучуваат Skrill, Visa, Visa Electron, MasterCard и банкарски трансфер. Времето за повлекување, надоместокот и ограничувањата се разликуваат помеѓу начините на плаќање и зависат од тоа дали се дозволени во земјата на живеење на играчот.

Languages

Cherry Casino поддржува меѓународно признати јазици и веројатно на играчот ќе му биде лесно да ги чита условите и условите, како и да се движи и да става облози. Овие јазици вклучуваат англиски, германски, шведски, фински и норвешки. За да го избере јазикот, корисникот треба да го избере јазикот од паѓачкото мени на дното на страницата.

Live Casino

Тимот за поддршка на корисници на Cherry Casino работи деноноќно за да се осигура дека ниту едно прашање нема да остане неодговорено. Тие се пријателски расположени, професионални и секогаш достапни. Тие имаат онлајн форма за контакт каде играчите можат да поставуваат прашања. Агентот за грижа за корисници од давателот на казино одговара во рок од 30 минути. Играчите исто така можат да контактираат со тимот за поддршка преку телефон и е-пошта.

Promotions & Offers

Cherry Casino нуди атрактивни бонуси и промоции за играчите, без разлика дали се нови или се враќаат. Казиното нуди бонус без депозит од 20 бесплатни вртења, кои се активни во првите четири дена од активирањето на сметката. Добивките од бонусите мора да се обложуваат. Условот за обложување се разликува со добивките и депонираните износи (минималниот депозит е 20 евра).

Software

Казиното има импресивен арсенал на провајдери на софтвер, кои обезбедуваат различни игри што може да се играат, имаат мазна графика и се споени со извонредно аудио за да создадат привлечно искуство. NetEnt, Nyx Interactive, Thunderkick и Yggdrasil се некои од давателите на софтвер за ова казино. Други развивачи на игри за Cherry Casino вклучуваат Foxium, Amaya и Sthlm Gaming.

Support

Cherry Casino нуди различни методи за играње, вклучително и инстант игра, каде играчите пристапуваат на страницата без нужно да ја преземат апликацијата за казино. Играчите можат да го користат мобилното казино за да се обложуваат на нивните омилени тимови (различни спортови) и да ги играат своите омилени казино игри. Дополнително, има казино во живо за да се обезбеди реално искуство слично на казиното со тули и малтер.

Deposits

Казиното поддржува широк спектар на начини на плаќање во зависност од преференциите и престојот на играчот. Тие вклучуваат Paysafe Card, Visa, MasterCard, Neteller и брз банкарски трансфер. Играчите исто така може да депонираат средства преку Trustly и Skrill. Провизијата за депозит варира од еден до друг начин на плаќање.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2000
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (3)
Евра
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (161)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Германија
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Индија
Индонезија
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Словачка
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шри Ланка
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (3)
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
СофтверСофтвер (8)
Amaya (Chartwell)
FoxiumMicrogamingNetEnt
Nyx Interactive
Sthlm Gaming
ThunderkickYggdrasil Gaming