Casumo Mobile Casino Преглед

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority
Total score10.0
Добрите
+ Достапна е апликација
+ Неограничени повлекувања
+ Чист дизајн

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБез обложувачки бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (4)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (6)
Германија
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (49)
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Бакара
Бенди
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (6)
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
iWallet
СофтверСофтвер (20)

About

Casumo е основан во 2012 година како Casumo.com и е со седиште во Малта. Ова мобилно казино нуди огромна разновидност на онлајн казино игри и слотови достапни и на мобилни и на десктоп уреди. Касумо е лиценциран да обезбедува коцкање од далечина од страна на Органот за игри на среќа на Малта, како и Комисијата за коцкање на ОК.

Games

Типовите на игри што се нудат на ова мобилно казино вклучуваат слот машини, игри на маса и џекпот. Севкупно, има 850 различни игри од кои можете да изберете во овие категории, како што се популарните Book of Dead, Diamond Mine, Jammin' Jars и Genie Jackpots. Тие исто така имаат список на игри ексклузивни за казиното Casumo.

Withdrawals

Истите методи споменати погоре важат за повлекување. Се препорачува клиентите да го користат истиот метод за повлекување како и за депонирање средства. Има минимален износ на депозит од 10 €. Како и со депозитите во Casumo, не се наплаќаат надоместоци за повлекувања. Повлекувањата може да потраат помеѓу 1-5 работни дена за да се одразат.

Languages

Достапните јазици за оние кои се коцкаат со Casumo се состојат од англиски, фински, германски, норвешки и шведски. Јазичните опции се толку ограничени во голема мера поради фактот што повеќе од 90 области се ограничени од коцкање со оваа компанија, вклучувајќи земји како Австрија, САД, Данска, Кина, Италија и Јапонија.

Promotions & Offers

Casumo Mobile Casino нуди бонуси и промоции за регистрирање кои продолжуваат да се менуваат и се развиваат во текот на сезоните. Тековните достапни бонуси вклучуваат 200 бесплатни вртења при пријавувањето и бонуси за првите пет депозити до вредност од 1.200 евра. Бонусите се придржуваат до условите, вклучително и обложување минимум 30 пати.

Live Casino

Двата типа на казина што ги нуди Casumo се опцијата за инстант играње на казино во живо, како и опција за мобилно казино. Инстант играњето е достапно на Mac или PC десктоп уреди, додека мобилното казино е достапно на сите мобилни уреди со Android или Apple, како што се телефони, таблети и iPad.

Software

Casumo користи некои од најновите софтвери. Клиентите имаат пристап до користење на програми од софтверски компании како Microgaming, Evolution Gaming, NextGen Gaming, Novomatic, Quickspin, Thunderkick, Quickfire, Elk Studios, Barcrest Games, GreenTube, Play'n GO и WMS (Williams Interactive). Во прилог е софтверот обезбеден од NetEnt, Bally и IGT (WagerWorks).

Support

На клиентите во Casumo Mobile Casino им се нуди поддршка преку разговор во живо на нивната веб-страница. Нема други методи за контакт, исклучувајќи ја дури и телефонската поддршка од опциите. Доколку опцијата за разговор во живо не е функционална, клиентите можат да остават порака на која ќе биде одговорено што е можно поскоро преку е-пошта. Исто така, достапна е адреса за е-пошта.

Deposits

Постојат шест достапни начини на депозит кога клиентите треба да ги финансираат своите сметки. Тие се состојат од Skrill Visa и Mastercards, Skrill, Neteller, Paysafe и банкарски трансфери. Овие методи не бараат дополнителни трошоци и стапуваат во сила веднаш, но банкарските трансфери траат до 3 работни дена. Исклучок е во Финска и Шведска кои имаат инстант банкарски трансфери.

Мобилни казино апликации што комбинираат слотови и игри со карти
2022-03-29

Мобилни казино апликации што комбинираат слотови и игри со карти

Г-дин Грин е одлично казино за оние кои уживаат во класичните игри на маса како што се блек џек, рулет и бакара. Обидете се со една од неверојатните над 60 игри со дилери во живо, кои вклучуваат нешто од Монопол во живо до ВИП блек џек. Во казиното има и возбудливи покер соби, кено, бинго и добро позната спортска книшка. Севкупно, страницата вклучува над 700 игри, вклучително и слотови, а мобилните гејмери може да уживаат во поголемиот дел од нив и преку верзијата на апликацијата.

Книга Рамзес: Популарната серија на слотови на Касумо
2021-08-29

Книга Рамзес: Популарната серија на слотови на Касумо

Ramses Book е слот-казино со тема на Стариот Египет и карактеристичен симбол што се шири што ги отклучува археолошките богатства.